Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

Karabük, Ramazan Eğlenceleri ile Şenleniyor

Karabük, Ramazan Eğlenceleri ile Şenleniyor Fevzi Çakmak Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi önünde Karabük Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Ramazan etkinliğinde mahalle sakinleri bir araya geldi. Miniklerin doyasıya eğlendiği gecede mahalle sakinleri ise hoşça vakit geçirdiler.   Karabük Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğince Fevzi Çakmak Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezinde açılan kursları başarı ile bitiren kursiyerlere sertifikalarının verilmesi […]

29 Mayıs 2018 - 10:34 'de eklendi ve 38 kez görüntülendi. A+A-

Karabük, Ramazan Eğlenceleri ile Şenleniyor

Karabük, Ramazan Eğlenceleri ile Şenleniyor

Fevzi Çakmak Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi önünde Karabük Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Ramazan etkinliğinde mahalle sakinleri bir araya geldi. Miniklerin doyasıya eğlendiği gecede mahalle sakinleri ise hoşça vakit geçirdiler.

 

Karabük Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğince Fevzi Çakmak Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezinde açılan kursları başarı ile bitiren kursiyerlere sertifikalarının verilmesi ile başlayan program çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler ile gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Sosyal Yaşam Merkezi sertifika dağıtımında yaptığı konuşmada; “Görevimin 9. senesindeyim. 9 yıldan bu tarafa elimizden geldiğince Karabük’e hizmet etmeye çalışıyoruz. Yapmış olduğumuz işler içerisinde en önemlileri bu Sosyal Yaşam Merkezleriydi. Biz Sosyal Yaşam Merkezlerini yaparken, bu kadar masrafa ne gerek var deniliyordu. Biz ise bugün bu Sosyal Yaşam Merkezlerinden 1000’e yakın kişiye okuryazar diploması verdik. Her yıl farklı branşlarda 5000’e yakın kursiyerimiz oldu.

9 yıldan bu tarafa Karabük’te hafife alınacak işler yapmadık. 1 milyon nüfuslu şehirlerden daha fazla hizmet ürettik. 650 Km su borusu döşedik. 1 milyon tondan fazla asfalt kullandık. Battı çıktı, meydan, kütüphane, köprüler, üst geçitler, alt geçitler ve parklar yaptık. Daha önce mahallemizde de çocukların oynayabileceği hiçbir yer yokken, para ile yer satın alarak park yaptık. Biz bu şekilde 103 tane park yaptık. Halim deresinin yapılması ile birlikte yukarıda kendiliğinden bir mahalle daha oluşmuş oldu.

Göreve geldiğimiz gün Karabük Belediyesi’nin elektrikleri kesildi. İşçi maaş alamayacak durumdaydı. Buna rağmen biz bir gün dahi parasızlıktan ağlamadık. Şu anda Türkiye’nin en zengin Belediyesi Karabük Belediyesi’dir. Kasasında parası olan, yapacağı işlerin parası hazır olan, hiç kimseye muhtaç olmayan, İller Bankası’na para veren bir Belediye Karabük Belediyesi.

Çok yakında Devlet Demir Yolları arazisinin de parasının tamamını verip, Devlet Demir Yolları’ndan alacağız. Biz hizmet yolunda bulunurken, Karabük’te 100.000 kişi de bize dua ediyordu. Karabüklülerin duası Karabük Belediyesi’nin kasasını para ile doldurdu.

Yine bir seçim dönemine geldik. Herkes bir şeyler üretip, bir şeyler konuşuyor. Fakat Karabük ile ilgili önemli bir meseleyi ele alıp da konuşan hiç kimse yok. Karabük’te işsizliğin çözülmesi ile ilgili Eskipazar’a çok büyük bir Organize Sanayi yapılmalı dedik. Bizim çok büyük düşündüğümüz Organize Sanayi Küçültülerek, Şu anki mevcut Organize Sanayi kadar bir alan oldu. Havaalanı ise Eflani’ye yapılmalı dedik. Havaalanını da küçülterek, üniversitenin oraya küçük uçakların inip kalkabileceği havaalanı yapıyoruz diye ortaya çıktılar. Bu havaalanını yaptıktan sonra hiçbir zaman büyük uçaklar bu havaalanına inip kalkamayacak. Yarın Karabük’e Havaalanı lazım dediğimiz zamanda sizin havaalanınız var diyecekler. Bu ufak düşüncelerle Karabük sürekli olarak boğulmaktadır. Benim sizlerden ricam, bu seçimde bizim partimize destek verin. Bu söylediklerimizi Ankara’da iletecek arkadaşlarımız olsun. Milletvekillerinden beklentilerimiz Karabük ile ilgili önemli kararları Ankara’da duyura bilmeleridir. Şu anda bizim sesimiz Ankara’da duyulmuyor.

Diğer yandan Ramazan Ayı’nın vazgeçilmezi de Ramazan eğlenceleridir. Ramazan Ay’ı boyunca her mahallede yapacağımız etkinliklerle, hemşerilerimiz hem geçmiş Ramazanları yâd edecek hem de eğlenecek” dedi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Karabük’te oy verme işlemi sona erdi Karabük’te oy verme işlemi sona erdi

Karabük, Ramazan Eğlenceleri ile Şenleniyor Fevzi Çakmak Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi önünde Karabük Belediyesi tarafından gerçekleşt...

Dünyanın en uzun genç kızı oyunu kullandı Dünyanın en uzun genç kızı oyunu kulland...

Karabük, Ramazan Eğlenceleri ile Şenleniyor Fevzi Çakmak Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi önünde Karabük Belediyesi tarafından gerçekleşt...

Başkan Vergili Oyunu Kullandı Başkan Vergili Oyunu Kullandı

Karabük, Ramazan Eğlenceleri ile Şenleniyor Fevzi Çakmak Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi önünde Karabük Belediyesi tarafından gerçekleşt...

Belediyeden Kıranköy Meydana Kuş Evi Belediyeden Kıranköy Meydana Kuş Evi

Karabük, Ramazan Eğlenceleri ile Şenleniyor Fevzi Çakmak Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi önünde Karabük Belediyesi tarafından gerçekleşt...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Karabük’te oy verme işlemi sona erdi Karabük’te oy verme işlem...

Karabük’te sabah saatlerinde başlayan oy verme işlemi 17.00 ...

Dünyanın en uzun genç kızı oyunu kullandı Dünyanın en uzun genç kız...

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde 2014 yılında 2 metre 13 sant...

Başkan Vergili Oyunu Kullandı Başkan Vergili Oyunu Kull...

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Cumhurbaşkanlığı ve ...

Belediyeden Kıranköy Meydana Kuş Evi Belediyeden Kıranköy Meyd...

Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı marangozh...

Karabük’te Coşkun Sabah’tan Muhteşem Konser Karabük’te Coşkun Sabah&#...

Coşkun Sabah konserine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 5000...

Başkan Vergili KBÜ Mezuniyet Törenine Katıldı Başkan Vergili KBÜ Mezuni...

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Üniversitesi...

Şehit Annesinden Ürkmezer’e Teşekkür Ziyareti Şehit Annesinden Ürkmezer...

  Her fırsatta eşi Miray Ürkmezer ile beraber şehit ail...

Ürkmezer’den Perşembe Pazarına Ziyaret Ürkmezer’den Perşembe Paz...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer,...

Milliyetçi Hareket Partisi, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Milliyetçi Hareket Partis...

Milletvekili adaylarını ilk açıklayan parti olan Milliyetçi ...

KARDEMİR YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖZ’DEN İŞ BAŞVURUSU KARDEMİR YÖNETİM KURULU B...

Şirketimize, yeni yatırımlarımız ile birlikte ihtiyaç duyduğ...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi