Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

KARABÜK’ÜN KAZANIMLARI….

Hafta içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımızı ağırladık. Zatı devletleri bir kez daha gösterdiki Karabük’te en çok sevilen ve ilgi gösterilen lider. Tam anlamıyla bir çıkartma yaptı Karabük’e. Eski kurmayları,yakın çalışma arkadaşları,bakanlar,üst düzey bürokratlar,kimi ararsanız vardı kısacası.”Devlet buradaydı” desek abartmış olmayız hani Sayın Cumhurbaşkanı konuşmalarında 12 yıllık AK parti iktidarında Karabük’e 4 katrilyon yatırım yapıldığını ifade etti.Bu rakam […]

29 Mart 2015 - 21:27 'de eklendi ve 323 kez görüntülendi. A+A-

KARABÜK’ÜN KAZANIMLARI….

şükrü-gökkayaHafta içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımızı ağırladık.

Zatı devletleri bir kez daha gösterdiki Karabük’te en çok sevilen ve ilgi gösterilen lider.

Tam anlamıyla bir çıkartma yaptı Karabük’e.

Eski kurmayları,yakın çalışma arkadaşları,bakanlar,üst düzey bürokratlar,kimi ararsanız vardı kısacası.”Devlet buradaydı” desek abartmış olmayız hani

Sayın Cumhurbaşkanı konuşmalarında 12 yıllık AK parti iktidarında Karabük’e 4 katrilyon yatırım yapıldığını ifade etti.Bu rakam Karabük ölçeğindeki bir kent için kesinlikle küçümsenmeyecek bir rakam.

Ve tabi ziyaretin en kilit noktası,yai MHP’li Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’ye yapılan ziyaret.

İlginçtir,Sayın VERGİLİ’ye AK Partili bakanların göstermediği ilgiyi aynı iktidarın TBMM Başkanı ve cumhurbaşkanları gösterdi.

Tabi bu ziyaretle ilgili bir çok demogoji de yapıldı.Hatta Sayın Cumhurbaşkanımızın Belediye Başkanı Sayın VERGİLİ’ye AK parti rozetini takacağını iddia edenler bile oldu.Tabi bunların hiç biri olmadı.Ancak Karabük ve demokrasi adına son derece güzel sahnelerin yaşandığını ve bundan da Karabük’ün yararlı çıktığını ifade edebiliriz.

cumhurbaşkanı-rafet vergili-1Karabük’te son bir yıldır güzel bir hava var.Herkes kendi sınırlarını biliyor,birbirine müdahale etmiyor,hatta işbirliği yapıyor ve bundan da kazançlı çıkan Karabük oluyor.

Ne yaptı Sayın VERGİLİ?

Bu halkın seçtiği belediye başkanı olarak bu milletin seçtiği Sayın Cumhurbaşkanını en güzel şekilde ağırladı,kendine ve Karabük’e yakışanı yaptı.

Sayın Cumhurbaşkanı da kendisine aynı yaklaşım içerisinde oldu ve Kazlıçeşme’den sonra Türkiye’nin en büyük miting alanı olan Karabük Kent Meydanına birlikte girdiler.

Peki Karabük’ün kazanımları?

Sayın Belediye Başkanı,Sayın Cumhurbaşkanımızdan şehir içerisinde kalan haddehanelerin dışarıya alınması için destek istiyor ve kendileri de anında heyette yer alan TOKİ Başkanına gerekli emirleri veriyor.

Şimdi Sayın başkan hafta içerisinde Ankara’ya çıkartma yapmaya hazırlanıyor.Şayet bu proje bile hayata geçse Karabük’ün çehresi değişir.Bu projenin bir çok alanda faydası olur.Başta Çarşamba Pazarı bölgesi modern bir hale kavuşur.Trafik rahatlar,şehir içerisinde günün her saati demir yüklü tırlar,kamyonlar dolaşmaz,yapılan yollar bir haftada bozulmaz.Dileriz bir an evvel start verilir

Peki bu olayın yayılmasının ardından ne oldu?

Yeşil Mahallede’ki haddehanelerin de şehir dışına çıkartılması gündeme geldi.Orası artık hem şehrin içerisinde kaldı,hemde üniversitenin hemen yanında olması nedeniyle daha da kazançlı yatırımların yapılabileceği bir yer haline geldi.Duyduğumuza göre bu konuda da çalışmalar başlıyor.Hatta Safranbolu’da ki uluslararası toplantı için Karabük’e gelen ve Sayın Cumhurbaşkanımızın gezilerine de iştirak eden bazı üst düzey bürokratlar alanda bir inceleme yapmışlar ve değişik teklifleri gündeme getirmişler.

tuncay özcan-tsoTSO BAŞKANI TUNCAY ÖZCAN VE İSMETPAŞA….

Ticaret Sanayi Odasının genç ve dinamik başkanı Sayın TUNCAY ÖZCAN ile İsmetpaşa konusu üzerine biraz sohbet ettik.Gördüğümüz kadarıyla çok heyecanlı ve hiç de vakit kaybetmek istemiyor.Hatta seçimden önce “Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi” tabelasını asmakta da kararlı.Zaten Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık’ta aynı yönde talimatlar vermiş.

Dedik ya,çok hızlı Sayın ÖZCAN

Bir an evvel kuruluş işlemlerinin başlaması için startı vermişler ve yatırımcılardan yer talepleri toplamışlar.O bölgede ki 4 milyon 600 bin metrekare hazine ve mera arazilerinin 2 milyon metrekaresi için bir hafta içerisinde talep toplanmış.Bu çok ciddi bir rakam ve projeyi hızlandıracak önemli bir adım.

İddia ediyoruz,bu proje Karabük’ü Filyos’tan kurtarır.Karabük’ün yatırımcısı Karabük’te kalır,bu memleketin çocukları baba ocaklarında iş,aş bulur,aileler parçalanmaz ve göç etmez.

TSO Başkanı Sayın ÖZCAN dosyları koltuğunun altına alıyor ve bu hafta soluğu Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık’ın makamında alıyor.Dileriz en kısa sürede sonuca ulaşır ve ilk kazma seçimlerden önce vurulur

 

osman kahveciSAYIN KAHVECİ’NİN MÜJDESİYLE UYANDIK

Biz hafta sonu keyfi yaparken Karabük Milletvekili Sayın OSMAN KAHVECİ aradı.Malum TBMM çalışıyor.Osman Bey de bir yandan genel kurul çalışmalarına katılıyor,diğer yandan da Karabük’ün yatırımlarını takip ediyor.

Yıllardır yılan hikayesine dönen bir yatırımla ilgili,Keltepe Kayak tesisi ile ilgili müjdeyi verdi Sayın KAHVECİ;”İhalesi yapıldı,önümüzdeki günlerde çalışmalar başlayacak” dedi.Yaklaşık 13 milyonluk bir yatırım.Heyecanlıydı Osman Bey.”Genel Müdürken ormandan yer tahsisini ben yapmıştım,inşaatın başlaması da bize nasip oldu” dedi.Bizde kendisine;”Dileriz kurdelasını kesmekte size nasip olur Osman Ağabey” dedik.

Herkesin bir özelliği var.Sayın OSMAN KAHVECİ’de devlette uzun süre üst düzey bürokrat olarak görev yaptığı için yatırımları nereden ve nasıl takip edileceğini iyi biliyor,onları bire bir takip ederek en kısa sürede hayata geçmesi için emek veriyor.Aynı çalışmayı DSİ yatırımlarında da görmüştük kendisinde.

Karabük’e hayırlı uğurlu olsun.Hepimizin yıllardır konuştuğu,yazıp çizdiği bir proje daha böylelikle hayata geçiyor.Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler….

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine Devam Ett Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Es...

Hafta içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımızı ağırladık. Zatı devletleri bir kez daha gösterdiki Karabük’te en çok sevilen ve ilgi gösterile...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR” UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKL...

Hafta içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımızı ağırladık. Zatı devletleri bir kez daha gösterdiki Karabük’te en çok sevilen ve ilgi gösterile...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Ya...

Hafta içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımızı ağırladık. Zatı devletleri bir kez daha gösterdiki Karabük’te en çok sevilen ve ilgi gösterile...

Hadrianaupolis Antik Kenti çalışmalarında ortaya çıkan yeni bulgular dünya tarihine ışık tutaca Hadrianaupolis Antik Kenti çalışmalarınd...

Hafta içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımızı ağırladık. Zatı devletleri bir kez daha gösterdiki Karabük’te en çok sevilen ve ilgi gösterile...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine Devam Ett Başkan Vergili Cumayanı S...

Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine De...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR” UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARA...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Üniversite Mahallesi Park...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Karabük Beledi...

Hadrianaupolis Antik Kenti çalışmalarında ortaya çıkan yeni bulgular dünya tarihine ışık tutaca Hadrianaupolis Antik Kent...

M.Ö. 1’inci yüzyılda kurulduğu ve S. 8’inci yüzy...

İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI ...

5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 24. maddesi gereği, idarede...

Yeni Doğan Bebekler Evlerinde Ziyaret Ediliyor Yeni Doğan Bebekler Evler...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Dr. Fatih Ürkmezer’i...

Genç Müsiad Üyeleri Ürkmezer’i Ziyaret Etti Genç Müsiad Üyeleri Ürkme...

Genç Müsiad Başkanı Bekir Uluçay ve Yönetim Kurulu Üyeleri S...

İlim Yayma Cemiyetinden Ürkmezer’e Ziyaret İlim Yayma Cemiyetinden Ü...

İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Tülün ve be...

Zabıta Müdürlüğü Denetimlere Ara Vermeden Devam Ediyor Zabıta Müdürlüğü Denetiml...

Zabıta Müdürlüğü Denetimlere Ara Vermeden Devam Ediyor Safra...

Şirinevler SYM Anasınıfı Öğrencilerinden Başkan Vergili’ye Teşekkür Ziyareti Şirinevler SYM Anasınıfı ...

Şirinevler SYM Anasınıfı Öğrencilerinden Başkan Vergili̵...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi