Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

Kompozisyonlar günlük, destanlar asırlıktır…!

Bugün sitemizde KARDEMİR Genel Kurulu ile ilgili yayınlanan “Ertelendi mi, erteledildi mi?” başlıklı haberimize bir cevap geldi. Ancak yayınlanan bildiri kendi içerisinde tam bir çelişkiler manzumesi. Bildirideki bir diğer çelişki ise cevabın haberin muhataplarından değil de, yalnızca bir aileden gelmesi! Öncelikle belirtmek isteriz ki, haberimize cevaben açıklama yapan beş isimden üçü hakkında bildiride geçen konular […]

02 Ağustos 2017 - 16:05 'de eklendi ve 916 kez görüntülendi. A+A-

Kompozisyonlar günlük, destanlar asırlıktır…!

Bugün sitemizde KARDEMİR Genel Kurulu ile ilgili yayınlanan “Ertelendi mi, erteledildi mi?” başlıklı haberimize bir cevap geldi. Ancak yayınlanan bildiri kendi içerisinde tam bir çelişkiler manzumesi. Bildirideki bir diğer çelişki ise cevabın haberin muhataplarından değil de, yalnızca bir aileden gelmesi!

Öncelikle belirtmek isteriz ki, haberimize cevaben açıklama yapan beş isimden üçü hakkında bildiride geçen konular hakkında en ufak bir iddiada bulunmadık hatta, Sayın MUTULLAH YOLBULAN’ın en başta, kendsinin ve diğer yönetim kurulu üyelerinin bilgisi olmadan belirlenen bağımsız yönetim kurulu üyelerine karşı çıktığını ifade ettik. Hal böyle iken, haberimizde ismi ile, resmi ile; TALAT YILMAZ, MUSTAFA YOLBULAN, AHMET ZEKİ YOLBULAN ve ATİLLA TAMER ALPTEKİN’den bahsederken, bu habere cevaben yapılan açıklamaya neden; MUTULLAH YOLBULAN,AHMET ZEKİ YOLBULAN, MUSTAFA YOLBULAN, MURAT YOLBULAN, İLYAS ŞADİ YOLBULAN ve BURAK YOLBULAN’ın imza attığı ya da attırıldığı tarafımızca merak konusudur. Peki, haberimizde ismi geçen Yönetim Kurulu Üyeleri YILMAZ ve ALPTEKİN bildiriye imza atmadığına göre bu haberi teyid mi etmektedir?

Peki, haberde bahsi geçen “postmodern” ifadesi nereden çıkmıştır?

Şimdi soruyoruz;

Kurumumuza cevaben hazırlanan bildiride imzası bulunan isimlerden biri, kendileriyle birlikte hareket etmeyen yönetim kurulu üyelerine hitaben; “KARDEMİR’de postmodern darbe yapacağız, KARDEMİR’e sınıf atlatacağız” ifadesini kullanmış mıdır, kullanmamış mıdır?

Yine haberimize cevaben hazırlanan bildiri de; “ Bağımsız yönetim kurulu üyelerinin belirlenmesi aşamasında yaşanan tıkanıklığın kısa sürede aşılacağını umar….” ifadeleri kullanılmıştır.

Peki, bu tıkanıklık neden yaşanmıştır?

Bu krizin yaşanmasında haberimizde ismi geçen 5 yönetim kurulu üyesinin, diğer 6 yönetim kurulu üyesinin bilgisi dışında yeni seçilecek bağımsız yönetici adaylarını belirlemesinin etkisi var mıdır? 

TALAT YILMAZ,AHMET ZEKİ YOLBULAN, MUSTAFA YOLBULAN, ATİLLA TAMER ALPTEKİN ve BURAK YOLBULAN beşlisi bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak belirledikleri; NAZIM EKREN, FERDA BESLİ, AYHAN KALMUKOĞLU VE CELALETTİN ÇAĞLAR isimlerini hangi kriterlere göre belirlemiştir?

Örneğin FERDA BESLİ isminin yönetim kuruluna aday gösterilmesinde yabancı fonların, Besli’nin de bir dönem genel müdür yardımcısı olarak görev yaptığı bankanın da ortak olduğu bir başka banka üzerinden KARDEMİR hisselerini satıln alması ve BESLİ ismi sayesinde bu hisselerin oylarını kazanma hedefi var mıdır?

AHMET ZEKİ YOLBULAN’ın Kalamış sahillerinde, sabah koşusunda depar atarak yakalayıp, aylar öncesinden yönetim kurulu üyeliği teklifi ettiği, Karabük’ün demir çelik sektörüne armağan ettiği önemli yöneticilerden biri olan, KARDEMİR eski yönetim kurulu üyesi son anda neden listeden çıkartılmıştır? Kamuoyunca iddia edildiği gibi gerekçe yaşlı olması mıdır? Peki, bu isimler tarafından belirlenen 4 bağımsız adayın yaş ortalaması kaçtır? Peki, bağımsız yöneticilerin belirlenmesinde yaşanan tıkanıklıkta; MUTULLAH YOLBULAN, KAMİL GÜLEÇ, OSMAN KAHVECİ, NECATİ ÖZSOY, MEHMET AKİF ULUSOY ve HÜSEYİN ÇAĞRI GÜLEÇ imzası ile, yani çoğunluk sağlanarak; OSMAN KAHVECİ,TALAT YILMAZ, NECATİ ÖZSOY ve NURİ ÖZDEMİREL isimleri KAP’a bildirilmişken, bahsi geçen isimlerin ikinci bir toplantı yapıp, yeni bir karar almasının etkisi var mıdır? Madem bu karar doğru bir karardır, neden KAP’a bildirileme miştir?

Ve bildirideki bir diğer çarpıcı cümle; “Şunun net olarak bilinmesini isteriz ki bizim yıllardır süregelmekte olan KARDEMİR A.Ş Yönetim Kurulu kompozisyonunu bozmak gibi bir niyetimiz hiçbir zaman olmamıştır…”

O zaman soruyoruz?

Yeni 4 bağımsız yönetici adayının isimleri başta Yönetim Kurulu Başkanı MUTULLAH YOLBULAN ve Başkanvekili KAMİL GÜLEÇ olmak üzere, diğer yönetim kurulu üyeleriyle paylaşılmış mıdır?

Madem kompozisyonu bozmak gibi bir niyet yoktur, o zaman Bağımsız Yönetici olarak görev yapan TALAT YILMAZ neden A Grubuna kaydırılmak istenmiştir?

Kompozisyon;

Genel Müdürlüğü İSTANBUL’a

Yönetim Kurulu Başkanlığını MALATYA’ya taşımak mıdır?

Madem bu kadar güzel kompozisyon yazdınız, o zaman bu kompozisyonunuzu; Şanlı Çelik İşçisinin sendikası, İş Dünyası, Esnaf,Kent Konseyi, KARDEMİR’in temellerinde alınteri olan emkli ve her zaman KARDEMİR’in sesi, gözü, kulağı olan basın yayın organları neden okuyama mıştır?

Unutulmamalıdır ki KARDEMİR 8 Kasım Destanı ile kurulmuştur. Destanlar asırlık, kompozisyonlar günlüktür..! 8 Kasım Destanı da yukarıda bahsettiğimiz gruplar tarafından yazılmıştır….

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Başkan Vergili’den Esnaf Günleri Alışveriş Çadırındaki Esnaflara Ziyaret Başkan Vergili’den Esnaf Günleri A...

Bugün sitemizde KARDEMİR Genel Kurulu ile ilgili yayınlanan “Ertelendi mi, erteledildi mi?” başlıklı haberimize bir ce...

Şehit Ömer Bilal Akpınar’ın Şehadet Belgesi Ailesine Teslim Edildi Şehit Ömer Bilal Akpınar’ın Şehadet Belg...

Bugün sitemizde KARDEMİR Genel Kurulu ile ilgili yayınlanan “Ertelendi mi, erteledildi mi?” başlıklı haberimize bir ce...

KBÜ’den çıkacak, TOFAŞ’ta üretilecek KBÜ’den çıkacak, TOFAŞ’ta üretilecek...

Bugün sitemizde KARDEMİR Genel Kurulu ile ilgili yayınlanan “Ertelendi mi, erteledildi mi?” başlıklı haberimize bir ce...

SADEP Sahaya İndi SADEP Sahaya İndi

Bugün sitemizde KARDEMİR Genel Kurulu ile ilgili yayınlanan “Ertelendi mi, erteledildi mi?” başlıklı haberimize bir ce...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Karabük’te Fuhuş Operasyonu Karabük’te Fuhuş Op...

Karabük’te Emniyet Müdürlüğü ekipleri, fuhuşla mücadele kaps...

Daha Yaşanılır Bir Safranbolu İçin Hep Birlikte Çalışıyoruz Daha Yaşanılır Bir Safran...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’...

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okulları kayıtları devam ediyor Gençlik Hizmetleri ve Spo...

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz Spor Servisi’nde ...

Karabük’te oy verme işlemi sona erdi Karabük’te oy verme işlem...

Karabük’te sabah saatlerinde başlayan oy verme işlemi 17.00 ...

Dünyanın en uzun genç kızı oyunu kullandı Dünyanın en uzun genç kız...

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde 2014 yılında 2 metre 13 sant...

Başkan Vergili Oyunu Kullandı Başkan Vergili Oyunu Kull...

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Cumhurbaşkanlığı ve ...

Belediyeden Kıranköy Meydana Kuş Evi Belediyeden Kıranköy Meyd...

Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı marangozh...

Karabük’te Coşkun Sabah’tan Muhteşem Konser Karabük’te Coşkun Sabah&#...

Coşkun Sabah konserine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 5000...

Başkan Vergili KBÜ Mezuniyet Törenine Katıldı Başkan Vergili KBÜ Mezuni...

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Üniversitesi...

Şehit Annesinden Ürkmezer’e Teşekkür Ziyareti Şehit Annesinden Ürkmezer...

  Her fırsatta eşi Miray Ürkmezer ile beraber şehit ail...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi