Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

Ramazan Programına 7’den 70’e Çok Sayıda Vatandaş Katıldı

  Karabük Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayı dolayısı ile bir ay boyunca düzenlenen programlar her akşam farklı bir mahallede vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Kapullu Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi önündeki programa çocuklar başta olmak üzere mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi. Karabük Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğince Kapullu Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezinde açılan kursları başarı […]

28 Mayıs 2018 - 11:42 'de eklendi ve 71 kez görüntülendi. A+A-

Ramazan Programına 7’den 70’e Çok Sayıda Vatandaş Katıldı

 

Karabük Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayı dolayısı ile bir ay boyunca düzenlenen programlar her akşam farklı bir mahallede vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Kapullu Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi önündeki programa çocuklar başta olmak üzere mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

Karabük Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğince Kapullu Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezinde açılan kursları başarı ile bitiren kursiyerlere sertifikalarının verilmesi ile başlayan program çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler ile gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Sosyal Yaşam Merkezi sertifika dağıtımında yaptığı konuşmada; “Kapullu Mahallesinin Atatürk, Namık Kemal ve Fevzi Çakmak Mahallelerinden bir farkı yok. Yaşam alanı olarak eski yapılaşmış yerlerde problemimiz çok. Biz biraz daha rahat imkânlar içerisinde yaşamak için Belediye olarak bugüne kadar elimizden gelen gayreti sarf ettik. Kapullu Mahallesine doğalgaz verilmesi mümkün değildi, doğalgaz verildi. Su tesisatının tamamı yenilendi. Neredeyse problemli hiçbir yolumuz yok. Sosyal Yaşam Merkezi ve parklar yaptık. Kapullu Mahallesine yapılabilecekler bu kadar.

9 seneden beri görevdeyiz. Ben ilk göreve geldiğimde Sosyal Yaşam Merkezlerini yapmaya başladığımda herkes şunu söyledi. Bu kadar masrafa gerek var mı? Ben de bir kişi dahi okuryazar diploması alsın, bina kendi masrafını çıkarmış demektir dedim. Bugüne kadar Sosyal Yaşam Merkezlerinde 1000’e yakın arkadaşımıza okuryazarlık diploması verdik.

Biz geldikten sonra Karabük’te ki Belediyecilik anlayışı tamamen değişti. Göreve geldiğimiz ilk gün elektriklerimiz kesildi. İşçimiz maaşını alamayacak durumdaydı. Biz ise yapmış olduğumuz programla bugün Karabük Belediyesi’ni Türkiye’nin en zengin Belediyesi yaptık. Bugüne kadar bizim yapmış olduğumuz hizmetleri 1 milyon nüfuslu Belediyeler yapamamıştır. Bugüne kadar 1 milyon tona yakın asfalt kullandık. Alt geçit, üst geçitler köprüler, meydan, kütüphane, Sosyal Yaşam Merkezleri yaptık. 650 Km’ den fazla su borusu döşedik. Karabük’te 9 seneden bu tarafa 11.500 iskân verilmiştir. Göreve geldiğimde toplam su abonemiz 36.000’di. Buda Karabük üçte bir oranında daha büyüdü demektir. Alt yapıyı da üst yapıyı da yaptık. Karabük Belediyesi’ne rüşveti sokmadık. Biz yolunda bulunduk, 100.000 kişi de bize dua etti. Sizlerin duasıyla da bizim kasamız doldu.

Bizlere destek verin, Ankara’da bizden halkın içinden bir temsilcimiz olsun. Zamanında Eskipazar’a büyük bir Organize Sanayi yapalım göç dursun, havaalanını Eflani’ye yapalım dedim. Üniversitenin oraya 1000 metrelik küçük uçakların İnip kalkabileceği havaalanı yapıyoruz diye yola çıktılar. Üniversitenin oraya havaalanı yapıldığı zaman yarın havaalanı yapalım dediğimizde, Karabük’ün havaalanı var diyecekler. Bizden de temsilci olduğu zaman bu zihniyet değişecektir. Karabük’ün ufku daha çok büyüyecektir.

Diğer yandan Ramazan Ayının vazgeçilmezi de Ramazan eğlenceleridir. Ramazan Ayı boyunca her mahallede yapacağımız etkinliklerle, hemşerilerimiz hem geçmiş Ramazanları yâd edecek hem de eğlenecek” dedi.

Ramazan etkinliği 28.05.2018 Pazartesi saat 21.00’de Fevzi Çakmak Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi önünde devam edecek olup, tüm halkımız davetlidir.

Ramazan Etkinliklerine katılmak isteyenler www.karabuk.bel.tr adresinden şenliklerin yerini ve günlerini öğrenebilirler.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ürkmezer’in Kurban Bayramı Mesajı Ürkmezer’in Kurban Bayramı Mesajı

  Karabük Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayı dolayısı ile bir ay boyunca düzenlenen programlar her akşam farklı bir mahalle...

ALİCAN ÖZCAN’DAN ŞAMPİYONLUK ALİCAN ÖZCAN’DAN ŞAMPİYONLUK

  Karabük Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayı dolayısı ile bir ay boyunca düzenlenen programlar her akşam farklı bir mahalle...

Vali Kemal Çeber’in Kurban Bayramı mesajı: Vali Kemal Çeber’in Kurban Bayramı mesaj...

  Karabük Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayı dolayısı ile bir ay boyunca düzenlenen programlar her akşam farklı bir mahalle...

Miniklerden sokak hayvanları için anlamlı proje Miniklerden sokak hayvanları için anlaml...

  Karabük Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayı dolayısı ile bir ay boyunca düzenlenen programlar her akşam farklı bir mahalle...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Ürkmezer’in Kurban Bayramı Mesajı Ürkmezer’in Kurban Bayram...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer ...

ALİCAN ÖZCAN’DAN ŞAMPİYONLUK ALİCAN ÖZCAN’DAN ŞA...

İlimiz Güleç Petrol Karabük Çınar Spor Kulübü sporcusu Alica...

Vali Kemal Çeber’in Kurban Bayramı mesajı: Vali Kemal Çeber’in Kurba...

Milletçe geleneklerimizde ve kültürümüzde önemli yeri olan, ...

Miniklerden sokak hayvanları için anlamlı proje Miniklerden sokak hayvanl...

Karabük’te yaşları 4 ile 12 arasında değişen 4 kız çocuğu ke...

Başkan Vergili’den Kurban Bayramı Kutlama Mesajı ve Alınan Tedbirler Başkan Vergili’den Kurban...

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Kurban Bayramı dolay...

Bayram Temizliği Devam Ediyor Bayram Temizliği Devam Ed...

Safranbolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekip...

HER DAİM DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ HER DAİM DEVLETİMİZİN YAN...

  Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Baş...

Yeni İtfaiye Binasında Sona Yaklaşıldı Yeni İtfaiye Binasında So...

  Bölgemizde çıkan yangın, kurtarma operasyonu gibi vak...

Karabük Belediyesi Asfalt Çalışmalarına Devam Ediyor Karabük Belediyesi Asfalt...

Karabük Belediyesi cadde, sokak ve yolların bakım, onarım, a...

Hoş Geldin Bebek Hoş Geldin Bebek

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Dr. Fatih Ürkmezer’i...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi