Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

KÖPRÜLÜ RAFET PAŞA

7 yıldır görevde olan ve yaptığı projelerle halkın büyük takdirini toplayan Karabük Belediye Başkanı MHP’li Rafet Vergili, ‘Köprülü Rafet Paşa’ lakabını aldı. Yaptırdığı köprüler ve asansörlerle ünlenen Başkan Vergili, yüksek mahallerde asansör, yürüyen merdiven ve yaya köprülerine hız kesmeden devam ediyor. 7 yılda 3 mahalleye dikey ve yatay asansör, bir mahalleye yürüyen merdiven ile 7 […]

06 Nisan 2016 - 14:57 'de eklendi ve 256 kez görüntülendi. A+A-

KÖPRÜLÜ RAFET PAŞA

7 yıldır görevde olan ve yaptığı projelerle halkın büyük takdirini toplayan Karabük Belediye Başkanı MHP’li Rafet Vergili, ‘Köprülü Rafet Paşa’ lakabını aldı. Yaptırdığı köprüler ve asansörlerle ünlenen Başkan Vergili, yüksek mahallerde asansör, yürüyen merdiven ve yaya köprülerine hız kesmeden devam ediyor.
7 YILDA 'KÖPRÜLÜ RAFET PAŞA' LAKABI TAKILDI YÜKSEK MAHALLEL7 yılda 3 mahalleye dikey ve yatay asansör, bir mahalleye yürüyen merdiven ile 7 mahalleyi birbirine bağlayan yaya köprülerini yapan Başkan Vergili’ye halk ‘Köprülü Rafet Paşa’ unvanı taktı.
Önümüzdeki hafta hizmete girecek olan ve çevre düzenlemesi yapılan asansöre gelerek incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye, kendilerini merdivenden çıkmaktan kurtaran yaşlı vatandaşlar asansör için teşekkür etti.

“BU PROJELER LÜKS PROJELER DİYE ADLANDIRILAMAZ”
Başkan Vergili, Karabük’ün alt yapısı yapılmadan oluşmuş büyüyen bir şehir olduğunu ve göreve geldiklerinde alt yapı eksikliğinin sıkıntısını yaşadıklarını belirterek, “Üçüncü asansörü yaptık. Vatandaşlarımızı merdiven çilesinden kurtarmış olduk. 2 görevlinin çalışacağı bu asansörü günde 3 bin kişi kullanacaktır diye tahmin ediyorum. Bundan sonra mahalleleri birbirine bağlayan 2 yaya köprüsüne vatandaşların inip çıkmaları için de asansör yapacağız. Yaptığımız yürüyen merdiven, yatay asansör ve 2 asansör kule ve yapacağımız asansörlerle de vatandaşlarımız yüksek kesimlerdeki mahallelerine rahat bir şekilde çıkmış olacaklar. Yüksek mahalleleri birbirine bağlayan 2 tane yaya köprüsü, derelerin üzerinden geçen 2 yaya köprüsü ile yaya ulaşımlarını kısalttık. Bu hem trafik açısından hem de vatandaşların yoğun bölgelerde merdivenleri inip çıkma bakımında bir hayli rahatlıklarını sağladık. Sabahları okula gidiş gelişlerin, hastaneye gidişler bir hayli yoğun mahalleler var. Sadece Yenişehir mahallesine yaptığımız yürüyen merdiveni günlük 7-8 bin kişi kullanıyor. Bu projelerin o kadar yüksek bir külfeti yok. Bu projeler lüks projeler diye adlandırılamaz. Vatandaşlara yapılacak hizmette masraflar konu olamaz. Yaptığımız bu yatırımlarla özellikle yaşlıların yarım saatlik yolunu 5 dakikaya düşürdüğünden kullanım açısından çok güzel” dedi.

7 YILDA 'KÖPRÜLÜ RAFET PAŞA' LAKABI TAKILDI YÜKSEK MAHALLELERE ASANSÖR VE YAYA GEÇİTLERİ YAPAN KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ YENİ ASANSÖRLERİN MÜJDESİNİ VERDİ 7 YILDA MAHALLELERİ ASANSÖR VE YAYA KÖPRÜLERİ İLE BİRLEŞT“ŞEHİRLEŞME GÜZEL OLSAYDI SIKINTI YAŞAMAZDIK”
Belediyeye bağlı 26 mahallenin hiçbir programa girmeden oluştuğunu anlatan başkan Vergili, “Şehircilik açısından baştan çok güzel bir planlama olsaydı iyi bir şeydi. Mahallerin tepelik yerde olması ve dalgalı şehrin ortaya çıkması yağmur sularını bile iyi kullanamıyoruz. Karabük’ün tek sıkıntısı çok hızlı ve şehir altyapısı oluşturulmadan oluşmuş. İmara açılmadan imar programı uygulanmadan açılan büyük mahalleler var. Şu anda 28 mahallenin 26 tanesi hiçbir programa girmeden oluşmuş mahalle. Bu yüzden biraz sıkıntılar oluyor” ifadelerini kaydetti.

‘KÖPRÜLÜ RAFET PAŞA’ LAKABI
Yaptığı yaya köprüleri için vatandaşların kendisine ‘Köprülü Rafet Paşa’ lakabı takıldığının sorulması üzerine ise Başkan Vergili, “Vatandaşlarımız sağ olsun biri bir şey diyecek öbürü bir şey diyecek. İki tane daha ciddi köprü projemiz 7 YILDA 'KÖPRÜLÜ RAFET PAŞA' LAKABI TAKILDI YÜKSEK MAHALLELERE ASANSÖR VE YAYA GEÇİTLERİ YAPAN KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ YENİ ASANSÖRLERİN MÜJDESİNİ VERDİ 7 YILDA MAHALLELERİ ASANSÖR VE YAYA KÖPRÜLERİ İLE BİRLEŞTvar. Hükümet ile görüşmelerimiz devam ediyor. Karabük’teki iktidar partisinin temsilcileri ve milletvekilleri şuan çok iyi destek veriyor. İki köprüyü de gerçekleştirebilirsek Karabük için çok sağlıklı bir ulaşım olmuş olacak. İl merkezindeki mahalleri birbirine bağlamanın yanında şimdi il ile ilçeyi bir birine bağlayan Kanyon köprü çalışmamız var. Bu proje hem sosyal hayatı canlandıracak hem de il ve ilçeyi birbirine bağlayacak. Tamamen belediye bütçesinde yaptığımız bir proje. Bu proje ile birlikte köprünün alt kısmında da 330 bin metrekare rekreasyon alanını düzelterek halkın hizmetine sunacağız” diye konuştu.
Yeşil Mahallede oturan 86 yaşındaki Kamil Uyanık ise, Başkan Vergili’ye teşekkür ederek, “Gençken merdivenler zor gelmiyordu. Şimdi yaşlandık ve merdivenlerden inip çıkmak çok zorlaştı. Artık bu asansörle rahat bir şekilde mahallemize inip çıkabiliriz. Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun” dedi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ramazan Etkinlikleri Tüm Hızıyla Mahallelerde Devam Ediyor Ramazan Etkinlikleri Tüm Hızıyla Mahalle...

7 yıldır görevde olan ve yaptığı projelerle halkın büyük takdirini toplayan Karabük Belediye Başkanı MHP’li Rafet Vergili, ‘...

Türk Bayrağı Çiçek Açtı Türk Bayrağı Çiçek Açtı

7 yıldır görevde olan ve yaptığı projelerle halkın büyük takdirini toplayan Karabük Belediye Başkanı MHP’li Rafet Vergili, ‘...

Ramazan Akşamları Devam Ediyor Ramazan Akşamları Devam Ediyor

7 yıldır görevde olan ve yaptığı projelerle halkın büyük takdirini toplayan Karabük Belediye Başkanı MHP’li Rafet Vergili, ‘...

Halk Eğitim Müdürlüğü Yılsonu Sergisi Yapıldı Halk Eğitim Müdürlüğü Yılsonu Sergisi Ya...

7 yıldır görevde olan ve yaptığı projelerle halkın büyük takdirini toplayan Karabük Belediye Başkanı MHP’li Rafet Vergili, ‘...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Ramazan Etkinlikleri Tüm Hızıyla Mahallelerde Devam Ediyor Ramazan Etkinlikleri Tüm ...

Karabük Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayı dolayısı i...

Türk Bayrağı Çiçek Açtı Türk Bayrağı Çiçek Açtı...

Karabük Belediyesi’nin Kent Meydanına yaptığı Türk Bay...

Ramazan Akşamları Devam Ediyor Ramazan Akşamları Devam E...

Safranbolu Geleneksel Ramazan Akşamları etkinlikleri aralıks...

Halk Eğitim Müdürlüğü Yılsonu Sergisi Yapıldı Halk Eğitim Müdürlüğü Yıl...

Safranbolu Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından çeşitli alanlard...

İftar Programları Emek Mahallesi ve Hasan Doğan Sevgi Evleri İle Devam Etti İftar Programları Emek Ma...

Safranbolu Belediyesi Mahalle İftarları Emek Mahallesi, Yunu...

Ramazan Öğlebeli Mahallesinde Tüm Coşkusu İle Devam Ediyor Ramazan Öğlebeli Mahalles...

Ramazan Tüm Coşkusu İle Devam Ediyor Öğlebeli Mahallesi Sosy...

“Sağlıklı Tayfa Rafadan Tayfa” Karabük’e Geliyor “Sağlıklı Tayfa Raf...

T.C. Sağlık Bakanlığı’nın bir sosyal sorumluluk projes...

Karabük Belediyesinden Dilenci Operasyonu Karabük Belediyesinden Di...

Karabük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayının...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün 24 Mayıs 2018 gün ve 314 sayılı Meteorolojik Uyarısında Meteoroloji Genel Müdürlü...

Bölgemizin yarından itibaren yeni bir yağışlı sistemin etkis...

Misak-ı Millide Mürşit Kavurmacı İle İlahi Rüzgârı Misak-ı Millide Mürşit Ka...

Geleneksel Ramazan Akşamları Programı İlahi Konseri ile deva...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi