Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

KBÜ’de ‘5. Ulusal Çocuk Gelişimi Öğrenci Kongresi’ başladı

Karabük Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencilerinin düzenlediği “5. Ulusal Çocuk Gelişimi Öğrenci Kongresi” 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen açılış töreni ile başladı. ‘Çocuğun Yüz Dili’ temasıyla bu yıl 5.’si gerçekleşen kongrenin açılışına, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Kürtül ile Prof. Dr. Mustafa Yaşar, çok […]

07 Mayıs 2018 - 17:00 'de eklendi ve 116 kez görüntülendi. A+A-

KBÜ’de ‘5. Ulusal Çocuk Gelişimi Öğrenci Kongresi’ başladı

Karabük Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencilerinin düzenlediği “5. Ulusal Çocuk Gelişimi Öğrenci Kongresi” 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen açılış töreni ile başladı. ‘Çocuğun Yüz Dili’ temasıyla bu yıl 5.’si gerçekleşen kongrenin açılışına, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Kürtül ile Prof. Dr. Mustafa Yaşar, çok sayıda akademisyen ve Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerin çocuk gelişimi bölümlerinde öğrenim gören öğrenciler katıldı.

Kongre, Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesinden Öğr. Gör. Hasan Hacısüleymanoğlu ve Türk Sanat Müziği Bölümü öğrencileri tarafından verilen konserle başladı. Konserin ardından açış konuşmalarına geçildi.

Rektör Prof. Dr. Refik Polat: Çocuğun eğitimi anne karnında başlıyor

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, 5. Ulusal Çocuk Gelişimi Öğrenci Kongresi’nin açılışında yaptığı konuşmasında “Akademisyen hocalarım, çok değerli başımızın tacı öğrencilerimiz böyle yağmurlu, bereketli bir günde Karabük’ümüze geldiğiniz için, bu kongreyi onurlandırdığınız için hepinize sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi.

Rektör Polat, konuşmasının başında çocuklara isim konulmasının önemine ilişkin de açıklamalarda bulunarak, “Çocuğunuza koyduğunuz isim aslında çocuktan olan beklentilerimizi dile getiriyor” dedi ve 12 yaşındaki kızı doğduğunda aileye bereket getirmesi umuduyla Yağmur adını vermek istediklerini ama eşinin ısrarı ile başka bir isim verdiklerini aktardı.

Rektör Prof. Dr. Refik Polat konuşmasının devamında çocuğun eğitiminin anne karnında başladığına, çocuk yetiştirmede aile ve öğretmenlere düşen görevlere de değinerek kongrenin gerçekleşmesinde emeği geçen akademisyen ve öğrencilere teşekkür etti.

Dekan Prof. Mehmet Özdemir: Kongreye katılımın yoğun olması bizleri gururlandırıyor

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özdemir de konuşmasında, “Çocuk gelişimcilerle, çocukla ilgili çalışan tüm disiplinlerin bir araya gelmiş olduğu 5. Ulusal Çocuk Gelişimi Öğrenci Kongresi’ne hoş geldiniz demenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum.” dedi. Kongreye katılımın yoğun olmasının kendilerini gururlandırdığını da söyleyen Prof. Özdemir, “Bu güzel kongre ortamında sizleri Karabük Üniversitesi ailesi olarak sayın Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat hocamızın himayelerinde ev sahipliği yapma ve bu buluşmaya vesile olmaktan dolayı tarif edilemez bir heyecan ve mutluluk taşımaktayız.” dedi.

 

Dekan Prof. Dr. Mehmet Özdemir, 5. Ulusal Çocuk Gelişimi Öğrenci Kongresi’nin geleceğin teminatı olan çocuklar adına bilimsel ve kültürel bir kongre olmasını da diledi.

Doç. Dr. Arzu Özyürek: Kongremizde 43 farklı üniversiteden 1600 katılımcı bulunuyor

Çocuk Gelişimi Bölümü Bölüm Başkanı Doç. Dr. Arzu Özyürek ise kongrenin gerçekleşmesinde öğrencilerin çok büyük emekleri ve gayretleri olduğunu belirterek bu başarılı çalışmaların devam etmesini diledi. İlki Hacettepe Üniversitesinde başlayan kongrede katılımın giderek artmasının mutluluk verici olduğunu da dile getiren Doç. Dr. Özyürek,  43 farklı üniversiteden 1600 katılımcı bulunduğu bilgisini paylaşarak kongrenin gelecek yılda uluslararası olarak düzenlenmesini teklif etti.

Konuşmaların ardından FTGST Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Anıl Ertok Atmaca yönetiminde, Demir Çocuk Anaokulu öğrencilerinin rol aldığı “Çocuk İşçiliği ile Mücadele” konulu gösteri gerçekleştirildi.

Kongrenin ilk günü, Hacettepe Üniversitesinden Prof. Dr. Nilgün Metin’in oturum başkanlığını yaptığı “Çocuk Gelişimine Bakış” ve Selçuk Üniversitesinden Prof. Dr. Ramazan Arı’nın oturum başkanlığını yaptığı “Gelişimsel Değerlendirme” konulu paneli ile son buldu.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
El Bab şehidinin ismi okulda yaşatılıyor El Bab şehidinin ismi okulda yaşatılıyor...

Karabük Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencilerinin düzenlediği “5. Ulusal Çocuk Gelişimi Öğrenci Kong...

KBÜ, Avrupa’nın en büyük eğitim fuarında KBÜ, Avrupa’nın en büyük eğitim fuarında...

Karabük Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencilerinin düzenlediği “5. Ulusal Çocuk Gelişimi Öğrenci Kong...

KABUSEM’den Iraklı misafir öğrencilere kurs KABUSEM’den Iraklı misafir öğrencilere k...

Karabük Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencilerinin düzenlediği “5. Ulusal Çocuk Gelişimi Öğrenci Kong...

İŞKUR İLE UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR İŞKUR İLE UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM...

Karabük Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencilerinin düzenlediği “5. Ulusal Çocuk Gelişimi Öğrenci Kong...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Safranbolu’da Vatandaşlara Aşure İkram Edildi Safranbolu’da Vatandaşlar...

Safranbolu’da Vatandaşlara Aşure İkram Edildi Hicri senenin ...

Ürkmezer Hastalıkta Sağlıkta Vatandaşın Yanındayız Ürkmezer Hastalıkta Sağlı...

Safranbolu Belediyesinin sosyal sorumluluk projeleri arasınd...

Korumanın Başkenti Safranbolu’da Ahilik Kültürü Yaşatılıyor Korumanın Başkenti Safran...

Korumanın Başkenti Safranbolu’da Ahilik Kültürü Yaşatılıyor ...

Eskipazar Belediye Başkanı Yarkan’dan Başkan Vergili’ye Ziyaret Eskipazar Belediye Başkan...

Eskipazar Belediye Başkanı Mustafa Yarkan, Karabük Belediye ...

Safranbolu’da Gaziler Günü Törenlerle Kutlandı Safranbolu’da Gaziler Gün...

Her yıl 19 Eylül’de kutlanan Gaziler Günü tüm yurtta olduğu ...

Eylül Ayı Muhtarlar Toplantısı Gerçekleştirildi Eylül Ayı Muhtarlar Topla...

Mahalle muhtarlarının her ay düzenli olarak gerçekleştirdikl...

El Bab şehidinin ismi okulda yaşatılıyor El Bab şehidinin ismi oku...

El Bab şehidinin ismi okulda yaşatılıyor Karabük Mahallesi’n...

Ürkmezer’in Gaziler Günü mesajı Ürkmezer’in Gaziler Günü ...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer ...

Dünya Miras Kenti’nin Kırmızı Altını Safran Projesi Hayata Geçti Dünya Miras Kenti’nin Kır...

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı ( BAKKA ) tarafından ilana çı...

Başkan Vergili’den 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı Başkan Vergili’den ...

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 19 Eylül Gaziler Gün...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi