Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

MAYMUN GÖZÜNÜ AÇTI!!!

Bu seçimlerde ilginç bir olay yaşıyoruz. Uygulama ilk olarak AK Parti tarafından Karabük Merkez’de  hayata geçirilirken şimdi ise Anamuhalefet Partisinin Safranbolu adayının belirlenmesinde aynı metot karşımıza çıkıyor Peki nedir o uygulama? İktidar Partisi Karabük Belediye Başkan Adaylığı için başvuruları kabul etti,beş aday adayı er meydanına çıktı,aylarca çalışmalar yaptı,kampanyalar yürüttü,kapı kapı,televizyon televizyon,gazete gazete gezdi, hatta hatırı […]

27 Aralık 2013 - 16:27 'de eklendi ve 272 kez görüntülendi. A+A-

MAYMUN GÖZÜNÜ AÇTI!!!

sukru_gokkayaBu seçimlerde ilginç bir olay yaşıyoruz.

Uygulama ilk olarak AK Parti tarafından Karabük Merkez’de  hayata geçirilirken şimdi ise Anamuhalefet Partisinin Safranbolu adayının belirlenmesinde aynı metot karşımıza çıkıyor

Peki nedir o uygulama?

İktidar Partisi Karabük Belediye Başkan Adaylığı için başvuruları kabul etti,beş aday adayı er meydanına çıktı,aylarca çalışmalar yaptı,kampanyalar yürüttü,kapı kapı,televizyon televizyon,gazete gazete gezdi, hatta hatırı sayılır paralarda harcadı…

O süreçte Karabük’te konuşulan tek cümle vardı;”Sayın Büyüğün cebinde ki zarfta başka bir isim var”Aday adayı arkadaşlar dedi ki;”Olur mu öyle şey canım”Hatta Sayın Serdar Akça gibi daha da ileriye gidenler;”Bu MHP’lilerin uydurması,AK Parti’de böyle birşey olmaz” şeklinde net ifadeler kullananlarda oldu.Ancak beklenildiği gibi oldu, beş aday adayına; “Bu iş sizinle olmaz” denildi ve Sayın Büyüğün zarfından Sayın MEHMET CEYLAN  ismi çıktı. Yani ne aday adayları,ne  temayülde fikirlerine başvurulan AK Parti teşkilatları, ne de anketlerde görüşleri alınan Karabük Halkı dikkate alınmadı

Şimdi aynı durum CHP’ nin Safranbolu adayının belirlenmesinde yaşanıyor.Ne AK Parti’nin ne de CHP’nin bu noktada birbirini eleştirmeye hakları yok.Yani “Al birini vur ötekine” kabilinden yaşanan gelişmeler…

CHP Sanbolu Belediye Başkan Aday Adayları Sayın Cumhur Onkardeşler ve Sayın Bülent Türkoğlu aday adaylıklarını il genelinde ilk açıklayan,yaşadıkları şehre hizmete ilk talip olan  isimler.Bu isimlere daha sonra Sayın Abdullah Kütükçü ilave oldu.Ancak iddialar doğruysa CHP’nin Safranbolu adayı bu üç isimden biri değil.

CHP aslında bu uygulamayı bu seçimde yalnız Safranbolu’da hayata geçirmiyor.Yaşanan gelişmeler ve aday belirleme süreci parti içinde de ciddi rahatsızlıklara neden oluyor.Birçok milletvekili ve parti kurmayı bu rahatsızlıklarını bizzat kamuoyu önünde dile getiriyor; “CHP’de aday olmak için ilk şart sağcı mı olmak?” şeklinde eleştirilerde bulunuyor.

Tabi şimdi birileri “Sağcı olmak suç mu? “diyebilir.Elbette değil.Tartışdığımız sağcı-solcu değil ilkeler.Tabi kaldıysa!!!

Konuşulanlar doğruysa CHP’nin Safranbolu adayı Mustafa EREN.

Peki Sayın EREN aday olamaz mı?

Elbette olabilir.Hatta 12 Eylül 2013 tarihine kadar en çokta bu hak onundu.Çünkü bir önce ki yerel seçimlerde partsinin oyunu üçe katlamış,seçimleri kılpayı kaybetmiş bir isimdi.Ancak Sayın EREN bu tarihte istifa etti ve bugün aday olacağı konuşulan partiyle ipleri koparttı,Genel Merkez dahil tüm parti yönetimine yönelik çok sert ifadeler kullandı.

Tabi “Dün dündür, bugün bugündür” anlayışıyla yetişip “Siyasette barışmasını bilmeyen darılmasını bilmesin” politikasını kendisine ilke edinmiş bir profosyonel için bu durumlar son derece normal kabul edilebilir.Önemli olan CHP Tabanı bu durumu nasıl karşılayacak,bu kadar lafları söyleyen bir ismi yeniden nasıl kucaklayacak?

Peki Sanyın EREN istifa ederken neler demiş isterseniz bir göz atalım;

“Maalesef parti  ‘Küçük olsun benim olsun’ mantığıyla hareket edenlerin esiri olmuştur. Bu zihniyette hareket edenler önümüzde ki süreçte ortaya çıkan sonuçlara katlanacaktır. Ben ve arkadaşlarım bunun müsebbibi asla olmayacak”

“Halkla bütünleşemeyen CHP yönetimi bizimle zaten bütünleşemez. Biz vicdanen müsterihiz. Tüm dışlanmalara rağmen partimizin büyümesi adına her şeyi yaptık. Tüm bu yaşananların tamamından genel merkezin de haberi vardı. Maalesef genel merkez de duymaz-görmez-konuşmaz, yani 3 maymunu oynayarak süreci bu noktaya getirmiştir. Sürecin bu noktaya gelmesinde suçlu olanlar yalnızca ilçe ve il örgütü değil aynı zamanda genel merkezdir. Çünkü sürecin her safhasından kendilerini anında bilgilendirmemize rağmen maalesef 3 maymunu oynamayı sürdürmüştür”

“Ne yazık ki ne Karabük merkez de ne de Eskipazar, Eflani ve Ovacık’ta belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclis üyeliği için müracaat eden tek kişi yok. Bunun sorumlusu da başta genel merkezdir. Tabloya açıp bakmalılardır. Acaba Cumhuriyet Kenti Karabük’te CHP’den neden aday yok diye sormalılardır. Peki, bu neden kaynaklanıyor. Tabi ki denetlenmeyen yönetimlerden. Koskoca CHP iki ilçe dışında hiçbir yere aday bulamıyorsa ve halen birileri de kapalı kapılar arkasında birilerini dışlayarak siyaset yapıyorsa bunun sorumlusu da bizler değil CHP’yi yönetenlerdir”

 Evet bu açıklamaları yapan ismin bugün CHP Safranbolu adayı olduğu konuşuluyor.Hatta bu teklifi bizzat Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Adnan KESKİN’in yaptığına dair haberler çıkıyor.

Sayın EREN açıklamalarında “CHP Karabük’te acziyet içerisinde” diyor ve bunun sorumluluğunu da Genel Merkeze yüklüyor.Yayınlanan haberler doğruysa Genel Merkezin ikinci adamı da bu eleştirileri yapan isme adaylık teklifi yapıyor.

Benim bundan sonra CHP’den bir yerlere aday olacak,bu partide siyaset yapmak isteyecek insanlara bir önerim var!!!

Hiç parti içi demokrasiyle filan uğraşmayın,ilkeselliği filanda önemsemeyin!!! Partinizden istifa edin,Genel Merkezi yerden yere vurun,partinin durumunu “acziyet içerisinde” şeklinde kamuoyuna anlatın,bunun sorumlusunun da bizzat Genel Merkez olduğunu söyleyin o zaman MAYMUN GÖZÜNÜ AÇAR!!!

Önümüzde ki günler neyi gösterecek hep birlikte bekleyeceğiz.Yalnız gördüğümüz kadarıyla CHP örgütlerinin ya da aday adaylarının düştüğü bazı hatalara Sayın EREN’de düşüyor.

Sayın EREN’in aldığı oylara bakıpta “Safranbolu’da 9 bin oyumuz” var diyen CHP’li dostlara ısrarla birşey söylemiş,bu iddialarımızı bu sayfalarda da dile getirmiştik.Peki neydi o iddia;”Bu oyların tamamını CHP oyu görmek hayalcilik olur,o oyların bir kısmı Sayın Eren’in şahsi oyu,bir diğer kısmı da o seçimlerde Mustafa Beyi AK Parti’nin güçlü rakibi görüp değişim isteyerek CHP’ye oy verenlerin oyu” demiştik.Bu ısrarımızı bugünde sürdürüyoruz.

Peki bugün Sayın EREN’in aynı oyu alabileceğini iddia etmek mümkün mü?

Bizce değil.Bunu biz değil rakamlar söylüyor.

Nasıl mı?

Yüksek Seçim Kurulu rakamlarına göre Sayın Mustafa EREN’in 2009 Yerel Seçimlerinde aldığı oy 8748.Ancak aynı ismin milletvekilliğinde aldığı oy ise 7208.

CHP’de ve Sayın EREN’de bu düşüş yaşanırken MHP’de ne olmuş derseniz;

2009’da alınan oy 2370,2011’de alınan oy ise 4336.

Yani Yerel Seçimlerde Sayın EREN’e giden ciddi bir MHP oyu geri dönmüş.

Tabi Sayın EREN’in yeniden  aday olması ve bunun  zamanı da son derece  ilginç.Çünkü istifasını açıkladığı gün bazı meslektaşlarımız bir diğer partide politika yapıp yapmayacağını sormuşlar ve aktif politikaya nokta koyduğuna dair yanıtlar almışlardı.

EREN’in istifasından sonra ki üç-dört aylık sürede birçok şey konuşuldu,kulislerde ortaya farklı iddialar atıldı.AK Parti ile görüştüğü,MHP’de nabız yokladığı söylendi.Hatta bağımsız adaylığı bile konuşuldu.Ülkede yaşanan son gelişmeler  iştahını kabartmış olacak ki yeniden meydana çıktı.

Siyaset artık Sayın EREN için bir meslek haline gelmiş.Şimdi ölçüyor,biçiyor,bir tüccar misali bu pazardan nasıl kazançlı çıkacağını hesaplıyor.

Kafasında ki hesaplarda şunlar  bize göre;

“Benden başka yerli aday yok” derim..

“Hizmet Hareketi AK Parti’den koptu.Bizim Genel Başkan’da gözünü açtı,Amerika’ya da gidip icazeti de aldı,hizmet oyları da tamam”(Birileri bana Genel Başkanımıza maymun diyor filan demeye kalkmasın,bunu ben demiyorum,diyen ortada,hatta bunu kameraların karşısında söyledi)

“MHP’liler de nasıl olsa bana oy verir”

İşte tüm bu hesaplar onu yeniden meydanlara sürüklüyor.Tabi Kaya Çarşısı ikinci katında ki bu hesaplar sandığa uymaz.İlk önce buna CHP tabanı geçit vermez,sandıkta gereğini yapar.

Nasıl mı?

Sayın Enver TÜMEN’e yaptığı gibi!!!

Artık kimsenin oyu kimsenin cebinde değil.Önümüzde ki seçimlerde tüm partiler iddialı.Kıran kırana bir seçim olacağı kesin.Millet artık proje üreten,kendisi için değil halkı için çalışan,farklı işlere imza atacak yüzler istiyor

Bu arada Safranbolu Seçimleri’nde son derece önemli bir etken var.Onu da ilçede yapılan anketler ortaya koyuyor.Kendisinin performansı bu seçimin sonucunu belirler.Gördüğümüz kadarıyla o da şimdiden kolları sıvamış vaziyette!!!

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Başkan Vergili’den Esnaf Günleri Alışveriş Çadırındaki Esnaflara Ziyaret Başkan Vergili’den Esnaf Günleri A...

Bu seçimlerde ilginç bir olay yaşıyoruz. Uygulama ilk olarak AK Parti tarafından Karabük Merkez’de  hayata geçirilirken şimdi ise Anamu...

Başkan Vergili Mesaisine Esnaf Ziyareti ile Başladı. Başkan Vergili Mesaisine Esnaf Ziyareti ...

Bu seçimlerde ilginç bir olay yaşıyoruz. Uygulama ilk olarak AK Parti tarafından Karabük Merkez’de  hayata geçirilirken şimdi ise Anamu...

İşkur il müdürlüğü kendi binasında hizmet vermeye başladı. İşkur il müdürlüğü kendi binasında hizme...

Bu seçimlerde ilginç bir olay yaşıyoruz. Uygulama ilk olarak AK Parti tarafından Karabük Merkez’de  hayata geçirilirken şimdi ise Anamu...

Yarıyıl Tatili sona erdi. Yarıyıl Tatili sona erdi.

Bu seçimlerde ilginç bir olay yaşıyoruz. Uygulama ilk olarak AK Parti tarafından Karabük Merkez’de  hayata geçirilirken şimdi ise Anamu...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine Devam Ett Başkan Vergili Cumayanı S...

Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine De...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR” UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARA...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Üniversite Mahallesi Park...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Karabük Beledi...

Hadrianaupolis Antik Kenti çalışmalarında ortaya çıkan yeni bulgular dünya tarihine ışık tutaca Hadrianaupolis Antik Kent...

M.Ö. 1’inci yüzyılda kurulduğu ve S. 8’inci yüzy...

İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI ...

5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 24. maddesi gereği, idarede...

Yeni Doğan Bebekler Evlerinde Ziyaret Ediliyor Yeni Doğan Bebekler Evler...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Dr. Fatih Ürkmezer’i...

Genç Müsiad Üyeleri Ürkmezer’i Ziyaret Etti Genç Müsiad Üyeleri Ürkme...

Genç Müsiad Başkanı Bekir Uluçay ve Yönetim Kurulu Üyeleri S...

İlim Yayma Cemiyetinden Ürkmezer’e Ziyaret İlim Yayma Cemiyetinden Ü...

İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Tülün ve be...

Zabıta Müdürlüğü Denetimlere Ara Vermeden Devam Ediyor Zabıta Müdürlüğü Denetiml...

Zabıta Müdürlüğü Denetimlere Ara Vermeden Devam Ediyor Safra...

Şirinevler SYM Anasınıfı Öğrencilerinden Başkan Vergili’ye Teşekkür Ziyareti Şirinevler SYM Anasınıfı ...

Şirinevler SYM Anasınıfı Öğrencilerinden Başkan Vergili̵...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi