Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

Hocanın hedefi Karabük’ü kongre merkezi yapmak

Karabük Üniversitesinde 3 Nisan Demir Çelik Fabrikaları'nın temellerinin atılması ve Karabük'ün kuruluşu etkinlikleri kapsamında bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Demir Çelik Sempozyumu başladı.  Karabük Üniversitesi Hamit Çepni Konferans Salonu’nda açılışı yapılan sempozyuma, Karabük Valisi Mehmet Aktaş, Karabük Milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ve Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Karabük Belediye […]

03 Nisan 2017 - 17:35 'de eklendi ve 661 kez görüntülendi. A+A-

Hocanın hedefi Karabük’ü kongre merkezi yapmak

Karabük Üniversitesinde 3 Nisan Demir Çelik Fabrikaları'nın temellerinin atılması ve Karabük'ün kuruluşu etkinlikleri kapsamında bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Demir Çelik Sempozyumu başladı. 
Karabük Üniversitesi Hamit Çepni Konferans Salonu’nda açılışı yapılan sempozyuma, Karabük Valisi Mehmet Aktaş, Karabük Milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ve Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Üniversitesi Rektör Yardımları Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Prof. Dr. Ali Güneş ve Prof. Dr. İbrahim Kürtül, Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Mutullah Yolbulan, Kardemir A.Ş Yönetim Kurulu Başkanvekili Kamil Güleç, Kardemir A.Ş. Genel Müdürü Ercüment Ünal, kamu kurum yöneticileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda davetli , akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
“Karabük’ü kongre merkezi yapmak istiyoruz”
Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Karabük’ün kuruluşunun 80. yılında üçüncüsünü gerçekleştirdikleri Uluslararası Demir Çelik Sempozyumu’nu daha da geliştirerek uluslararası alanda önemli bir etkinlik haline getireceklerini söyledi.
Karabük’ün kuruluşunun 80. yılında Karabük Üniversitesi’nin de 10. yılını kutladıklarını ifade eden Polat, “Üniversite Karabük için sürekli gelişen ve büyüyen bir değere sahip oldu. Karabük Üniversitesi başta KARDEMİR olmak üzere, sanayi kuruluşları ile uyumlu ilişkiler içerisinde. Bu açıdan üniversite sanayi işbirliği konusunda Türkiye’de örnek üniversiteyiz. Bu Sempozyuma çok büyük katkıları olan Kardemir’e teşekkür ediyorum. Gelecek yıllarda bu gibi uluslararası etkinlik sayımızı artıracağız. Planladığımız pek çok kongre ve sempozyum var. Karabük’ü kongre merkezi yapmak istiyoruz.” dedi.
“Üniversite – sanayi işbirliğinin ve dayanışmasının canlı bir örneği”
Vali Mehmet Aktaş ise Karabük Demir Çelik Fabrikasının ülke için umut ve övünç kaynağı olduğunu, Karabük ili için ise  iş ve aş kaynağı olduğuna dikkat çekerek konuşmasına başladı.
Vali Aktaş, Karabük Üniversitesi’nin üniversite – sanayi işbirliğinin ve devlet – vatandaş dayanışmasının canlı bir örneği olan eğitim yuvası olduğunu dile getirerek, üniversitenin bugün geldiği noktayı önce hükümetlere, sonra en büyük destekçisi Kardemir’e borçlu olduğunu söyledi.
Vali Mehmet Aktaş, Karabük Üniversitesi sayesinde Karabük ilinin hem ekonomik yapısı hem de sosyal ve kültürel yapısının büyük bir dinamizm kazandığını dile getirerek bünyesinde Raylı Sistemler Mühendisliği ve Demir Çelik Enstitüsü gibi çok önemli eğitim birimleri bulunan Karabük Üniversitesi’nin uluslararası nitelikte bir demir çelik sempozyumu düzenlenmesinden dolayı memnuniyetini dile getirdi.

TBMM Eski Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin de konuşmasında, üçüncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Demir Çelik Sempozyumu’nun sanayi – üniversite iş birliği açısından son derece önemli gördüğünü belirterek, Karabük Üniversitesi ile Kardemir arasında örnek bir işbirliğinin söz konusu olduğunu kaydetti.
80 yıl önce Karabük’te demir çelik fabrikaları kurulmasaydı Karabük’ün bugünkü haline gelemeyeceğini de vurgulayan Şahin, sanayinin bir kenti, bir yerleşim yerini hangi noktaya getirdiğini göstermesi bakımından Karabük’ün ilgi çekici olduğunu ifade etti.
Şahin, Karabük’ü sadece demir çelik üreten değil, demir çeliğe dayalı bir takım sanayi ürünleri de üretebilen bir şehir haline getirmeyi arzu ettiklerini söyledi. Dünyada söz sahibi olmak için teknoloji üretebilmek adına adımların atılması gerektiğini belirten Şahin, bu alanda eksiklerin giderilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.
3. Uluslararası Demir Çelik Sempozyumu protokol konuşmalarının ardından Oktay Elboca’nın “Abrasion Resistant Steels” sunumu ile devam etti. Sunumun ardından Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat tarafından Oktay Elboca’ya katılımından dolayı teşekkür belgesi takdim edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
El Bab şehidinin ismi okulda yaşatılıyor El Bab şehidinin ismi okulda yaşatılıyor...

Karabük Üniversitesinde 3 Nisan Demir Çelik Fabrikaları'nın temellerinin atılması ve Karabük'ün kuru...

KBÜ, Avrupa’nın en büyük eğitim fuarında KBÜ, Avrupa’nın en büyük eğitim fuarında...

Karabük Üniversitesinde 3 Nisan Demir Çelik Fabrikaları'nın temellerinin atılması ve Karabük'ün kuru...

KABUSEM’den Iraklı misafir öğrencilere kurs KABUSEM’den Iraklı misafir öğrencilere k...

Karabük Üniversitesinde 3 Nisan Demir Çelik Fabrikaları'nın temellerinin atılması ve Karabük'ün kuru...

İŞKUR İLE UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR İŞKUR İLE UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM...

Karabük Üniversitesinde 3 Nisan Demir Çelik Fabrikaları'nın temellerinin atılması ve Karabük'ün kuru...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
KARDEMİR YÖNETİM KURULUNDAN İSTİHDAM İLE İLGİLİ AÇIKLAMA KARDEMİR YÖNETİM KURULUND...

Şirketimizde, devreye alma çalışmaları devam eden yeni yatır...

Meteorolojik Uyarı ; FIRTINA GELİYOR Meteorolojik Uyarı ; FIRT...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün 24 Eylül 2018 gün ve 657 sayı...

Safranbolu’da Vatandaşlara Aşure İkram Edildi Safranbolu’da Vatandaşlar...

Safranbolu’da Vatandaşlara Aşure İkram Edildi Hicri senenin ...

Ürkmezer Hastalıkta Sağlıkta Vatandaşın Yanındayız Ürkmezer Hastalıkta Sağlı...

Safranbolu Belediyesinin sosyal sorumluluk projeleri arasınd...

Korumanın Başkenti Safranbolu’da Ahilik Kültürü Yaşatılıyor Korumanın Başkenti Safran...

Korumanın Başkenti Safranbolu’da Ahilik Kültürü Yaşatılıyor ...

Eskipazar Belediye Başkanı Yarkan’dan Başkan Vergili’ye Ziyaret Eskipazar Belediye Başkan...

Eskipazar Belediye Başkanı Mustafa Yarkan, Karabük Belediye ...

Safranbolu’da Gaziler Günü Törenlerle Kutlandı Safranbolu’da Gaziler Gün...

Her yıl 19 Eylül’de kutlanan Gaziler Günü tüm yurtta olduğu ...

Eylül Ayı Muhtarlar Toplantısı Gerçekleştirildi Eylül Ayı Muhtarlar Topla...

Mahalle muhtarlarının her ay düzenli olarak gerçekleştirdikl...

El Bab şehidinin ismi okulda yaşatılıyor El Bab şehidinin ismi oku...

El Bab şehidinin ismi okulda yaşatılıyor Karabük Mahallesi’n...

Ürkmezer’in Gaziler Günü mesajı Ürkmezer’in Gaziler Günü ...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer ...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi