Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

KBÜ’de ‘5. Ulusal Çocuk Gelişimi Öğrenci Kongresi’ başladı

Karabük Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencilerinin düzenlediği “5. Ulusal Çocuk Gelişimi Öğrenci Kongresi” 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen açılış töreni ile başladı. ‘Çocuğun Yüz Dili’ temasıyla bu yıl 5.’si gerçekleşen kongrenin açılışına, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Kürtül ile Prof. Dr. Mustafa Yaşar, çok […]

07 Mayıs 2018 - 17:00 'de eklendi ve 28 kez görüntülendi. A+A-

KBÜ’de ‘5. Ulusal Çocuk Gelişimi Öğrenci Kongresi’ başladı

Karabük Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencilerinin düzenlediği “5. Ulusal Çocuk Gelişimi Öğrenci Kongresi” 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen açılış töreni ile başladı. ‘Çocuğun Yüz Dili’ temasıyla bu yıl 5.’si gerçekleşen kongrenin açılışına, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Kürtül ile Prof. Dr. Mustafa Yaşar, çok sayıda akademisyen ve Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerin çocuk gelişimi bölümlerinde öğrenim gören öğrenciler katıldı.

Kongre, Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesinden Öğr. Gör. Hasan Hacısüleymanoğlu ve Türk Sanat Müziği Bölümü öğrencileri tarafından verilen konserle başladı. Konserin ardından açış konuşmalarına geçildi.

Rektör Prof. Dr. Refik Polat: Çocuğun eğitimi anne karnında başlıyor

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, 5. Ulusal Çocuk Gelişimi Öğrenci Kongresi’nin açılışında yaptığı konuşmasında “Akademisyen hocalarım, çok değerli başımızın tacı öğrencilerimiz böyle yağmurlu, bereketli bir günde Karabük’ümüze geldiğiniz için, bu kongreyi onurlandırdığınız için hepinize sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi.

Rektör Polat, konuşmasının başında çocuklara isim konulmasının önemine ilişkin de açıklamalarda bulunarak, “Çocuğunuza koyduğunuz isim aslında çocuktan olan beklentilerimizi dile getiriyor” dedi ve 12 yaşındaki kızı doğduğunda aileye bereket getirmesi umuduyla Yağmur adını vermek istediklerini ama eşinin ısrarı ile başka bir isim verdiklerini aktardı.

Rektör Prof. Dr. Refik Polat konuşmasının devamında çocuğun eğitiminin anne karnında başladığına, çocuk yetiştirmede aile ve öğretmenlere düşen görevlere de değinerek kongrenin gerçekleşmesinde emeği geçen akademisyen ve öğrencilere teşekkür etti.

Dekan Prof. Mehmet Özdemir: Kongreye katılımın yoğun olması bizleri gururlandırıyor

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özdemir de konuşmasında, “Çocuk gelişimcilerle, çocukla ilgili çalışan tüm disiplinlerin bir araya gelmiş olduğu 5. Ulusal Çocuk Gelişimi Öğrenci Kongresi’ne hoş geldiniz demenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum.” dedi. Kongreye katılımın yoğun olmasının kendilerini gururlandırdığını da söyleyen Prof. Özdemir, “Bu güzel kongre ortamında sizleri Karabük Üniversitesi ailesi olarak sayın Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat hocamızın himayelerinde ev sahipliği yapma ve bu buluşmaya vesile olmaktan dolayı tarif edilemez bir heyecan ve mutluluk taşımaktayız.” dedi.

 

Dekan Prof. Dr. Mehmet Özdemir, 5. Ulusal Çocuk Gelişimi Öğrenci Kongresi’nin geleceğin teminatı olan çocuklar adına bilimsel ve kültürel bir kongre olmasını da diledi.

Doç. Dr. Arzu Özyürek: Kongremizde 43 farklı üniversiteden 1600 katılımcı bulunuyor

Çocuk Gelişimi Bölümü Bölüm Başkanı Doç. Dr. Arzu Özyürek ise kongrenin gerçekleşmesinde öğrencilerin çok büyük emekleri ve gayretleri olduğunu belirterek bu başarılı çalışmaların devam etmesini diledi. İlki Hacettepe Üniversitesinde başlayan kongrede katılımın giderek artmasının mutluluk verici olduğunu da dile getiren Doç. Dr. Özyürek,  43 farklı üniversiteden 1600 katılımcı bulunduğu bilgisini paylaşarak kongrenin gelecek yılda uluslararası olarak düzenlenmesini teklif etti.

Konuşmaların ardından FTGST Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Anıl Ertok Atmaca yönetiminde, Demir Çocuk Anaokulu öğrencilerinin rol aldığı “Çocuk İşçiliği ile Mücadele” konulu gösteri gerçekleştirildi.

Kongrenin ilk günü, Hacettepe Üniversitesinden Prof. Dr. Nilgün Metin’in oturum başkanlığını yaptığı “Çocuk Gelişimine Bakış” ve Selçuk Üniversitesinden Prof. Dr. Ramazan Arı’nın oturum başkanlığını yaptığı “Gelişimsel Değerlendirme” konulu paneli ile son buldu.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Osmanlı’nın Parmak İzi Safranbolu’da 19 Mayıs Coşkusu Osmanlı’nın Parmak İzi Safranbolu’da 19 ...

Karabük Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencilerinin düzenlediği “5. Ulusal Çocuk Gelişimi Öğrenci Kong...

Vali Kemal Çeber’in 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı mesajı Vali Kemal Çeber’in 19 Mayıs Gençlik ve ...

Karabük Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencilerinin düzenlediği “5. Ulusal Çocuk Gelişimi Öğrenci Kong...

Safranbolu’da Çocuklar Sinemayla Buluştu Safranbolu’da Çocuklar Sinemayla Buluştu...

Karabük Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencilerinin düzenlediği “5. Ulusal Çocuk Gelişimi Öğrenci Kong...

KBÜ Mekatronik Mühendisliği, bitirme projeleri ile sektöre hazır olduğunu gösterdi KBÜ Mekatronik Mühendisliği, bitirme pro...

Karabük Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencilerinin düzenlediği “5. Ulusal Çocuk Gelişimi Öğrenci Kong...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Karabük Belediyesinin Ramazan Etkinlikleri Devam Ediyor Karabük Belediyesinin Ram...

Ramazan Etkinlikleri Devam Ediyor Karabük Belediyesi tarafın...

Ramazan Akşamları Devam Ediyor Ramazan Akşamları Devam E...

Safranbolu Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Ramaz...

Osmanlı’nın Parmak İzi Safranbolu’da 19 Mayıs Coşkusu Osmanlı’nın Parmak İzi Sa...

UNESCO Mirası Safranbolu’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ...

Gönlümüz ve Sevgimiz Mehmetçikle Gönlümüz ve Sevgimiz Mehm...

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ‘ Gönlümüz ve Sevgimi...

Ramazan Akşamları Devam Ediyor Ramazan Akşamları Devam E...

Çanakkale Savaşları ve Gezi Rehberi, Dünyaya Hükmeden Sultan...

Başkan Vergili’den 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı Başkan Vergili’den 19 May...

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 19 Mayıs Atatürk’ü A...

Vali Kemal Çeber’in 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı mesajı Vali Kemal Çeber’in 19 Ma...

Türk Milletinin bağımsızlık umutlarının inanca dönüştüğü, ku...

Ramazan Etkinliği Fatih Mahallesi ile Devam Etti Ramazan Etkinliği Fatih M...

Karabük Belediyesi tarafından 28 ayrı mahallede çocuklara yö...

MHP’nin Listesi Belli Oldu… MHP’nin Listesi Belli Old...

MHP’nin Listesi Belli Oldu… 24 Haziranda yapılacak olan Gene...

Mahalle İftarları Başladı. Mahalle İftarları Başladı...

Safranbolu Geleneksel Mahalle İftarları Aşağı Tokatlı Bağlar...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi