Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

“Sayın Bahçeli Türkiye bu sistemle daha fazla gidemez dedi”

AK Parti İl Başkanlığı referandum öncesi birlik ve beraberlik yemeği düzenledi. Yemeğe, AK Parti Karabük Milletvekilleri Mehmet Ali Şahin, Burhanettin Uysal, Çevre Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Hatay Milletvekili AK Parti Genel Merkez Seçim İşler Başkan Yardımcısı Adem Yeşildal, İl Başkanı Timurçin Saylar, Belediye Başkanları, İl, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Teşkilatları ile geçmiş dönemlerde görev […]

15 Mart 2017 - 15:33 'de eklendi ve 1087 kez görüntülendi. A+A-

“Sayın Bahçeli Türkiye bu sistemle daha fazla gidemez dedi”

AK Parti İl Başkanlığı referandum öncesi birlik ve beraberlik yemeği düzenledi. Yemeğe, AK Parti Karabük Milletvekilleri Mehmet Ali Şahin, Burhanettin Uysal, Çevre Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Hatay Milletvekili AK Parti Genel Merkez Seçim İşler Başkan Yardımcısı Adem Yeşildal, İl Başkanı Timurçin Saylar, Belediye Başkanları, İl, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Teşkilatları ile geçmiş dönemlerde görev alan parti üyeleri katıldı.
AK Parti Karabük Teşkilatında geride kalan 15 sene partiye hizmet verenlerin bir araya geldiği birlik ve beraberlik yemeğinde konuşan İl Başkanı Timurçin Saylar; “2001 yılında yola çıktığımız bütün arkadaşlarımız burada, bu bizim için ne kadar onur verici bir durum. AK Parti’de 15 senedir görev alan tüm kademeler burada. Öncelikle hepinize teşekkür ediyorum. 2001 yılında partimiz kuruldu ve 2002 yılında iktidara geldik. 16 senedir ülkemizin nereden nereye geldiğini hepimiz görüyoruz. Kendi memleketimizden pay biçelim, Karabük 2001 yılından önce nasıldı şimdi nasıl,her şey ortadır. İşte bu kadrolar milletine, memleketine, ümmetine hizmet etmeye devam edecek. Bu koltuklar bugün var, yarın yok. Bizler bırakacağız yerimize gençler gelecek, ama bu bayrak yarışı devam edecek. 2023 onun için var, 2053 onun için var, 2071 onun için var. Gençlerimiz bu bayrağı taşıyacak. 15 seneden beri ülkeye ve ümmete hizmet eden AK Parti çalışmalara her daim devam edecek. 16 Nisan’dan sonra yeni Türkiye’nin inşasını yine hep beraber yaşayacağız. Türkiye’nin dünyaya ve tüm Müslümanlara hizmetinde 16 Nisan’daki halk oylamasından sonra ayaklarımızdaki prangalar kalkacak. Ayaklarımızdaki prangalar kalktığı zaman ne Avrupası, ne Birleşmiş Milletleri, ne de NATO’su hiçbir tanesi ülkemiz ile baş edemez, yeter ki biz 15 Temmuz’da olduğumuz gibi kol kola olalım. Biz haklının ve hakkın yanındayız. AK Parti olarak 16 Nisan’dan sonra, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşlarının önderliğinde 17 Nisan sabahı yeni Türkiye olarak uyanacağız. Gazanız mübarek olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Şahin: “Bu anayasa değişiklik teklifi 2007’de ki değişikliğin bir devamıdır”
Partisinin düzenlediği birlik ve beraberlik yemeğine katılan eski TBMM Eski Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, 16 Nisan’da milletin önüne getirilen anayasa değişikliği teklifinin, 2007’de ki değişikliğin bir devamı olduğunu söyledi.
Şahin, “Türkiye olarak Türk milleti olarak yedinci referanduma gidiyoruz. Daha önce altı referandum yaşandı. İki tanesi bizim dönemimizde anayasa değişikliği olarak meclisten geçti, milletimizin önüne geldi. Bir tanesi 2007 yılındaydı. Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesini ön gören bir anayasa değişikliğiydi, başka maddelerde vardı, ama işin özü Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesini öngören anayasa değişikliğiydi ve halkımız 2007 yılında bu anayasa değişikliği ile ilgili metni halk oylamasında yüzde 69 nispetinde bir destek ile kabul etti. Bu çok önemli bir rakam ve orandır. Halkımız adeta şunu söylemiştir; ben bunda sonra Cumhurbaşkanını kendim seçeceğim. Meclise verdiğim Cumhurbaşkanını seçme yetkisini geri alıyorum. Bundan sonra Cumhurbaşkanını ben seçeceğim demiştir. Ama bunu söylerken aslında bir başka şey daha söylemiştir, bu sözün altında şöyle bir cümle daha vardır; Bundan sonra artık ben iş başında bürokrat Cumhurbaşkanı görmek istemiyorum, icraatçı, faal ve hatta siyasetçi bir Cumhurbaşkanı görmek istiyorum ve bundan sonra, altyapısını meclisin oluşturması şartıyla, yürütme organını da doğrudan doğruya ben seçmek istiyorum demiştir. İşte şimdi 16 Nisan’da milletin önüne getirmiş olduğumuz bu anayasa değişiklik teklifi 2007 değişikliğin bir devamıdır. O zaman tamamlanmamıştı, eksik bırakılmıştı, şimdi 16 Nisan’da bunun alt yapısını oluşturuyoruz. Cumhurbaşkanını halkın seçmesinden sonraki biliyorsunuz, 2014 de 10 Ağustos’ta ilk kez sandık başına giderek bu millet kendi Cumhurbaşkanını seçti ve kurucu Genel Başkanımız, eski Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yüzde 52 oy ile Cumhurbaşkanı seçerek aslında gelecek ile ilgili bu adımların atılmasının sinyalini de vermişti. Tabi niye bu kadar geciktirdiniz derseniz, parlamento da gücümüz yetmedi. O neden ile geciktirdik. Milliyetçi Hareket Partisi’nin değerli Genel Başkanı Sayın Bahçeli, böyle bir sisteme artık Türkiye’nin geçme zorunluluğu olduğunu, bunun böyle gitmeyeceğini belirterek, yetkisi var ama sorumluluğu yok. Böyle bir Cumhurbaşkanı modeli ile Türkiye uzun süre gidemez dedi ve bu da doğru bir tespitti. Bizim de öteden beri söylediğimiz bir tespitti. İşte parlamento da 18 maddelik bir anayasa değişikliği meclisten geçti ve halkın oyuna sunulması aşamasına gelindi ve 16 Nisan’da da halkımız bu konuda diyeceğini diyecektir.” diye konuştu.
Şahin, Türkiye’de yapılmış olan seçimler ve halk oylamalarının büyük bir olgunluk içerisinde yapıldığını da kaydederek; “Özellikle bizim dönemimizde yapılanlar büyük bir olgunluk içerisinde geçti.Milletin demokrasi bilinci, sağduyusu ve farklı düşüncelere, fikirlere olan saygısı ile müsamahası her seçimde biraz daha arttı, bu nedenle de milletin bu demokrasi bilinci karşısında saygı ile eğiliyorum” dedi.
Birlik ve beraberlik yemeğine katılan Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal ve Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’da programa katılan partililere hitap ederek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine Devam Ett Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Es...

AK Parti İl Başkanlığı referandum öncesi birlik ve beraberlik yemeği düzenledi. Yemeğe, AK Parti Karabük Milletveki...

KARDEMİR’den Basın ve Kamuoyuna, KARDEMİR’den Basın ve Kamuoyuna,

AK Parti İl Başkanlığı referandum öncesi birlik ve beraberlik yemeği düzenledi. Yemeğe, AK Parti Karabük Milletveki...

Eylül Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı Eylül Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı...

AK Parti İl Başkanlığı referandum öncesi birlik ve beraberlik yemeği düzenledi. Yemeğe, AK Parti Karabük Milletveki...

Vergili: “Asfalt Çalışmalarımız Tüm Mahallelerde Devam Edecek” Vergili: “Asfalt Çalışmalarımız Tü...

AK Parti İl Başkanlığı referandum öncesi birlik ve beraberlik yemeği düzenledi. Yemeğe, AK Parti Karabük Milletveki...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel Karabük Valisi Oldu Etimesgut Kaymakamı Fuat ...

Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel Karabük Valisi Oldu Cumhurbaş...

Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine Devam Ett Başkan Vergili Cumayanı S...

Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine De...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR” UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARA...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Üniversite Mahallesi Park...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Karabük Beledi...

Hadrianaupolis Antik Kenti çalışmalarında ortaya çıkan yeni bulgular dünya tarihine ışık tutaca Hadrianaupolis Antik Kent...

M.Ö. 1’inci yüzyılda kurulduğu ve S. 8’inci yüzy...

İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI ...

5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 24. maddesi gereği, idarede...

Yeni Doğan Bebekler Evlerinde Ziyaret Ediliyor Yeni Doğan Bebekler Evler...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Dr. Fatih Ürkmezer’i...

Genç Müsiad Üyeleri Ürkmezer’i Ziyaret Etti Genç Müsiad Üyeleri Ürkme...

Genç Müsiad Başkanı Bekir Uluçay ve Yönetim Kurulu Üyeleri S...

İlim Yayma Cemiyetinden Ürkmezer’e Ziyaret İlim Yayma Cemiyetinden Ü...

İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Tülün ve be...

Zabıta Müdürlüğü Denetimlere Ara Vermeden Devam Ediyor Zabıta Müdürlüğü Denetiml...

Zabıta Müdürlüğü Denetimlere Ara Vermeden Devam Ediyor Safra...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi