Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

“Evet demezsek ölene kadar başımızda!”

Karabük TSO tarafından referandum öncesi düzenlenen istişare toplantısında konuşan, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Türkiye’nin kaderiyle ilgili bir oylama yapılacağını ifade ederek, “Hayır çıktığı zaman Tayyip Bey ölene kadar bu memlekette cumhurbaşkanı ve başbakandır. 101’inci madde de net olarak söylenmiş. Bir kişi en fazla iki kere başkan seçilir demiş. Kişi olarak söylemiş. Şimdi muhalefet tek […]

13 Nisan 2017 - 0:27 'de eklendi ve 1470 kez görüntülendi. A+A-

“Evet demezsek ölene kadar başımızda!”

Karabük TSO tarafından referandum öncesi düzenlenen istişare toplantısında konuşan, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Türkiye’nin kaderiyle ilgili bir oylama yapılacağını ifade ederek, “Hayır çıktığı zaman Tayyip Bey ölene kadar bu memlekette cumhurbaşkanı ve başbakandır. 101’inci madde de net olarak söylenmiş. Bir kişi en fazla iki kere başkan seçilir demiş. Kişi olarak söylemiş. Şimdi muhalefet tek adam diye iddia ediyor” dedi. 
Karabük TSO tarafından halk oylaması öncesi sanayici ve STK temsilcilerinin katılımıyla istişare toplantısı düzenledi. Toplantının açılışında konuşan Karabük TSO Başkanı Tuncay Özcan, “İş dünyası üzerinde bir kâbus gibi dolaşan koalisyonlara bağlı hükumet krizlerinin ipotek altına aldığı ekonomik istikrarsızlık dönemi 16 Nisan günü aziz Türk Milleti’nin ferasetiyle inşallah sona erecektir. 16 Nisan bu manada Türkiye için hem siyasi hem de iktisadi bir milattır” dedi.
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ise yaptığı konuşmada, önümüzdeki dört gün içinde Türkiye’nin kaderiyle ilgili bir oylama yapılacağını ifade ederek, “Bu oylamada, Türkiye’nin ya önümüzdeki yüzyıla hazırlığıyla ilgili ya ‘evet’ oyu çıkacak veyahut da ben bunu tüm içtenlikle söylüyorum; muhalefet partilerinin yapmış olduğu tek adam iddialarının neticesinde ‘hayır’ çıkmasının sonucunda da Tayyip Beyi ölene kadar bu memlekette cumhurbaşkanı veyahut da başbakan yapacağız. Bakın ‘hayır’ çıktığı zaman Tayyip Bey ölene kadar bu memlekette cumhurbaşkanı veya başbakandır. 101’inci maddede net olarak söylenmiş; ‘Bir kişi en fazla iki kere başkan seçilir denmiş. Kişi olarak söylemiş. Şimdi muhalefet tek adam diye iddia ediyor. Şayet bu anayasa değişikliği çok daha önce yapılabilmiş olsaydı, bugün Tayyip Bey ancak eski bir başkan olarak şu anda Türkiye’de yaşamına devam ediyor olacaktı. Kendisi 14 seneden bu tarafa iktidarda. Ama buna rağmen muhalefet partilerinin ve muhalefet yapan arkadaşlarımızın tek iddiası, bu sistem değiştiği zaman tek adam oluyor iddiası, vesayet iddiası, hâkimiyet iddiası. Siz eğer beş yıl içerisinde bir başkanı beğenmiyorsanız oylarınızla değiştirme imkanınız mevcut. Değiştirmiyorsanız 10 yıl sonra görevi kendisi bırakmak mecburiyetinde. Şimdi böyle bir pozisyonda, muhalefetteki arkadaşlarımız bunu nasıl iddia ediyor? Ben bunu bir türlü bir çerçeveye, bir mantığa oturtamadım. Önümüzdeki asırlara bu ülkeye hazırlamak lazım. Tek adamlık iddiası olan bir kişi kendisinin görev süresini 10 yılla sınırlamaz. ‘Hayır’ çıktığı gün Türkiye’de Tayyip Bey ölene kadar cumhurbaşkanı ve başbakandır. ‘Evet’ çıktığı zaman ise görev süresi en fazla 10 yıldır. Ya Pazar sabahı ‘evet’ deyip bu Türkiye’yi önümüzdeki asıra hazırlayacağız, veyahut da ‘hayır’ deyip ölene kadar Tayyip Beyi bu memlekette cumhurbaşkanı ve başbakan yapacağız. Bu memleketin hayrı için ben şahsım olarak ‘evet’ diyeceğim” dedi.
TBMM eski Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin ise, “Anayasa değişikliği ile Türkiye’nin siyasetinde son 50 yılında önemli sorumluluklar üstlenmiş olan ve tamamı da rahmetli olmuş, eski cumhurbaşkanlarımızın ve başbakanlarımızın bir arzusunu gerçekleştiriyoruz. Bir nevi onların vasiyetini yerine getiriyoruz” dedi.
Şahin, “CHP’nin de bu anaysa değişikliğine destek vermesi beklenirdi diyerek” devam ettiği konuşmasında, “ İddia ile söylüyorum CHP cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacağına inansaydı buna destek verirdi. İnanmadıkları için destek vermiyorlar. İnansaydı, ‘biz kazanırız, 2019’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimini bizim gösterdiğimiz bir aday kazanacak’ diye inansalardı buna destek verirlerdi. Buna inanmadıkları için hayır diyorlar,  bir defa kendilerine güvenmiyorlar. Söylediklerinin hiç bir kıymeti yok” ifadelerinde bulundu.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Keşke Ankara’dakiler de sizin gibi olsa…! Keşke Ankara’dakiler de sizin gibi...

Karabük TSO tarafından referandum öncesi düzenlenen istişare toplantısında konuşan, Karabük Belediye Başkanı Rafet ...

“Liderimin ve partimin neferi olmaya devam edeceğim” “Liderimin ve partimin neferi olma...

Karabük TSO tarafından referandum öncesi düzenlenen istişare toplantısında konuşan, Karabük Belediye Başkanı Rafet ...

AK Parti’de istifa şoku AK Parti’de istifa şoku

Karabük TSO tarafından referandum öncesi düzenlenen istişare toplantısında konuşan, Karabük Belediye Başkanı Rafet ...

“Görevden kaçmam” “Görevden kaçmam”

Karabük TSO tarafından referandum öncesi düzenlenen istişare toplantısında konuşan, Karabük Belediye Başkanı Rafet ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
KÖŞE YAZARLARI
yukari
asagi
SON EKLENEN HABERLER
Vergili: “Çocuklarımız İçin Park ve Yeşil Kuşaklara Devam” Vergili: “Çocuklarımız İç...

97. park açılışında vatandaşlara hitap eden Başkan Ve...

Başkan Vergili: “Mahallelerimizde Çözülmedik Sorun Bırakmayacağız” Başkan Vergili: “Mahallel...

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, her gün bi...

Dizdar’dan 2 milyon euroluk enerji yatırımı Dizdar’dan 2 milyon...

TAHA Holding Yönetim Kurulu Başkanı,işadamı Şefik Dizda...

Safran üretiminde yeni teknikler deneniyor Safran üretiminde yeni te...

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde yetiş...

Tonlarca ağırlıktaki su borularının altında can verdi Tonlarca ağırlıktaki su b...

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde DSİ&rsq...

Vali Babadan miniklere doğum günü pastası Vali Babadan miniklere do...

Vali Kemal Çeber ziyaretlerini sürdürü...

Karabük firmaları ihracat şampiyonu Karabük firmaları ihracat...

Çelik İhracatçıları Birliği, 2016 yılı ihracat...

Açıkgöz  “Moraller dibe vurmuş durumda” Açıkgöz “Moraller ...

Kardemir Karabükspor, Süper Lig'in 7. haftasın...

167 kadroya 2221 başvuru… 167 kadroya 2221 başvuru&...

İŞKUR Karabük İl Müdürlüğünce, Topl...

Bu iddialarla ilgili neden açıklama yapmıyor sunuz? Bu iddialarla ilgili nede...

Karabük’ün varoluş nedeni olan KARDEMİR A.Ş ...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi