Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

Hoşgeldiniz Sayın Valim

Cemal AYMAN Nafiz KAYALI Cemalettin SEVİM Can DİREKÇİ Said Vakkas GÖZLÜGÖL Nurullah ÇAKIR İzzettin KÜÇÜK Orhan ALİMOĞLU Ve 21. yaşına yeni giren Cumhuriyet Kenti Karabük’ün dokuzuncu Valisi MEHMET AKTAŞ…. Vali başına ortalama iki yıl görev süresi düşen Karabük’te en uzun süre görev yapan valilerimiz ise, Sayın Cemal AYMAN ve Sayın İzzettin KÜÇÜK. Zaten görev süreleri […]

15 Haziran 2016 - 1:39 'de eklendi ve 535 kez görüntülendi. A+A-

Hoşgeldiniz Sayın Valim

Genel  Yayın Yönetmeni -Şükrü-GökkayaCemal AYMAN

Nafiz KAYALI

Cemalettin SEVİM

Can DİREKÇİ

Said Vakkas GÖZLÜGÖL

Nurullah ÇAKIR

İzzettin KÜÇÜK

Orhan ALİMOĞLU

Ve 21. yaşına yeni giren Cumhuriyet Kenti Karabük’ün dokuzuncu Valisi MEHMET AKTAŞ….

Vali başına ortalama iki yıl görev süresi düşen Karabük’te en uzun süre görev yapan valilerimiz ise, Sayın Cemal AYMAN ve Sayın İzzettin KÜÇÜK. Zaten görev süreleri içerisinde başladıkları yatırımların büyük bölümünü bitirme şansı yakalayabilen, vilayete kalıcı eserler bırakabilen valilerimiz de ikisi.

Kararnamenin yayınlanmasının hemen ardından, inandığımız, güvendiğimiz, fikirlerini önemsediğimiz dostlarımızı ve büyüklerimizi arayarak yeni valimiz hakkında bilgi edinmeye çalıştık.

Bu görüşmelerimizde ortaya çıkan ortak görüş şu oldu; ”Çalışmayı çok seven, tam bir Anadolu insanı, tam bir GAGKOŞ”

Sayın Valimizin ilk açıklamasını dikkatle okuduk. Kısa ama satır aralarında son derece önemli mesajlar veren bir açıklamaydı bize sorarsanız.

Ne diyor Sayın Valimiz MEHMET AKTAŞ;

“Bu görevler, bu makamlar aslında milletimizin makamlarıdır ve millete hizmet için vardır. Bizler emanetçileriyiz, inşallah elbirliği ile bu emanete sahip çıkarak Karabük’ümüze ve hemşerilerimize hizmet edeceğiz”

Bu bilinçte olan, bu anlayış ile hareket eden tüm yöneticiler her zaman başarılı olmuştur, bundan sonra da başarılı olacaklarından asla şüphemiz yoktur. Çünkü büyüdükçe küçülmesini bilenler milletin kalbinde zaten yerini alır.

Ve devam ediyor Sayın Valimiz;

 “Görevimizi yaparken siyaset kurumuyla, il bürokrasisiyle, sivil toplum kuruluşlarıyla, meslek örgütleriyle, basın kuruluşlarıyla birlikte her kesimi içine alacak şekilde uyum ve ahenk içerisinde hizmetlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Karabük’ü bulunduğu bugün ki noktadan çok daha yukarılara elbirliği ile inşallah çekeceğiz.”

Karabük açısından en önemli cümleler bizce bunlar. Bu vilayette özellikle son iki yılda, Sayın Valimizin saydığı kurum ve şahıslar arasında bu bağlantı ne yazık ki kesildi. Çünkü çatı kuruluşu konumunda olan Valilik müessesi Sayın İZZETTİN KÜÇÜK ’ten sonra bu koordinasyonu sağlayamadı.

Geçenlerde sosyal medyada bir paylaşım gördüm ve doğrusu imrendim. Malumunuz son hükümette Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak Düzce Milletvekili Sayın Dr. FARUK ÖZLÜ yer aldı.

Peki, Düzceli hemşehrilerimiz ne yaptı?

Valisi, milletvekilleri, belediye başkanı ve yatırımcı tüm kurumların temsilcileri toplandı, Ankara’ya bakanlığa koştu ve Yatırım Koordinasyon Kurulu Toplantısını bakanlarının başkanlığında bakanlık makamında yaptı.

Bizim de 2002’den bu yana, Başbakan Yardımcımız, Adalet Bakanımız, TBMM Başkanımız, Kalkınma Bakan Yardımcımız, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcımız oldu, ancak ne yazık ki hiç böyle bir toplantı yapmadık, Türkiye’nin tüm ikinci adamlığı görevlerini üstlenen(Grup Başkanvekili, Başbakan Vekili, Cumhurbaşkanı Vekili, Genel başkan Vekili) son derece önemli marka bir ismi bu şehrin yararına kullanamadık. Sürekli eleştirdik, “Bu kente ne yapmış?” dedik. Ancak bu eleştirileri yaparken de şunu hiç sormadık; “Karabük’ten kaç kişi ya da kurum ona bu kent için bir proje getirdi?”

Şimdi birileri diyecek ki; “Rafet Bey getirdi ama yapmadı”

Belki de o dönemde bu işlere takoz koyan, aklınca siyasetçilik oynayan birileri vardı kim bilir!

İşte bu bakımdan bir kentin valisi çok önem arzediyor. Bunu Sayın KÜÇÜK döneminde yaşadık. Tüm kesimlerle diyalog halinde olan bir valinin şehre artı katkısını gözlerimizle gördük. Hemen aklımıza gelen iki örnek; Merkezi Hükümet şehre, SGK ve Tabu Kadastro İl Müdürlüğü binaları yapmak istiyor ancak yer bulmakta zorluk çekiyordu. Ancak şehrin Belediye Başkanı ile son derece iyi ilişkileri olan Sayın İZZETTİN KÜÇÜK, kendisinden şehir merkezinde son derece değerli noktalarda olan arsaları bu ilişkileri sayesinde yok pahasına alıyor ve kente iki modern hizmet binasını kazandırmayı başarıyordu. Aynı Sayın KÜÇÜK Safranbolu’da da, Sayın NECDET AKSOY ile birlikte başta turizm yatırımları olmak üzere birçok önemli projeye birlikte imza attı. Ne yazık ki son iki yıldır bu tür çalışmalara Karabük olarak hasret kaldık. Bırakın bu tür çalışmaları, vali yüzüne hasret kaldık!

Sayın valimiz ilk açıklamalarını şu şekilde tamamlıyor;

“Halkımızın her kesimini kucaklayacağız, ayrım yapmayacağız, adaletli olmaya çalışacağız. Gönlümüz ve kapımız yirmi dört saat herkese açık olacak, çok rahat ulaşılabilir olacağız. Makamda gereğinden fazla kalmayarak halkımızla, esnafımızla, sanayicimizle iç içe olmaya gayret göstereceğiz”

Bu cümleler her şeyi özetliyor zaten.

Karabük Türkiye’nin en huzurlu, en güvenli, devletine, bayrağına son derece sadık insanların yaşadığı, alınteri ile ekmeğini kazanan, vergisini, sigortasını ödeyen güzel yürekli insanların kenti. Bu insanlar milletvekillini, belediye başkanlarını görünce belki ufak tefek talepte bulunur, ancak valisini görünce kendisini devletini görmüş hisseder ve ona nasıl saygı göstereceğini, nasıl ağırlayacağını şaşırır. Çünkü istediği güler bir yüz ve bir selamdır yalnızca. Bunun en güzel örneği de, kısa sürede Karabük Halkının kalbinde taht kuran İl Emniyet Müdürü Dr. SERHAT TEZSEVER’dir.

Kısacası yeni dönemden biz şahsen umutluyuz.

Ancak şehir olarak bizde kendisine yardımcı olmalı, tüm kesimler olarak etrafında kenetlenmeliyiz.

Şampiyonluklar ve zaferler başarıya aç, kendini ispat edip büyük takımlarda oynamak isteyen genç yetenekler ile gelir.

Sayın Valimiz de ilk kez bu göreve atanan, Türk İdareciliği açısından genç bir yetenektir. Dileriz Karabük’ümüze beklediğimiz hizmetleri yapar, başarılarıyla kendisini kanıtlar ve Sayın İZZETTİN KÜÇÜK gibi çok daha büyük vilayetlerde ülkemize ve milletimize hizmet etmeye devam eder.

Hoşgeldiniz Sayın Valim

Sizde biliyorsunuz ki, çıktığınız bu yol mübarek bir yoldur. Çünkü Hz. Peygamber; “İnsanların en hayırlısı insanlara hizmet edendir” buyurur

Cenab-ı Hak sizleri çıktığınız bu kutlu yolda muzaffer kılsın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Başkan Vergili’den Esnaf Günleri Alışveriş Çadırındaki Esnaflara Ziyaret Başkan Vergili’den Esnaf Günleri A...

Cemal AYMAN Nafiz KAYALI Cemalettin SEVİM Can DİREKÇİ Said Vakkas GÖZLÜGÖL Nurullah ÇAKIR İzzettin KÜÇÜK Orhan ALİMOĞLU Ve 21. yaşına y...

Başkan Vergili Mesaisine Esnaf Ziyareti ile Başladı. Başkan Vergili Mesaisine Esnaf Ziyareti ...

Cemal AYMAN Nafiz KAYALI Cemalettin SEVİM Can DİREKÇİ Said Vakkas GÖZLÜGÖL Nurullah ÇAKIR İzzettin KÜÇÜK Orhan ALİMOĞLU Ve 21. yaşına y...

İşkur il müdürlüğü kendi binasında hizmet vermeye başladı. İşkur il müdürlüğü kendi binasında hizme...

Cemal AYMAN Nafiz KAYALI Cemalettin SEVİM Can DİREKÇİ Said Vakkas GÖZLÜGÖL Nurullah ÇAKIR İzzettin KÜÇÜK Orhan ALİMOĞLU Ve 21. yaşına y...

Yarıyıl Tatili sona erdi. Yarıyıl Tatili sona erdi.

Cemal AYMAN Nafiz KAYALI Cemalettin SEVİM Can DİREKÇİ Said Vakkas GÖZLÜGÖL Nurullah ÇAKIR İzzettin KÜÇÜK Orhan ALİMOĞLU Ve 21. yaşına y...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel Karabük Valisi Oldu Etimesgut Kaymakamı Fuat ...

Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel Karabük Valisi Oldu Cumhurbaş...

Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine Devam Ett Başkan Vergili Cumayanı S...

Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine De...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR” UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARA...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Üniversite Mahallesi Park...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Karabük Beledi...

Hadrianaupolis Antik Kenti çalışmalarında ortaya çıkan yeni bulgular dünya tarihine ışık tutaca Hadrianaupolis Antik Kent...

M.Ö. 1’inci yüzyılda kurulduğu ve S. 8’inci yüzy...

İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI ...

5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 24. maddesi gereği, idarede...

Yeni Doğan Bebekler Evlerinde Ziyaret Ediliyor Yeni Doğan Bebekler Evler...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Dr. Fatih Ürkmezer’i...

Genç Müsiad Üyeleri Ürkmezer’i Ziyaret Etti Genç Müsiad Üyeleri Ürkme...

Genç Müsiad Başkanı Bekir Uluçay ve Yönetim Kurulu Üyeleri S...

İlim Yayma Cemiyetinden Ürkmezer’e Ziyaret İlim Yayma Cemiyetinden Ü...

İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Tülün ve be...

Zabıta Müdürlüğü Denetimlere Ara Vermeden Devam Ediyor Zabıta Müdürlüğü Denetiml...

Zabıta Müdürlüğü Denetimlere Ara Vermeden Devam Ediyor Safra...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi