Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

Vergili: “Hiç Kimseden İcazet Alıp Siyaset Yapmadım”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük´ün yerel televizyonu BRTV´de Zafer Acar´ın yayın konuğu olarak, Karabük gündemi ve Karabük Belediyesi´nin yapmış olduğu çalışmalara dair soruları yanıtlayarak bilgiler verdi. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, canlı yayında yaptığı açıklamalarda şu konulara ve sözlere yer verdi. Başkan Vergili; “2 yıl önce yaşanan 15 Temmuz gecesi unutulacak bir gece değildir. […]

21 Temmuz 2018 - 12:38 'de eklendi ve 68 kez görüntülendi. A+A-

Vergili: “Hiç Kimseden İcazet Alıp Siyaset Yapmadım”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük´ün yerel televizyonu BRTV´de Zafer Acar´ın yayın konuğu olarak, Karabük gündemi ve Karabük Belediyesi´nin yapmış olduğu çalışmalara dair soruları yanıtlayarak bilgiler verdi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, canlı yayında yaptığı açıklamalarda şu konulara ve sözlere yer verdi. Başkan Vergili; “2 yıl önce yaşanan 15 Temmuz gecesi unutulacak bir gece değildir. 15 Temmuz gecesi bütün Karabüklüler çok basiretli davrandılar. Ben böyle bir askeri darbeye boyun eğmeyi asla düşünmüyordum. Demokrasi nöbetleri çok iyi bir stratejik programdı. Demokrasi nöbetlerindeki halkın kararlılığı o kişileri başka planlarını uygulamaktan vazgeçirdi. Yoksa çok daha fazla kan dökülebilirdi.

Türkiye’de seçim sandıklarında problem olan sadece doğu bölgelerinde Kürt vatandaşlarımızın yoğun olduğu bölgelerdedir. Burada da terör örgütünün baskısından dolayı vatandaşlarımız hür iradeleri ile oy kullanamıyorlar.

Seçimlerde İyi Parti görevini yapmış oldu. Böylece de Cumhuriyet Halk Partisi bir Milletvekili çıkarmış oldu. Bizimde belirli bir oy kaybımız oldu. Seçimden önce ülke genelinde Milliyetçi Hareket Partisi’ni %6 – %7’lerde gösterirken, %11 oy alarak biz buradayız, Devletin bekçisi biziz dedi.

Karabük dediğimiz zaman siyasi kimliklerimiz konuşulmamalıdır. Karabük’ün sorunları konuşulmalıdır. Karabük’teki sağlık problemini kendi kendimize ortaya çıkarttık. O tarihte Karabük’teki Adalet ve Kalkınma Parti’li arkadaşlarımızın ısrarı yüzünden hastane gelişemeyecek bir bölgeye kuruldu. Bu konunun aynısı havaalanı konusunda da yaşanacaktır. Biz bu hastane mevcut hali ile kalsın, bizde size Öğlebeli bahçelerinden 200 dönüm yer verelim gelin hastaneyi buraya yapın dedik. Karabük’ünde tam merkezi ulaşım açısından da rahat ve ileride de gelişebilecek bir bölgeydi. 5000 Evler Mahallesindeki Doğum Hastanesinin yıkılıp fakülte yapılmasını da anlamış değilim. Ben bu zamana kadar insanların oyunu alabilmek için hiçbir zaman yalan konuşmadı.

Birileri kendini icraatları ile gösteremiyor. Başkalarını da başarısız yapmaya çalışıp, o kişinin başarısızlığı ile siyaset yapmak daha kolaylarına geliyor. Ben söylediklerimi yapamasaydım. Bu şekilde siyaset yapan arkadaşların ekmeğine yağ sürmüş olacaktım. Karabük’e hizmet niye yapılmadı diye üzülmez.

Marzinc’i de, Kardemir’i de takip ediyorum. Yılsonunda da Kardemir’in bütün problemi bitmiş olacaktır. Marzinc ile ilgili problemin de tamamına yakını bitti. 500.000 ton cüruf Karabük’ten temizlendi. Su ile ilgili problemlerini çözdüler. Ayrıca yine su iler ilgili yılsonuna 40 trilyonluk ikinci bir yatırım daha yapacaklar. İçerisi son derece sağlık koşullarına uygun bir şekilde çalışıyor. Komisyonumuz tarafından her ay denetlenip, raporlar tutuluyor. Kardemir’in şuan ki zararına Karabük’ün öz malı olduğu için ve yılsonuna kadar taahhüt verdiği katlanıyoruz.

Kardemir’de kapasite artırımı ile birlikte filtrelerinde artırılması geriyordu. Bunu da yılsonuna kadar tamamlayacaklar.

Araç Çay’ı ile ilgi Devlet Su İşleri’nin haklı gerekçeleri var. Fakat izni versinler, 3 ay sonra yapayım. Bu konu ile ilgili her şeyimiz hazır. Devlet Su İşleri’nin İzin vermemesinin nedeni de ne kadar sel sensörleri koysak da Karabük daha önce bir sel felaketi yaşadığı için riske girmek istemiyorlar.

Şehir merkezindeki Devlet Demir Yolları arsasıyla ilgili bir problem yok. Devlet Demir Yolları Türkiye’de en ağır çalışan kurumdur. Buda orada çalışan arkadaşlar yüzünden değil, ellerindeki yönetmeliklerden dolayıdır.

Yılsonuna kadar Kanyon Park projesi tamamlanmış olacak. Kanyon Park projesinin içerisinde spor alanları, yürüyüş parkurları, oturma alanları var. Kanyon Park projesi kapsamında bu bölgeye 3.800’e yakın ağaç dikilecektir. Kanyon Köprüye de yapılmaz diyorlardı.

Şirinevler Katlı Otopark ve Kapalı Pazar Yeri projesinin de üstü elektrikli açılır kapanır bir çatı yapılacak. Daha sonrada pazar yeri eski yerine taşınacaktır.

2 tane daha asansör projem var. Bir tanesi Namık Kemal ve Atatürk Mahallesinin ortasından Kartaltepe Mahallesine çıkmak için diğeri de Karabük mahallesinden mezarlığa çıkmak için.

Karabük Belediyesi’nin tarihinde olmadığı kadar malı var. Bunlar bağış falanda değil, hepsi para ile satın alındı. Şuanda Karabük Belediyesi kendi kaynaklarını paraya çevirse 150 – 200 trilyon para çıkartabilecek durumdadır. Bu kaynakların çoğu da bizim dönemimizde oldu. Karabük Belediyesi’nin içerisine hiçbir zaman siyaset sokmadık.

Eski Valilik binasının olduğu yere yapılacak cami kitaplarda yer alacak bir cami olacak. Hem vali Bey hem de Mehmet Ali Şahin Bey Karabükspor ile ilgili çok büyük efor sarf etti.

Ben hiç kimseden icazet alıp siyaset yapmadım. Bu konuda beklide Türkiye’deki tek örnek benimdir. Beni Başkan yapar mısınız diye kimseden benim bir ricam olmadı. Yerel Yönetimler seçimi bir hizmet yarışıdır. Bunun için bir ittifak olması söz konusu olmaz. Ama İttifakın zedeleneceğini de sanmıyorum” dedi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine Devam Ett Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Es...

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük´ün yerel televizyonu BRTV´de Zafer Acar´ın yayın konuğu olarak, Karabük gündemi ve Kara...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR” UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKL...

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük´ün yerel televizyonu BRTV´de Zafer Acar´ın yayın konuğu olarak, Karabük gündemi ve Kara...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Ya...

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük´ün yerel televizyonu BRTV´de Zafer Acar´ın yayın konuğu olarak, Karabük gündemi ve Kara...

Hadrianaupolis Antik Kenti çalışmalarında ortaya çıkan yeni bulgular dünya tarihine ışık tutaca Hadrianaupolis Antik Kenti çalışmalarınd...

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük´ün yerel televizyonu BRTV´de Zafer Acar´ın yayın konuğu olarak, Karabük gündemi ve Kara...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine Devam Ett Başkan Vergili Cumayanı S...

Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine De...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR” UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARA...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Üniversite Mahallesi Park...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Karabük Beledi...

Hadrianaupolis Antik Kenti çalışmalarında ortaya çıkan yeni bulgular dünya tarihine ışık tutaca Hadrianaupolis Antik Kent...

M.Ö. 1’inci yüzyılda kurulduğu ve S. 8’inci yüzy...

İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI ...

5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 24. maddesi gereği, idarede...

Yeni Doğan Bebekler Evlerinde Ziyaret Ediliyor Yeni Doğan Bebekler Evler...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Dr. Fatih Ürkmezer’i...

Genç Müsiad Üyeleri Ürkmezer’i Ziyaret Etti Genç Müsiad Üyeleri Ürkme...

Genç Müsiad Başkanı Bekir Uluçay ve Yönetim Kurulu Üyeleri S...

İlim Yayma Cemiyetinden Ürkmezer’e Ziyaret İlim Yayma Cemiyetinden Ü...

İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Tülün ve be...

Zabıta Müdürlüğü Denetimlere Ara Vermeden Devam Ediyor Zabıta Müdürlüğü Denetiml...

Zabıta Müdürlüğü Denetimlere Ara Vermeden Devam Ediyor Safra...

Şirinevler SYM Anasınıfı Öğrencilerinden Başkan Vergili’ye Teşekkür Ziyareti Şirinevler SYM Anasınıfı ...

Şirinevler SYM Anasınıfı Öğrencilerinden Başkan Vergili̵...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi