Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

Orta Sahada Top Çevirdiler!

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Karabük’te faaliyet gösteren ulusal ve yerel basın kuruluşlarının yöneticileri ve temsilcileri ile düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi.  Üniversitenin faaliyetleri ve son durumu konusunda basını bilgilendirmek amacıyla Rektörlük binasındaki Senato Toplantı Odası’nda gerçekleşen toplantıya çok sayıda basın mensubu katılırken, basın toplantısında Rektör Prof. Dr. Polat ile Rektör Yardımcıları […]

18 Ağustos 2016 - 23:33 'de eklendi ve 289 kez görüntülendi. A+A-

Orta Sahada Top Çevirdiler!

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Karabük’te faaliyet gösteren ulusal ve yerel basın kuruluşlarının yöneticileri ve temsilcileri ile düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi. 

REKTÖR POLAT BASINLA BİR ARAYA GELDİ TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCÜniversitenin faaliyetleri ve son durumu konusunda basını bilgilendirmek amacıyla Rektörlük binasındaki Senato Toplantı Odası’nda gerçekleşen toplantıya çok sayıda basın mensubu katılırken, basın toplantısında Rektör Prof. Dr. Polat ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Güneş ve Prof. Dr. İbrahim Kürtül açıklamalarda bulundu.
Önceliği öğrenci, eğitim ve akademik çalışmalar olan üniversitenin basın toplantısında, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yaşanan süreç ile 2016-2017 Öğretim Yılı’na ilişkin bilgiler aktarıldı.
Toplantıya;15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminde hayatlarını kaybeden şehitlere Allah’tan rahmet yakınlarına sabırlar, bu hain ve menfur saldırıda yaralanan gazilere de acil şifalar dileyerek ve milli iradeye sahip çıkan bu necip milletin tüm fertlerine şükranlarını sunarak başlayan Rektör Prof. Dr. Polat ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Güneş ve Prof. Dr. İbrahim Kürtül, 2015 – 2016 öğretim yılı başı itibariyle öğrenci sayısının 47 bin 890 olduğunu ve bu öğrencilerden şu ana kadar 4 bin 826’sının mezun olduğu ifade etti.

“8 Bini Aşkın Öğrenci Yaz Okuluna Geldi”
Açıklamalarına yaz okuluyla devam eden Rektör Prof. Dr. Polat ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Güneş ve Prof. Dr. İbrahim Kürtül, “Yaz okulunun ardından mezun sayımızın 7.500 civarı olması beklenmektedir. 2015-2016 Öğretim Yılı yaz döneminde ikinci defa uyguladığımız yaz okulu bir önceki seneye göre iki katından fazla öğrenci artışı ile gerçekleşmiştir. Geçen yıl yaz okulu dönemi şehrimizde kalan öğrenci sayısı 3.605’ti. Bu yıl ise 8.182 öğrenci yaz okuluna devam ettti. Bu öğrencilerin 805’i başka üniversitelerde eğitim gördüğü halde bizim üniversitemizi tercih ederek misafir öğrenci olarak üniversitemizin yaz okuluna katıldılar. Türkiye genelinde Karabük Üniversitesi, yaz okulu uygulamasında öğrenciye en fazla kredi alma imkânı sağlayan üniversite olarak öne çıkmaktadır. Önümüzdeki hafta final imtihanları ile birlikte öğretim dönemi tamamlanmış olacak. Bundan sonraki yıllarda da yaz okulu uygulaması mutad olarak devam edecektir” dedi.
Rektör Prof. Dr. Polat ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Güneş ve Prof. Dr. İbrahim Kürtül, Karabük Üniversitesi’nin tanıtımı iyi yapıldığı takdirde Türkiye’de okumak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin taleplerinin artacağına inandıklarını ifade ederken; “Nitekim bu konuda ciddi, planlı çalışmalar yapmaktayız ve bu gayretlerin karşılığı da alınmaya başlanmıştır. Bu yıl Haziran ayında alınan ön başvurularda 450 yabancı uyruklu öğrenci kaydedilmiştir. Ayrıca 2.353 ek kontenjan için aday başvuruları alınmıştır. Önümüzdeki günlerde ki yerleştirmeler neticesinde, sadece bu sene 2.450 civarında yeni yabancı uyruklu öğrenci kaydı gerçekleşmiş olacaktır. 2016 – 2017 Öğretim Yılında yeni öğrenci yerleştirmelerine göre 9.909 olan kontenjanın % 93’ü doldurulmuş ve toplam 9.211 yeni öğrenci üniversitemizde eğitim ve öğretime hak kazanmıştır. Cuma gününe kadar devam edecek kayıtlarla yerleşen öğrencinin tamamına yakınının kayıt olacağını düşünüyoruz. Boş kontenjanlar için Eylül ayı başında tekrar tercih yapılacağı, yatay ve dikey geçişlerle eklenecek yeni öğrencilerin olacağı düşünüldüğünde toplam yeni öğrenci sayımızın 10.000’i geçeceğini öngörmekteyiz. Bu sonuçlara göre, inşallah bu yıl öğrenci sayımız yabancı öğrencilerle birlikte 53.000 civarında olacaktır“ dedi.

“Tıp Fakültesi Öğrencileri Bu Yıl itibariyle Karabük’te Okuyacak”
REKTÖR POLAT BASINLA BİR ARAYA GELDİ TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCBülent Ecevit Üniversitesi’nde eğitim gören Tıp Fakültesi öğrencileriyle ilgili de açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Polat; “Burada, Tıp Fakültemiz öğrencilerinin de bu yıldan itibaren Karabük’te öğretime devam edeceklerini hatırlatmak faydalı olacaktır. Bilindiği üzere 2010 yılında kurulmuş olan Tıp Fakültemizin öğrencileri, altyapı ve eğitim kadrosu eksikleri tamamlanma sürecinde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde eğitim görmekteydi. Bu süreçte mevcut öğretim üyelerimiz Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Karabük’e hizmet vermekteydi. Artık tüm hazırlıklarımızı tamamlayarak, öğrencilerimizin de bu yıldan itibaren Karabük’te eğitimlerini sürdürmelerine imkan sağladık. En yeni fakültemiz olarak Sağlık Bilimleri Fakültesi, YÖK’ün aldığı 3 Ağustos 2016 tarihli kararla üniversitemiz bünyesinde kurulmuştur. Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile birlikte Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin de açılmasıyla şehrimizin ve ülkemizin sağlık hizmeti altyapısında önemli katkılar sunacağımıza inanıyoruz” dedi.
15 Temmuz gecesinden itibaren tüm Türkiye genelinde Karabük Üniversiteliler olarak öğrenciler, akademik ve idari kadroyla meydanlarda olduklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Polat; “Biz de ilk andan itibaren, beklemeden Sayın Cumhurbaşkanımızın yönlendirmesi ile Kent Meydanı’nda toplanan halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda Sayın Valimiz ile birlikte üzerimize düşen görevleri yerine getirdik. 15 Temmuz’daki menfur saldırının henüz ilk saatlerinde milli duruşumuz, üniversitemiz web sayfasında deklare edilerek öncülüğümüz ortaya koyulmuş, iletişim kanallarımız ile tüm personelimiz meydanlara davet edilmiştir. İkinci gün ise akademik bir misyonu yerine getirmek amacıyla öğretim üyelerimiz cübbeleri ile meydanda halkımızın arasındaydı. Daha sonraki 25 gün boyunca personelimizin demokrasi nöbetine devamında teşvik ve her türlü kolaylık sağlanmıştır. Bu süreçte ilk dakikadan itibaren duruşunu özüyle birleştiren, eşiyle, çocuklarıyla meydanlarda sabahlara kadar milleti ile birlikte nöbet tutan, gündüz de gerek üniversitemizdeki yoğun mesaisinin başında eksiksizce bulunan tüm Karabük Üniversitesi ailesine teşekkür ederim” dedi.
Rektör Polat ayrıca, Karabük Üniversitesi Senatosu tarafından Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu’nun adının ‘15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu’ olarak değiştirildiğini belirtti.

Araştırma Komisyonu Kurulmuş!

FETÖ yapılanmasıyla ilgili altı üye ve raportörden oluşan bir ekip kurulduğunu da ifade eden Rektör Prof. Dr. Polat;“Bu menfur olayın sorumlusu FETÖ/PDY (FETÖ Paralel Devlet Yapılanması)’na aidiyet, irtibat ve iltisakı olan personelin araştırılması ve gerekli işlemlerin yapılması sürecinde titiz bir çalışma yürütebilmek ve doğru sonuçlara ulaşabilmek amacıyla altı üye ve bir raportörden oluşan bir araştırma komisyonu kurulmuştur. Açığa alınan 68 personelimiz hakkında ilgili kurumlardan komisyona aktarılan bilgi ve belgeler incelenmiş, yapılan titiz çalışma sonucunda hazırlanan raporlar YÖK’e iletilmiştir” dedi.

Öte yandan Rektör Polat’ın güncel konularla ilgili sorulara kameralar karşısında cevap vermek istemeyişi dikkatlerden kaçmazken, FETÖ Terör Örgütünün 1 numaralı ismi olduğu iddia edilen Adil Öksüz’ün kardeşi Ahmet Öksüz ile ilgili verdiği cevaplar ise kimseyi tatmin etmedi.

Kamuoyunda darbe girişimi ile ilgili olarak Karabük Kamuoyunda en fazla dikkat çeken nokta; Adil Öksüz’ün kardeşi Yard. Doç. Dr Ahmet Öksüz’ün Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi olması ve; terör örgütü üyelerine yönelik kararlı ve başarılı operasyonlarla herkesin takdirini kazanan İl Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever’in, aynı fakültenin dekanının kayınbiraderi tarafından FETÖ Üyesi ilan edilmesi ve İçişleri Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığına şikayet edilmesi.

Şimdi tüm Karabük bunların yalnızca bir tesadüf olup olmadığını merak ediyor!

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Hadrianaupolis Antik Kenti çalışmalarında ortaya çıkan yeni bulgular dünya tarihine ışık tutaca Hadrianaupolis Antik Kenti çalışmalarınd...

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Karabük’te faaliyet gösteren ulusal ve yerel basın kuruluşlarının yöneticileri ve t...

KARDEMİR’den Basın ve Kamuoyuna, KARDEMİR’den Basın ve Kamuoyuna,

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Karabük’te faaliyet gösteren ulusal ve yerel basın kuruluşlarının yöneticileri ve t...

Demir yolu tekeri üretimi 2023 yılına kadar 45-50 bin adete çıkacak Demir yolu tekeri üretimi 2023 yılına ka...

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Karabük’te faaliyet gösteren ulusal ve yerel basın kuruluşlarının yöneticileri ve t...

Pelin Çift: Karabük Üniversitesinde program yapabilirim Pelin Çift: Karabük Üniversitesinde prog...

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Karabük’te faaliyet gösteren ulusal ve yerel basın kuruluşlarının yöneticileri ve t...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel Karabük Valisi Oldu Etimesgut Kaymakamı Fuat ...

Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel Karabük Valisi Oldu Cumhurbaş...

Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine Devam Ett Başkan Vergili Cumayanı S...

Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine De...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR” UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARA...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Üniversite Mahallesi Park...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Karabük Beledi...

Hadrianaupolis Antik Kenti çalışmalarında ortaya çıkan yeni bulgular dünya tarihine ışık tutaca Hadrianaupolis Antik Kent...

M.Ö. 1’inci yüzyılda kurulduğu ve S. 8’inci yüzy...

İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI ...

5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 24. maddesi gereği, idarede...

Yeni Doğan Bebekler Evlerinde Ziyaret Ediliyor Yeni Doğan Bebekler Evler...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Dr. Fatih Ürkmezer’i...

Genç Müsiad Üyeleri Ürkmezer’i Ziyaret Etti Genç Müsiad Üyeleri Ürkme...

Genç Müsiad Başkanı Bekir Uluçay ve Yönetim Kurulu Üyeleri S...

İlim Yayma Cemiyetinden Ürkmezer’e Ziyaret İlim Yayma Cemiyetinden Ü...

İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Tülün ve be...

Zabıta Müdürlüğü Denetimlere Ara Vermeden Devam Ediyor Zabıta Müdürlüğü Denetiml...

Zabıta Müdürlüğü Denetimlere Ara Vermeden Devam Ediyor Safra...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi