Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

” Karabük’e 14 yılda 5 milyar yatırım yaptık”

Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan’da yapılacak olan referandum çalışmaları için Karabük’e geldi. Başbakan Yıldırım ilk olarak Karabük Valiliğini ziyaret etti. Karabük Valiliğine gelişi sırasında; Vali Mehmet Aktaş ve A Tipi protokol tarafından karşılanan Başbakan Binali Yıldırım, ilk olarak tören kıtasını denetledi, ardından ise Vali Aktaş’ın makamına geçerek Karabük’e yapılan yatırımlar hakkında brifing aldı. Başbakan Binali […]

16 Mart 2017 - 18:29 'de eklendi ve 2303 kez görüntülendi. A+A-

” Karabük’e 14 yılda 5 milyar yatırım yaptık”

Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan’da yapılacak olan referandum çalışmaları için Karabük’e geldi. Başbakan Yıldırım ilk olarak Karabük Valiliğini ziyaret etti.

Karabük Valiliğine gelişi sırasında; Vali Mehmet Aktaş ve A Tipi protokol tarafından karşılanan Başbakan Binali Yıldırım, ilk olarak tören kıtasını denetledi, ardından ise Vali Aktaş’ın makamına geçerek Karabük’e yapılan yatırımlar hakkında brifing aldı.

Başbakan Binali Yıldırım’a; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TBMM Eski Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ve Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar eşlik etti.

Başbakan Binali Yıldırım daha sonra Kent Meydanına geçti ve burada yaptığı konuşmada 2002 yılından bu yana Karabük’e yapılan yatırımlar hakkında bilgiler verdi.

Karabük'te son 14 yılda 5 milyar lira yatırım yapıldığını ifade eden Başbakan Yıldırım, Kardemir örneğini vererek şöyle devam etti; “Karabük’teki kardeşlerimizin sorunlarıyla çok yakından ilgileniyoruz. Karabük’te son 14 yılda 5 milyar yatırım yaptık. Helali hoş olsun. Eğitimde Karabük’te okul sayısını 125’ten 251’e çıkardık. 1186 derslik yaptık. Okullarımızı bilgisayarlarla donattık. Bilişim teknoloji sınıfları yaptık. Beş yıldızlı otel konforunda 300 yataklı Karabük Devlet Hastanemizi hizmete açtık. Göreve geldiğimizde Karabük’ün sağlıktaki durumu ortada, üç tane ambulansı vardı. Koca şehrin üç ambulansı vardı. Şimdi ikisi karda kışta her zaman her yerde gidecek şekilde olmak üzere, toplam 32 ambulansı var. 2002-2016 arasında 127 milyon lira harcayarak birçok spor tesisini Karabük’e kazandırdık. 8 bin 800 kapasiteli 7 öğrenci yurdu yaptık. 3 bin yataklı üç yurdun da yapımı devam ediyor. Göreve geldiğimizde Karabük’te sadece 7 kilometre bölünmüş yol vardı. Bunun üzerine 102 kilometre daha bölünmüş yol yaptık. Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük, milleti birleştirdik. Gönülleri birleştirdik. Yolları böleriz, ekmeğimizi böleriz, Türkiye’yi böldürtmeyiz. Bunları yeterli bulmuyoruz. Emeğin alın terinin şehri Karabük’e ne yapsak azdır. Karabük’e çevre yolu yapacağız. Plan ihalesi yapıldı. Bir de hayırseverimiz var. Şefik Dizdar Bey.. Karabük Üniversitesi sivil havacılıkta eğitim gören havacılar için bir eğitim havalimanı yapacak. Pisti yapacak. Havalimanınızı da Şefik Dizdar yapacak."
Karabük’te Kurulu bulunan Karabük Demir Çelik Fabrikası'nın kapanma noktasındayken şimdilerde başka ülkelere ray satar hale geldiğini ifade eden Başbakan Binali Yıldırım, sözlerini şöyle tamamladı; “Kardemir’in durumunu biliyorsunuz. Neredeyse kapanıyordu. Biz de rayları gidiyor dışarıdan alıyorduk. O zaman Ulaştırma Bakanıydım. Milli Eğitim Bakanı da bizimle beraberdi. Biz bu rayları dışarıdan almayacağız, Karabük’te yapacağız, Karabük Demir Çelik’te yapacağız dedik. Olmaz, yapamazlar, edemezler dediler. İnat da bir murattır dedik. Şimdi dışarı ray satıyorlar. Bakın Karabük ne hale geldi. Şehrin üreten alın ve akıl terine, Karabükspor’a, Karabük’e destek veren en önemli yer haline geldi. Başka memleketlere ray satıyor. İstihdam seferberliğinde Kardemir ben de varım dedi. Yüzde 10 çalışan sayısı kadar yeni işçi alacak. Yetmedi biz tekerlik imalatı yapacağız dediler. Trenlerin teker imalatını da Karabük yapacak. Bunun için de 500 milyonluk yatırım yapacak. Rayların 36 metrelik yapıyordu şimdi artık 72 metrelik ray yapıyor. Karabük, Irmak, Zonguldak tren yolunu sıfırdan yeniledik. Hizmete aldık. Yetmedi Karabük, Safranbolu, Bartın yolunu da bölünmüş yol haline getiriyoruz. 16 Nisan’dan sonra bu aziz millete daha fazla hizmet üreteceğiz. Bu anayasa değişikliği ile birlikte Türkiye iki kat daha büyüyecek. Üç trilyon milli gelire ulaşacak. Kişi başı milli gelir 25 bin dolar olacak. İçeride dışarıda milletin aklını çelmek için akla hayale gelmedik planlar, yalanlarla maalesef milleti oyalamaya çalışıyorlar. İstikrarlı güçlü Türkiye’nin emek şehri olan Karabük."

 

 

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine Devam Ett Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Es...

Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan’da yapılacak olan referandum çalışmaları için Karabük’e geldi. Başbak...

KARDEMİR’den Basın ve Kamuoyuna, KARDEMİR’den Basın ve Kamuoyuna,

Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan’da yapılacak olan referandum çalışmaları için Karabük’e geldi. Başbak...

Eylül Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı Eylül Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı...

Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan’da yapılacak olan referandum çalışmaları için Karabük’e geldi. Başbak...

Vergili: “Asfalt Çalışmalarımız Tüm Mahallelerde Devam Edecek” Vergili: “Asfalt Çalışmalarımız Tü...

Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan’da yapılacak olan referandum çalışmaları için Karabük’e geldi. Başbak...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel Karabük Valisi Oldu Etimesgut Kaymakamı Fuat ...

Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel Karabük Valisi Oldu Cumhurbaş...

Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine Devam Ett Başkan Vergili Cumayanı S...

Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine De...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR” UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARA...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Üniversite Mahallesi Park...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Karabük Beledi...

Hadrianaupolis Antik Kenti çalışmalarında ortaya çıkan yeni bulgular dünya tarihine ışık tutaca Hadrianaupolis Antik Kent...

M.Ö. 1’inci yüzyılda kurulduğu ve S. 8’inci yüzy...

İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI ...

5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 24. maddesi gereği, idarede...

Yeni Doğan Bebekler Evlerinde Ziyaret Ediliyor Yeni Doğan Bebekler Evler...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Dr. Fatih Ürkmezer’i...

Genç Müsiad Üyeleri Ürkmezer’i Ziyaret Etti Genç Müsiad Üyeleri Ürkme...

Genç Müsiad Başkanı Bekir Uluçay ve Yönetim Kurulu Üyeleri S...

İlim Yayma Cemiyetinden Ürkmezer’e Ziyaret İlim Yayma Cemiyetinden Ü...

İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Tülün ve be...

Zabıta Müdürlüğü Denetimlere Ara Vermeden Devam Ediyor Zabıta Müdürlüğü Denetiml...

Zabıta Müdürlüğü Denetimlere Ara Vermeden Devam Ediyor Safra...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi