Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

Valimiz de Kesin FETÖ’ye Takılmış!

Karabük olarak vali konusunda adeta mehter takımı gibiyiz. İki ileri, bir geri devam ediyoruz. Bu dönem ileri gittiğimiz dönemlerden biri, inşallah bundan sonra da hep böyle devam eder. Sayın Valimiz sevgili Hakan Tuçer’in Gün Ortası programına konuk olmak üzere televizyonumuzu ziyaret etti. Programda yaptığı açıklamalardan bizlerde bıraktığı intiba; kısa sürede Karabük’e müthiş hakim olmuş ve […]

29 Eylül 2016 - 1:50 'de eklendi ve 449 kez görüntülendi. A+A-

Valimiz de Kesin FETÖ’ye Takılmış!

Karabük olarak vali konusunda adeta mehter takımı gibiyiz. İki ileri, bir geri devam ediyoruz. Bu dönem ileri gittiğimiz dönemlerden biri, inşallah bundan sonra da hep böyle devam eder.

valiSayın Valimiz sevgili Hakan Tuçer’in Gün Ortası programına konuk olmak üzere televizyonumuzu ziyaret etti. Programda yaptığı açıklamalardan bizlerde bıraktığı intiba; kısa sürede Karabük’e müthiş hakim olmuş ve adeta avucunun içi gibi biliyor. Program sonrası gerçekleştirdiğimiz uzun sohbette de bunu fazlasıyla gördük.

Her şeyden önce de müthiş enerjik ve inanılmaz bir azimle çalışıyor Sayın Valimiz. Mesaisinin büyük bölümünü de makamından çok arazide harcıyor. Bize göre kısa sürede yıldızlaşmasının altında da bu yatıyor. İdarecilik noktasında bizim geçmişten edindiğimiz bir diğer deneyimde şu olmuştur; şayet bir vali hem merkezi hükümeti hem de yerel yönetimleri bir masa etrafında buluşturup iki tarafın imkanlarını kentin hayrına kullanabiliyorsa, şehrin dinamiklerini topyekun harekete geçirebiliyorsa başarılı olmuştur ve bundan da Karabük kazançlı çıkmıştır. Bunun en son ve en güzel örneği de Sayın İzzettin Küçük’tür.

Sayın MEHMET AKTAŞ valimizde kısa sürede bu güveni, sevgiyi kazanmış, şehrin tutkalı olmayı başarmıştır.

Bu ülkenin mülki idarecilerini takip eden, bir çoğunu da yakından tanıyan bir gazeteci olarak Sayın Valimizle sohbet ederken şunu düşündüm ve kendi kendime dedim ki; “ Senin tanıdığın bazı adamların vali olduğu yerde Sayın Valimizin şimdiye kadar 50 kere vali olması lazımmış, anlaşılan o ki Sayın Valimiz liyakat kurallarına değil FETÖ’ye takılmış!”

BU KADARI DA FAZLA!

Karabük’te özel yurtçu-pansiyoncu kavgası her geçen gün yeni bir boyut kazanıyor. Savaş o kadar büyük ki, iş adeta belaltı vurmaya kadar gitmiş vaziyette.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak çalışan yurtların kurduğu dernek tarafından ilgili makamlara sunulmak  üzere hazırlanan dosyayı görünce ağzımız resmen açık kaldı. Öyle bir dosya hazırlamışlar ki, ruhsatları olmadan çalışan pansiyoncuları ve yurtçuları resmen FETÖ’cü ilan etmişler, Sayın Cumhurbaşkanımıza kadar şikayet etmişler. İşte bunun için iş belaltı vurmaya kadar gitmiş diyoruz.

İnsan yazılanları okuyunca, tamam kanunen haklı olabilirsiniz ama, bu kadar da olmaz diyor.Şu ifadelere bakar mısınız Allah aşkına?

1

Ne yani, şimdi FETÖ derbe girişimini 100. Yıl’da, Bostanbükü’nde hizmet veren pansiyonlarda kalan öğrenciler mi yaptı? Peki siz FETÖ’ye ait yurtların Milli Eğitim’e bağlı olduğunu bilmiyor musunuz?

Ama tabi sizde haklısınız, Milli Eğitimi FETÖ’ye teslim edersen, “Cemaat devlete sızmış, buna kargalar bile güler” diyen adamı Milli Eğitim Bakanı yaparsan ortaya bu sonuç çıkar, fatura da gariban pansiyoncuya kesilir.

Peki başka neler demiş bu arkadaşlar?

222222

Nereye gitmiş FETÖ yurtlarından ayrılan öğrenciler? Keşke bizim Karabüklülerin pansiyonlarına gitse. Ne Musa Şerefli’den, ne Hüseyin Dönmez’den, ne de diğer 65 Karabüklü pansiyoncudan FETÖ’cü olmaz.

Ticari davanızda sonuna kadar haklısınız. Elbette bu insanlar yasal prosedürleri yerine getirmeli ve ondan sonra öğrenci kabul etmeli. Kusura bakmayın ama bu insanları sırf maddi çıkar uğruna FETÖ’cü göstermek, kısacası “Vatan haini” ilan etmekte en hafif haliyle vicdansızlık!

Maddiyatın insanlığın önüne geçmesi gerçekten çok üzücü.

BİR MAKUL ADAM PROF. DR. REFİK POLAT

REKTÖR POLAT’TAN SAFRANBOLU SANAT ÜNİVERSİTESİ AÇIKLAMASI Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın REFİK POLAT’ı birçok konuda eleştirebiliriz. Kaldı ki yeri geldiğinde bunu en acımasız şekilde de yaptık. Ancak Sayın Rektörün bir yönü gerçekten takdire şayan. Sayın Polat asla popülist hareket etmiyor, bir bilimadamı ağırlığı ve ciddiyeti ile çıkışlar yapıyor, kamuoyuna görüşlerini açıklıyor.

Bugün şayet özel yurtlar ve pansiyonların büyük bölümü boşsa, geçtiğimiz dönemde uygulanan popülist politikaların sonucudur.

Bugün şayet inşaat sektöründe yaprak kımıldamıyorsa, 1+1 daireler müteahhitlerin ve yatırım amaçlı satın alan hemşehrilerimizin ellerinde patladıysa, en büyük etken üniversitenin ve ‘para ağacı’olarak görülen öğrenci kardeşlerimizin siyasi emellere ulaşmada birer basamak olarak görülmesidir.

Sayın Rektöre gidiyorlar ve diyorlar ki; “Havaalanı yapalım”

Ne diyor Refik Hoca?

“O bizim işimiz değil, ancak ben bir rektör olarak, bilim yuvasının başı olarak en az sizin kadar bu şehirde bir havaalanı olmasını isterim, bizde destek olalım, ama adam gibi bir havaalanı yapalım”

Havaalanına başla diye Sayın Rektöre yüklenen saygıdeğer büyüklerime birşey sormak isterim; geçmişteki çalışmalardan yola çıkarak Sayın Rektörden havaalanını istiyorsunuz, peki yine geçmiş dönemde başlatılan, kamulaştırması yapılan, güzergahı belirlenen, aynı zamanda üniversitede eğitim-öğretim gören kardeşlerimiz için bir uygulamalı labaratuar görevi de görecek raylı sistemleri neden istemiyor sunuz?

Diyeceksiniz ki; “Onu Rafet Bey yapıyor”

Rafet Bey havalimanının da Eflani’ye yapılmasını istedi, peki onu neden savunmuyor sunuz?

Kısacası herkes çıkarına göre hoca arıyor. Otel yapan havaalanı, yurt yapan yüksekokul, faküle istiyor. Ancak Sayın Refik Polat hoca değil, bilimadamı ve aklı başında bir idareci. Dedikleri çok doğru, fantaziye gerek yok. Son derece akılcı bir hedef koyuyor, Safranbolu’ya bir üniversite kazandıralım diyor. O üniversite en az Safranbolu kadar Karabük içinde gerekli. Özel yurtlar, pansiyonlar bomboş, birçoğu kapandı, geride kalanlar ise adeta can çekişiyor. Şayet bu durum birkaç yıl daha böyle devam ederse, yeni pazarlar açılmazsa Allah muhafaza çok daha kötü günler bizleri bekliyor.

Şehir olarak plansız-programsız yatırımların cezasını çekiyoruz. Şayet milyonlar harcayıp, bugün Araç Çayı kıyısına inmek üzere olan stadı yapacağımıza, Tıp Fakültemizi ve hastanesini inşaa etseydik, bugün ne Şirinevler Devlet Hastanemizi genişletmek için yer arardık ne de stadyumu tamir etmek için ödenek…

Ha bu arada, Sayın REFİK POLAT inançlı bir adam. Benim için bu özelliği herşeyden daha değerli!

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Başkan Vergili’den Esnaf Günleri Alışveriş Çadırındaki Esnaflara Ziyaret Başkan Vergili’den Esnaf Günleri A...

Karabük olarak vali konusunda adeta mehter takımı gibiyiz. İki ileri, bir geri devam ediyoruz. Bu dönem ileri gittiğimiz dönemlerden bi...

Başkan Vergili Mesaisine Esnaf Ziyareti ile Başladı. Başkan Vergili Mesaisine Esnaf Ziyareti ...

Karabük olarak vali konusunda adeta mehter takımı gibiyiz. İki ileri, bir geri devam ediyoruz. Bu dönem ileri gittiğimiz dönemlerden bi...

İşkur il müdürlüğü kendi binasında hizmet vermeye başladı. İşkur il müdürlüğü kendi binasında hizme...

Karabük olarak vali konusunda adeta mehter takımı gibiyiz. İki ileri, bir geri devam ediyoruz. Bu dönem ileri gittiğimiz dönemlerden bi...

Yarıyıl Tatili sona erdi. Yarıyıl Tatili sona erdi.

Karabük olarak vali konusunda adeta mehter takımı gibiyiz. İki ileri, bir geri devam ediyoruz. Bu dönem ileri gittiğimiz dönemlerden bi...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel Karabük Valisi Oldu Etimesgut Kaymakamı Fuat ...

Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel Karabük Valisi Oldu Cumhurbaş...

Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine Devam Ett Başkan Vergili Cumayanı S...

Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine De...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR” UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARA...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Üniversite Mahallesi Park...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Karabük Beledi...

Hadrianaupolis Antik Kenti çalışmalarında ortaya çıkan yeni bulgular dünya tarihine ışık tutaca Hadrianaupolis Antik Kent...

M.Ö. 1’inci yüzyılda kurulduğu ve S. 8’inci yüzy...

İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI ...

5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 24. maddesi gereği, idarede...

Yeni Doğan Bebekler Evlerinde Ziyaret Ediliyor Yeni Doğan Bebekler Evler...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Dr. Fatih Ürkmezer’i...

Genç Müsiad Üyeleri Ürkmezer’i Ziyaret Etti Genç Müsiad Üyeleri Ürkme...

Genç Müsiad Başkanı Bekir Uluçay ve Yönetim Kurulu Üyeleri S...

İlim Yayma Cemiyetinden Ürkmezer’e Ziyaret İlim Yayma Cemiyetinden Ü...

İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Tülün ve be...

Zabıta Müdürlüğü Denetimlere Ara Vermeden Devam Ediyor Zabıta Müdürlüğü Denetiml...

Zabıta Müdürlüğü Denetimlere Ara Vermeden Devam Ediyor Safra...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi