Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

“O koltuğunu koruyabilmek için hayır diyor”

AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun ‘Binali Yıldırım’ın koltuğunu korumak için hayır diyecekleri’ sözleriyle ilgili, “Aslında o kendi koltuğunu korumak için buna ‘hayır’ diyor’’ dedi.  AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, 16 Nisan’da yapılacak olacak olan halk oylaması için Safranbolu ilçesinde köy ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Şahin, […]

05 Mart 2017 - 7:48 'de eklendi ve 1059 kez görüntülendi. A+A-

“O koltuğunu koruyabilmek için hayır diyor”

AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun ‘Binali Yıldırım’ın koltuğunu korumak için hayır diyecekleri’ sözleriyle ilgili, “Aslında o kendi koltuğunu korumak için buna ‘hayır’ diyor’’ dedi. 
AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, 16 Nisan’da yapılacak olacak olan halk oylaması için Safranbolu ilçesinde köy ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Şahin, “Sadece bugünü düşünerek hareket edemeyiz ki, Türkiye’nin geleceği de düşünmek zorundayız. Gelecekte koalisyonlu dönemlere tekrar Türkiye’nin dönmemesi için tedbire ihtiyacımız var. 1 yıl, 20 gün sürmüş hükümet dönemlerini geride bırakmamız lazım” diye konuştu.
“O kendi koltuğunu korumak için buna hayır diyor”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün yaptığı konuşmasında “Biz böyle modele hayır diyeceğiz, çünkü Binali Beyin koltuğunu korumak için ‘hayır’ diyeceğiz” dediğini de anlatan Şahin, “Bir defa Binali Beyin koltuk merakı yok. İnşallah bu anayasa değişikliği halkımızın onayından geçtiğinde Allah sağlık verirse belki Binali Bey bu modele geçtiğimizde Cumhurbaşkanı yardımcılarından biri olur. Bilemem. Bunu Sayın Cumhurbaşkanının bileceği bir iştir. Ama biz Binali Beyin koltuğunu korumak için bu modele hayır diyeceğiz diyen Kılıçdaroğlu’na katılmıyorum. Aslında o kendi koltuğunu korumak için buna ‘hayır’ diyor” dedi.
Şahin, daha sonra cep telefonunun hoparlörünü dışarıya vererek CHP Milletvekili Muharrem İnce’nin “6 seçimdir başarılı olamamış bir CHP var. 7. seçimde bunun başarılı olacağını söyleyen bir Allah’ın kulu var mı? Ne olacakta hangi büyük değişim olacakta 2019’da yaşayacağımız üç büyük seçimi başarı ile sonuçlandıracak. Önümüzde bir referandum, başkanlık sistemi gelirse, Recep Tayyip Erdoğan 6 kez yendiği bu yönetimi yeniden yenecektir’’ şeklinde yaptığı konuşmasını salondakilere dinletti.
“Koltuğunu kurtarabileceğini zannediyor”
Muharrem İnce’nin ‘eğer bu referandumda da Kemal Kılıçdaroğlu kaybederse artık CHP’nin başında kalması mümkün değildir’ dediğini anlatan Şahin, “Sayın Kılıçdaroğlu bu referandumda ‘hayır’ oylarının ‘evet’ oylarından fazla çıkması halinde koltuğunu kurtarabileceğini zannediyor. Yoksa bu modelin cumhuriyeti ortadan kaldıracağını, Türkiye’ye kötü sonuçlar vereceğine inandığı için değil. Sadece eğer bir kez daha Tayyip Erdoğan karşısında 7. kez mağlup olursa siyasi hayatının biteceğini görüyor. Bunu söyleyemiyor. Binali beyin koltuğunu korumak için ben ‘hayır’ diyeceğim diyor. Bu modele Türkiye’nin şimdi değilse bile ilerde şiddetle ihtiyacı var” dedi.
“Bu mesele artık devlet meselesi, vatan meselesi, ülke meselesi haline gelmiştir”
Almanya’da iki bakanın toplantılarının iptal edildiğini de kaydeden Şahin, “’Eğer haber doğruysa, Deniz Baykal bir toplantı yapmak istemiş. Ona izin vermişler. Şimdi memnuniyetle duyuyorum ki Deniz Baykal Türkiye’den iki bakana izin verilmemesini protesto etmek amacıyla oda orada yapacağı toplantıyı iptal etmiş. Kendisine teşekkür ediyoruz, bu onurlu davranışı için” dedi.
“Neden Almanya bu referandumda ‘hayır’ çıksın diye gayret ediyor” diye soran Şahin, “Kandil’de öyle. Bu referandumda ‘hayır’ oyu vermeyi düşünen arkadaşlarımız alınmasın. Onlara büyük saygı duyuyoruz. Tercihleri başımızın üstündedir. Ama Almanya’ya ne oluyor Allah aşkına? ‘Hayır’ için gelirseniz toplantınıza izin vereceğiz diyor. ‘Evet’ için gelirseniz vermeyeceğiz diyor. Size ne? Türk halkı karar verecek, bizim milletimiz karar verecek. Sana ne oluyor? Türkiye’nin güçlü ve istikrarlı bir yönetime bundan sonra devamlı yürüyebileceği bir modele geçmesini istemiyorlar. Bu mesele artık devlet meselesi, vatan meselesi, ülke meselesi haline gelmiştir. Sana ne oluyor ey Almanya, ey batı? Bizim milletimizin vereceği bir karardır. Onu etkilemek için birine izin ver birine verme. Bunlar ne kadar yanlış şeylerdir. Deniz Baykal eğer iptal etmişse çok güzel bir karar vermiştir. Onun vermiş olduğu kararın bir benzerini inşallah sandıkta bizim milletimiz verecek” diye konuştu.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel Karabük Valisi Oldu Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel Karabük V...

AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun ‘Binali Yıldırım’ın koltuğunu...

Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine Devam Ett Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Es...

AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun ‘Binali Yıldırım’ın koltuğunu...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR” UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKL...

AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun ‘Binali Yıldırım’ın koltuğunu...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Ya...

AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun ‘Binali Yıldırım’ın koltuğunu...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel Karabük Valisi Oldu Etimesgut Kaymakamı Fuat ...

Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel Karabük Valisi Oldu Cumhurbaş...

Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine Devam Ett Başkan Vergili Cumayanı S...

Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine De...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR” UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARA...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Üniversite Mahallesi Park...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Karabük Beledi...

Hadrianaupolis Antik Kenti çalışmalarında ortaya çıkan yeni bulgular dünya tarihine ışık tutaca Hadrianaupolis Antik Kent...

M.Ö. 1’inci yüzyılda kurulduğu ve S. 8’inci yüzy...

İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI ...

5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 24. maddesi gereği, idarede...

Yeni Doğan Bebekler Evlerinde Ziyaret Ediliyor Yeni Doğan Bebekler Evler...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Dr. Fatih Ürkmezer’i...

Genç Müsiad Üyeleri Ürkmezer’i Ziyaret Etti Genç Müsiad Üyeleri Ürkme...

Genç Müsiad Başkanı Bekir Uluçay ve Yönetim Kurulu Üyeleri S...

İlim Yayma Cemiyetinden Ürkmezer’e Ziyaret İlim Yayma Cemiyetinden Ü...

İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Tülün ve be...

Zabıta Müdürlüğü Denetimlere Ara Vermeden Devam Ediyor Zabıta Müdürlüğü Denetiml...

Zabıta Müdürlüğü Denetimlere Ara Vermeden Devam Ediyor Safra...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi