Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

KENT KONSEYİNDEN GENEL KÜLTÜR BİLGİ YARIŞMASI

Karabük Kent Konseyi tarafından “Karabük’ün gençleri Karabük’ü tanıyor” slagonuyla düzenlenen Ortaokullar Arası Genel Kültür Bilgi Yarışmasının kuraları bugün çekildi. 15 Şubat’ta başlayacak yarışmanın finali ise 3 Nisan’da yapılacak.  Kent Konseyi Başkanı Kazım Özcan kura çekimi öncesi yaptığı konuşmada, yürütme kurulu olarak kendilerine belirledikleri hedefler doğrultusunda ilerlediklerini, Ortaokullar Arası Bilgi Yarışmasının da bunlardan biri olduğunu söyledi. […]

10 Şubat 2017 - 15:58 'de eklendi ve 744 kez görüntülendi. A+A-

KENT KONSEYİNDEN GENEL KÜLTÜR BİLGİ YARIŞMASI

Karabük Kent Konseyi tarafından “Karabük’ün gençleri Karabük’ü tanıyor” slagonuyla düzenlenen Ortaokullar Arası Genel Kültür Bilgi Yarışmasının kuraları bugün çekildi. 15 Şubat’ta başlayacak yarışmanın finali ise 3 Nisan’da yapılacak.

 Kent Konseyi Başkanı Kazım Özcan kura çekimi öncesi yaptığı konuşmada, yürütme kurulu olarak kendilerine belirledikleri hedefler doğrultusunda ilerlediklerini, Ortaokullar Arası Bilgi Yarışmasının da bunlardan biri olduğunu söyledi. Kent Konseyi Başkanı Özcan konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Sözlerime başlarken, El Bab’da DEAŞ Örgütü tarafından yapılan saldırıda şehit düşen Umut Aytekin kardeşimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve tüm Karabük halkımıza baş sağlığı dilerim.

Bizler Karabük Kent Konseyi olarak; kent sorunlarını takip etmek, kentin kimlik ve vizyon sahibi olması, hemşerilik bilincinin geliştirilmesi için tüm kurum ve kuruluşlarımızla sıkı bir dirsek teması içinde herkese ve her kesime açık çalışma” anlayışıyla çalışacağız demiştik.

Kent Konseyi olarak gerçekleştirdiğimiz ilk toplantımızda emekleyerek yol alalım dedik ve kendimize dört ana madde belirleyerek tüm Karabük halkımızla bunları paylaşmıştık. bunları kısaca sırlayacak olursak tarafik sorunu, Yenişehir Sinemasının yeniden Karabük halkının hizmetine sunulması , sanayi müzesi ve sergisinin karabüke kazandırılması, ortaokullar arası genel kültür bilgi yarışması yapılması ve bir karabük tanıtım kitabı hazırlanması kararlarını almıştık.

Gündemimize almış olduğumuz maddelerimizi hayata geçirebilmek ve gerçekleştirebilmek adına yürütme kurulu arkdaşlarım büyük bir özveri ile çalışmaktayız.

Trafik sorunu ile ilgili yapmış olduğumuz çalışmalar ve gözlemlerler neticesinde çözüme yönelik 11 maddelik bir raporu İl Trafik Komisyonuna sunmuş bulunmaktayız. konu ile ilgili kurumlar nezdinde çalışmalar devam etmektedir.

Mülkiyeti KARDEMİR AŞ’ye ait olan Türkiyenin ilk modern sinemalarından olan Yenişehir Sineması ile ilgili KARDEMİR genel müdürümüzle yapmış olduğumuz ziyarette buranın karabük için önemini ve yeniden Karabük halkının hizmetine sunulması ile ilgili taleplerimizi kendilerine anlatmıştık. Yaklaşık üç ay önce basında KARDEMİR AŞ. Yönetim Kurulu Başkanvekili Kamil Güleç beyin 1958 yılında hizmete açılan ve Türkiyenin sayılı sinema salonlarından biri olan geçmişin izlerini taşıyan o eski günlerin yaşamasını yeniden sağlamak adına sinema salonunun restorasyon çalışmalarına başlayıp bir yıl içinde hizmete açılacağını hedeflediklerini bizlere açıklamıştır. KARDEMİR AŞ’ye ve Kamil Güleç Beye tüm Karabük halkı adına teşekkürü bir borç biliriz.

Karabük Müzesi ve sergisinin Karabük’ümüze kazandırılması konusunda da da, gerek Karabük valimize, belediye başkanımıza gerekse KARDEMİR yönetimine verecekleri katkı ve desteklerden ötürü şimdiden teşekkür ederim.

Bugün burda Karabük gençliğinin ilimizi daha iyi tanımalarını sağlamak amacı ile ortaokullar arasında tertip edilecek olan “Karabük'ün gençleri Karabük’ü tanıyor” slagonuyla Ortaokullar arası Genel Kültür Bilgi Yarışması’ programının ilk adımı olan kura çekimlerini yapmak için toplanmış bulunmaktayız. Bugün belirlencek kuralardan sonra yarışma takvimine göre 15 Şubat tarihinde ilk yarışmamız baştılacak olup Karabük’ümüzün kuruluş gününde 3 Nisan’da da finalimizi gerçekleştirerek yarışma sonunda gençlerimizi teşvik için hazırlamış olduğumuz güzel ödüllerimizin taktimi ile yarışmamız tamamlanmış olacaktır.

Ayrıca 3 Nisan Karabük kuruluş günü etkinlerine yetiştirmek için büyük bir çaba ve gayret gösterdiğimiz, Karabük’te doğmuş yaşamış veya görev yapmış şehrimize değer katmış, yetişmiş karabükün yüzü olmuş 100 kişiyi anlatan Karabük’ün Yüz’ü adlı bir kitabı da sizlerle ve hemşerilerimizle buluşturmayı planlamaktayız. Kent Konseyi olarak Karabük için, hemşerilerimizin için durmadan yılmadan mücadele edeceğimizi bildirir, saygı ve sevgilerimi sunarım.”

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse ise yaptığı konuşmada; “Öncelikle Kent Konseyi Başkanı ve Yürütme Kuruluna böylesine önemli bir organizasyonu tertipledikleri için camiamız adına teşekkür ediyorum.Bir insan görev yaptığı yerin kültürüne nüfus edemezse, kendini bütünüyle oralı hissedemezse oraya da bir faydası olmaz. Yaşadığımız yerin tanıtımına herşeyi ile katkı sağlamak, çocuklarımıza soyut ve somut mirasımızı ve kültürümüzü anlatmak biz eğitimcilerin görevleri arasındadır. İki yıllık görev süremiz içerisinde de okul yöneticilerimize kültürel etkinlikleri artırmaları yönünde sürekli tavsiyelerde bulunuyoruz, hemen hemen bir toplantımızın gündem maddesini de kültür ve sanat üzerine belirliyoruz. Kent Konseyi’de böyle bir organizasyonla, çocuklarımıza değerlerimizi tanıma yönünde, ilimizi çeşitli yönleriyle farketme yönünde kendilerine bir pencere açmış oluyorlar. Bizde bu projede büyük bir memnuniyetle yerimizi aldık ve bu çalışma eğitimimize katkı sağlayacak bir projedir dedik” şeklinde duygularını dile getirdi.

Konuşmaların ardından ise kura çekimine geçildi ve 15 Şubat’ta başlayacak olan yarışmanın grupları belirlendi.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kardeş Okul Projesi Kardeş Okul Projesi

Karabük Kent Konseyi tarafından “Karabük’ün gençleri Karabük’ü tanıyor” slagonu...

Ramazan, Tüm Coşkusu ile Devam Ediyor Ramazan, Tüm Coşkusu ile Devam Ediyor

Karabük Kent Konseyi tarafından “Karabük’ün gençleri Karabük’ü tanıyor” slagonu...

Karabük’te Ramazan Bir Başka Yaşanıyor Karabük’te Ramazan Bir Başka Yaşan...

Karabük Kent Konseyi tarafından “Karabük’ün gençleri Karabük’ü tanıyor” slagonu...

Karabük Ramazan Eğlenceleri ile Şenleniyor Karabük Ramazan Eğlenceleri ile Şenleniy...

Karabük Kent Konseyi tarafından “Karabük’ün gençleri Karabük’ü tanıyor” slagonu...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Karabük’te Fuhuş Operasyonu Karabük’te Fuhuş Op...

Karabük’te Emniyet Müdürlüğü ekipleri, fuhuşla mücadele kaps...

Daha Yaşanılır Bir Safranbolu İçin Hep Birlikte Çalışıyoruz Daha Yaşanılır Bir Safran...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’...

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okulları kayıtları devam ediyor Gençlik Hizmetleri ve Spo...

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz Spor Servisi’nde ...

Karabük’te oy verme işlemi sona erdi Karabük’te oy verme işlem...

Karabük’te sabah saatlerinde başlayan oy verme işlemi 17.00 ...

Dünyanın en uzun genç kızı oyunu kullandı Dünyanın en uzun genç kız...

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde 2014 yılında 2 metre 13 sant...

Başkan Vergili Oyunu Kullandı Başkan Vergili Oyunu Kull...

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Cumhurbaşkanlığı ve ...

Belediyeden Kıranköy Meydana Kuş Evi Belediyeden Kıranköy Meyd...

Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı marangozh...

Karabük’te Coşkun Sabah’tan Muhteşem Konser Karabük’te Coşkun Sabah&#...

Coşkun Sabah konserine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 5000...

Başkan Vergili KBÜ Mezuniyet Törenine Katıldı Başkan Vergili KBÜ Mezuni...

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Üniversitesi...

Şehit Annesinden Ürkmezer’e Teşekkür Ziyareti Şehit Annesinden Ürkmezer...

  Her fırsatta eşi Miray Ürkmezer ile beraber şehit ail...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi