Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

Seçim sezonu açılıyor…!

Karabük olarak tam bir seçim atmosferine giriyoruz. Hani “seçim sezonu açılıyor” desek abartmış olmayız. AK Parti, Çelik İş Sendikası, Ticaret ve Sanayi Odası gibi şehir adına önemli birçok kuruluş seçime gidiyor. EN ŞANSLI İSİM CUMHUR ÜNAL GİBİ DURUYOR AK Parti’de gündem kongre, anahtar kelime ise “Metal yorgunluğu…” Ancak ne hikmetse bu yorgunluk yerelde gözüküyor yalnızca. […]

21 Eylül 2017 - 2:51 'de eklendi ve 405 kez görüntülendi. A+A-

Seçim sezonu açılıyor…!

Karabük olarak tam bir seçim atmosferine giriyoruz. Hani “seçim sezonu açılıyor” desek abartmış olmayız. AK Parti, Çelik İş Sendikası, Ticaret ve Sanayi Odası gibi şehir adına önemli birçok kuruluş seçime gidiyor.

EN ŞANSLI İSİM CUMHUR ÜNAL GİBİ DURUYOR

AK Parti’de gündem kongre, anahtar kelime ise “Metal yorgunluğu…”

Ancak ne hikmetse bu yorgunluk yerelde gözüküyor yalnızca. Ankara’da yorgunluktan bahseden kimse yok!

Açıkçası Sayın TİMURÇİN SAYLAR’ın istifası sürpriz oldu. Çünkü başta AK Parti camiası olmak üzere kamuoyundaki hâkim görüş, Sayın SAYLAR’ın devam edeceği ve yönetiminde köklü bir değişiklik olacağı yönündeydi.

Sayın TİMURÇİN SAYLAR sanırız yaşanan bazı gelişmelere kızdı, tabir-i caiz ise arkadan iş çevirmelere istifasını sunarak cevap verdi. Sayın SAYLAR istifasını açıkladığı toplantıda verdiği fotoğraf ile de bir mesaj verdi; “Ben ekip adamıyım, ekibimle gelir, ekibimle giderim, koltuk için adam satmam” dedi.

Peki, Sayın SAYLAR bu şehirde gelecekte ne ile hatırlanacak?

Kent siyaset ve cemiyet hayatına getirdiği sağduyulu ve herkesi kucaklayan hoşgörülü yönetim anlayışı ile elbette. Zaten ne çektiyse de bu iyi niyetinden çekti ve bu noktaya geldi.

Tabi şimdi herkes yeni il başkanının kim olacağını konuşuyor, Başkan Toto oynuyor. Bize göre AK Parti İl Başkanlığı için en güçlü isim Sayın CUMHUR ÜNAL.

AK Parti Genel Başkanı Sayın Cumhurbaşkanının il başkanlığını ve milletvekilliğini yapmış bir isim olan Sayın CUMHUR ÜNAL, isimleri konuşulan aday adayları içerisinde Sayın Erdoğan’ın en yakından tanıdığı isim olarak bir adım öne çıkıyor. Peki, Sayın ÜNAL il başkanı olursa ne olur?

Sayın TİMURÇİN SAYLAR ile Sayın İSMAİL ALTINÖZ arasında kurulan denklem bu sefer Sayın ÜNAL ile Sayın BÜLENT ERSÖZ arasında kurulabilir ve CUMHUR ÜNAL 2019’da aday olmak için istifa eder ve Sayın BÜLENT ERSÖZ devam eder.

GENEL BAŞKAN DEĞİRMENCİ BİRLİK VE BERABERLİKTEN TAVİZ VERMİYOR

Seçim atmosferine giren bir diğer teşkilat ise Çelik İş Sendikası Karabük Şubesi.

Kongre sürecinin ilk etabı olan delege seçimleri için başvurular yapıldı. Anlatılanlara göre Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Sayın YUNUS DEĞİRMENCİ, yıllardır siyaset ve cemiyet hayatında edindiği teşkilatçılık tecrübesini bu seçimlere de yansıtıyor ve birlik ve beraberlik ruhunun bozulmamasına azami önem gösteriyor. Her konu, her problem açık açık konuşuluyor, Sayın DEĞİRMENCİ ne söyleyecekse konunun muhataplarının bire bir yüzüne söylüyor, yani eskiden olduğu gibi Ankara’da başka, Karabük’te başka konuşmalar yapılmıyor. Bu arada dikkat çeken bir diğer nokta ise Sayın Genel Başkan ile Sayın Şube Başkanı arasındaki uyum ve koordinasyon….

Kısımlardaki listeler Genel Başkan Sayın DEĞİRMENCİ’nin talimatıyla; genel merkez-şube, temsilci ve üye denkleminde hazırlanıyor. Şayet bir ünitenin şubede yöneticisi varsa o yönetici, kısım temsilcisi ve çalışanlarla birlikte ortak bir liste hazırlıyor. Tabi bu arada münferit olarak aday olmak isteyen de olabiliyor.

Şube Başkanı Sayın ULVİ ÜNGÖREN’e, “Siz kısmınızda nasıl yaptınız?” diye sorduk; “Benim ünitemde 21 delege var, ben şube başkanıyım, tüm delegeyi ben yazarım gibi bir tutum içerisine girmedim, yedi delegeyi ben yazdım, diğer 14 delegeyi ise kısım temsilcisi arkadaşlarımız yazdı” dedi.

Peki, şubede değişim yaşanabilir mi?

Sayın ULVİ ÜNGÖREN’in göreve devam etmesine kesin gözü ile bakılıyor. Ancak diğer yöneticilerde değişim yaşanacak olsa bile, eskisi gibi olmayacağı, kırmadan-dökmeden yapılacağı kesin gibi. Anlaşılan o ki Çelik İş Sendikası bu seçimlerden güçlenerek çıkacak.

TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDA YARIŞ HARARETLİ GEÇECEK GİBİ

Malumlarınız olduğu üzere iş dünyası da seçim heyecanı yaşıyor. Normal takvim işlerse, Ticaret ve Sanayi Odası’nda da yılsonuna doğru seçim var.

Kulislerde; Sayın FATİH ÇAPRAZ, Sayın SEDAT NAMAL ve Sayın PEHLİVAN BAYLAN gibi isimler dolaşıyor. Hepinizin de malumu olduğu üzere Sayın BAYLAN ve Sayın NAMAL daha önce bu görevi üstlendiler. Sayın ÇAPRAZ ise mevcut yönetimde başkanvekili olarak görev yapıyor ve eğitimi, beyefendi kişiliği ve cemiyetçi bir aileden gelme gibi özellikleriyle her kesimden ve siyasi düşünceden insandan ciddi bir destek görüyor.

Tabi başkanlık ve yönetim seçimlerinden önce ilk heyecan gruplarda yaşanacak ve meclis üyeleri belirlenecek. Sayın ZİYA ÜNSAL, SEYFETTİN BAŞKAYA, İLHAN ÖZÇELİK, EROL KARADENİZ, SEYİT AHMET COŞAR, CAFER YILDIZ, YILMAZ ERSÖZ, DOĞAN OKUMUŞ, SEZGİN DIRAVACI ve KENAN ŞENTÜRK gruplarında şimdilik bir adım önde gözüküyor. Ancak bilirsiniz ki, Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri hararetli geçer ve bir gecede dengelerin altüst olduğu çok seçim yaşanmıştır. Hep birlikte bekleyecek ve göreceğiz.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bırakın Karabük’ü Karabüklüler yönetsin! Bırakın Karabük’ü Karabüklüler yönetsin!...

Karabük olarak tam bir seçim atmosferine giriyoruz. Hani “seçim sezonu açılıyor” desek abartmış o...

Belediyenin DERVİŞ’i !!! Belediyenin DERVİŞ’i !!!

Karabük olarak tam bir seçim atmosferine giriyoruz. Hani “seçim sezonu açılıyor” desek abartmış o...

Sporcunun ahlaklı, bürokratın Karabüklü olanı… Sporcunun ahlaklı, bürokratın Karabüklü ...

Karabük olarak tam bir seçim atmosferine giriyoruz. Hani “seçim sezonu açılıyor” desek abartmış o...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
KÖŞE YAZARLARI
yukari
asagi
SON EKLENEN HABERLER
Vergili: “Çocuklarımız İçin Park ve Yeşil Kuşaklara Devam” Vergili: “Çocuklarımız İç...

97. park açılışında vatandaşlara hitap eden Başkan Ve...

Başkan Vergili: “Mahallelerimizde Çözülmedik Sorun Bırakmayacağız” Başkan Vergili: “Mahallel...

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, her gün bi...

Dizdar’dan 2 milyon euroluk enerji yatırımı Dizdar’dan 2 milyon...

TAHA Holding Yönetim Kurulu Başkanı,işadamı Şefik Dizda...

Safran üretiminde yeni teknikler deneniyor Safran üretiminde yeni te...

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde yetiş...

Tonlarca ağırlıktaki su borularının altında can verdi Tonlarca ağırlıktaki su b...

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde DSİ&rsq...

Vali Babadan miniklere doğum günü pastası Vali Babadan miniklere do...

Vali Kemal Çeber ziyaretlerini sürdürü...

Karabük firmaları ihracat şampiyonu Karabük firmaları ihracat...

Çelik İhracatçıları Birliği, 2016 yılı ihracat...

Açıkgöz  “Moraller dibe vurmuş durumda” Açıkgöz “Moraller ...

Kardemir Karabükspor, Süper Lig'in 7. haftasın...

167 kadroya 2221 başvuru… 167 kadroya 2221 başvuru&...

İŞKUR Karabük İl Müdürlüğünce, Topl...

Bu iddialarla ilgili neden açıklama yapmıyor sunuz? Bu iddialarla ilgili nede...

Karabük’ün varoluş nedeni olan KARDEMİR A.Ş ...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi