Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

Muhteşem finalin şampiyonu ÇELİK-İŞ oldu

Karabük Kent Konseyi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Ortaokullar Arası Genel Kültür Bilgi yarışmasının finali bugün yapıldı. Bu yıl ilki gerçekleşen yarışmanın şampiyonu ise Çelik-İş Ortaokulu oldu. Karabük Belediyesi Kongre ve Nikah Salonunda gerçekleşen yarışmanın finaline; TBMM Eski başkanı Ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük Valisi Mehmet Aktaş, Ticaret ve Sanayi Odası […]

03 Nisan 2017 - 18:39 'de eklendi ve 1271 kez görüntülendi. A+A-

Muhteşem finalin şampiyonu ÇELİK-İŞ oldu

Karabük Kent Konseyi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Ortaokullar Arası Genel Kültür Bilgi yarışmasının finali bugün yapıldı. Bu yıl ilki gerçekleşen yarışmanın şampiyonu ise Çelik-İş Ortaokulu oldu.

Karabük Belediyesi Kongre ve Nikah Salonunda gerçekleşen yarışmanın finaline; TBMM Eski başkanı Ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük Valisi Mehmet Aktaş, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin, İŞ-KUR Müdürü Coşkun Güven, SGK İl Müdürü İsmail Yıldırım, Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Kent Konseyi Başkanı Kazım Özcan, amaçlarının yaşadığı şehri ve ülkesini tanıyan, hayatın yalnızca derslerden ibaret olmadığının farkında olan bir nesil yetişmesine katkıda bulunmak olduğunu belirtirken, bu süreçte organizasyona katkı veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. Özcan konuşmasında şunları söyledi;

“Bizler Karabük Kent Konseyi olarak; kent sorunlarını takip etmek, kentin kimlik ve vizyon sahibi olması, hemşerilik bilincinin geliştirilmesi şehrimizin yaşanabilir ve miras bırakılabilir bir Karabük olabilmesi için tüm kurum ve kuruluşlarımızla ‘herşey Karabük için’ sloganını kendimize ilke edinmiş bulunmaktayız.

Çok iyi biliyoruz ki bu vatan, geleceğimizin teminatları olan gençlerimize bırakılmak için bizlere emanet edilmiştir. Emanetimizi en iyi şekilde korumakla beraber, gelecekte emaneti teslim edeceğimiz gençlerimizi, milli ve manevi duygularla bezemek zorundayız. Öğrenciliğin ve hayatın sadece derslerden ibaret olmadığını, öncelikle yaşadığımız şehirden başlayarak tarihimizi, coğrafamızı, kültür ve sanat dünyasını, spor  hayatını, idari, siyasi durumumuzu, değerlerimizi, bizi biz yapan, bu toprakları bizlere vatan yapan olgularımızı da gençlerimize anlatmak ve öğretmek zorundayız.

Gençlerimize bu kültürü verebilmek öncelikle yaşadığımız şehrimizi çok iyi tanımak ve tanıtmaktan geçiyor dedik ve Karabük Kent Konseyi olarak Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortak bir broje yaparak, “Kararabük’ün gençleri Karabük’ü tanıyor” sloganıyla ,Ortaokullar Arası Genel Kültür Bilgi Yarışmasını başlattık. Merkeze bağlı 32 okuldan 96 öğrencimizi, 8 eleme, 4 yarı final ve final olmak üzere toplam 12 yarışmayı 1,5 aylık sürede tamamladık. Bu anlamlı günde de final yarışmamızı gerçekleştirerek sürecimizi tamamlıyoruz.

            Yazılı ve görsel sorularımız ve acıklamalı cevaplarımızla, 1937 de temelleri atılan Karabük Demir Çelik Fabrikaları ile, bir şehrin gelişim ve değişim sürecini geçmişimizden günümüze tüm ilçelerimizle beraber Karabük’ü Karabük yapan değerlerimizi tanıtmaya, Karabüklü olma bilincini ve hemşehrilik bilincini hep beraber anlamaya ve anlatmaya çalıştık.

Amacımız öğrencilerimizin bilgilerini ölçmekten çok sorularla Karabük’ü tanıtmaktı. Bu yüzden burada yapılan derecelendirmeler ve elemeler için hiç bir öğrenci arkadaşım üzülmesin. Gösterdikleri gayretler ve emekler için tüm öğrencilerimizi gönülden tebrik ederim. Karabüklü olma farkındalığını unutmadan, bu şehirde birlik ve beraberlik içinde, fitnelerden fesatlardan uzak, kardeşce yaşayarak önce şehrimize sonra vatanımıza sahip çıkmanız dileğiyle tüm öğrencilerimize de başarılar dilerim.

Bu süreçte Sayın Valim başta olmak üzere, Karabük Belediye Başkanı Sayın Rafet Vergili Beye, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Tuncay Özcan Beye, MARZINC A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dalbeler Beye, İl Milli eğitim Müdürümüz Ali Köse Beye, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımıza ve bizi yarışmalarda yalnız bırakmayan Şube Müdürümüz Sayın Muhammet Nuri Ataseven hocamıza, her biri birbirinden kıymetli olan jüri üyelerimiz Kerim Özdemir, M.Kemal Yedigül, Ercan Bişici, Cavit Kırbaş, Bilgin Arslan ve ibrahim Pehlivan hocama, yarışma sunumlaranı orgazine eden sevgili öğrencimiz Cihat kardeşime, Kent Konseyimizin değerli üyelerine ve bize maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen ve her türlü katkıda bulunan tüm kurum, kuruluş ve kişilere teşekkürlerimi sunarım”

Son derece coşkulu ve heyecanlı geçen yarışmanın finalinde; Çelik-İş, Hoca Ahmet Yesevi, Mimar Sinan ve Fazlı Yeşilyurt Ortaokulları yarışırken, 13 sorunun sonda; Çelik-İş Ortaokulu birinci, Mimar Sinan Ortaokulu ikinci, Hoca Ahmet Yesevi Ortaokulu üçüncü, Fazlı Yeşilyurt Ortaokulu ise dördüncü oldu.

Yarışmanın sonuçlanmasının ardından ödül törenine geçildi ve kupa töreni düzenlendi. Jüri üyelerinin hediyeleri, MARZINC A.Ş adına Enis Şener ve Salih Değer, plaketleri ise İl Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammet Nuri Ataseven tarafından verildi.Yarışmanın dördünücüsü kupasını ve hediyelerini İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin’den, üçüncüsü İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse’den, ikincisi TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan’dan, birincisi ise TBMM Eski Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin ve Vali Mehmet Aktaş’tan aldı.

Yarışmanın şampiyonuna MARZINC A.Ş tarafından birer dizüstü bilgisayar hediye edilirken, ikinciye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Ipad, üçüncüye Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili tarafından yarımşar Cumhuriyet Altını, dördüncüye ise yine Başkan Vergili tarafından çeyrek altın hediye edildi.

Ödül töreninin sonunda konuşan karabük Milletvekili ve TBMM Eski Başkanı Mehmet Ali Şahin; “Bugün burada kaybeden yok, 32 okul içerisinden finale kalan dört okulumuzda bizim için şampiyon. İnanıyorum ki bu yavrularımız gelecekte çok daha iyi yerlere gelecekler, bizim yaptığımız görevleri yapacaklar, şehrimizi ve ülkemizi çok daha ileriye taşıyacaklar. Bu organizasyonda emeği geçen; Valimizi, Kent Konseyimizi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzü kutluyorum ve böylesine güzel bir organizasyonun devamını diliyorum” dedi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kardeş Okul Projesi Kardeş Okul Projesi

Karabük Kent Konseyi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Ortaokullar Arası Genel Kü...

Ramazan, Tüm Coşkusu ile Devam Ediyor Ramazan, Tüm Coşkusu ile Devam Ediyor

Karabük Kent Konseyi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Ortaokullar Arası Genel Kü...

Karabük’te Ramazan Bir Başka Yaşanıyor Karabük’te Ramazan Bir Başka Yaşan...

Karabük Kent Konseyi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Ortaokullar Arası Genel Kü...

Karabük Ramazan Eğlenceleri ile Şenleniyor Karabük Ramazan Eğlenceleri ile Şenleniy...

Karabük Kent Konseyi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Ortaokullar Arası Genel Kü...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Karabük’te Fuhuş Operasyonu Karabük’te Fuhuş Op...

Karabük’te Emniyet Müdürlüğü ekipleri, fuhuşla mücadele kaps...

Daha Yaşanılır Bir Safranbolu İçin Hep Birlikte Çalışıyoruz Daha Yaşanılır Bir Safran...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’...

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okulları kayıtları devam ediyor Gençlik Hizmetleri ve Spo...

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz Spor Servisi’nde ...

Karabük’te oy verme işlemi sona erdi Karabük’te oy verme işlem...

Karabük’te sabah saatlerinde başlayan oy verme işlemi 17.00 ...

Dünyanın en uzun genç kızı oyunu kullandı Dünyanın en uzun genç kız...

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde 2014 yılında 2 metre 13 sant...

Başkan Vergili Oyunu Kullandı Başkan Vergili Oyunu Kull...

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Cumhurbaşkanlığı ve ...

Belediyeden Kıranköy Meydana Kuş Evi Belediyeden Kıranköy Meyd...

Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı marangozh...

Karabük’te Coşkun Sabah’tan Muhteşem Konser Karabük’te Coşkun Sabah&#...

Coşkun Sabah konserine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 5000...

Başkan Vergili KBÜ Mezuniyet Törenine Katıldı Başkan Vergili KBÜ Mezuni...

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Üniversitesi...

Şehit Annesinden Ürkmezer’e Teşekkür Ziyareti Şehit Annesinden Ürkmezer...

  Her fırsatta eşi Miray Ürkmezer ile beraber şehit ail...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi