Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

HAZİRAN AYI İL MECLİS TOPLANTISI

Haziran ayı İl Genel Meclisi toplantılarımızın ve alacağımız kararların ilimize, ilçelerimize ve köylerimize hayırlar getirmesini temenni eder, hepinizi saygı ve muhabbetle selamlarım. İl Özel İdaremiz, Meclisimizin almış olduğu kararlar doğrultusunda önemli projelerle; İlimizin en ücra köşesinde yaşayan vatandaşlarımıza kadar ulaşıp, kamu hizmetlerini ve devletimizin hizmet anlayışını yansıtması açısından en önemli icra kurumudur. Mevsim ve çalışma […]

01 Haziran 2018 - 15:37 'de eklendi ve 43 kez görüntülendi. A+A-

HAZİRAN AYI İL MECLİS TOPLANTISI

Haziran ayı İl Genel Meclisi toplantılarımızın ve alacağımız kararların ilimize, ilçelerimize ve köylerimize hayırlar getirmesini temenni eder, hepinizi saygı ve muhabbetle selamlarım.

İl Özel İdaremiz, Meclisimizin almış olduğu kararlar doğrultusunda önemli projelerle; İlimizin en ücra köşesinde yaşayan vatandaşlarımıza kadar ulaşıp, kamu hizmetlerini ve devletimizin hizmet anlayışını yansıtması açısından en önemli icra kurumudur.

Mevsim ve çalışma sezonu itibariyle yoğun bir çalışma döneminin ve temposunun içine girmiş bulunmaktayız.

Meclisimizin büyük bir titizlikle bütçe imkanları dahilinde hazırlamış olduğu programların sahada eksiksiz olarak uygulanmasını bu konuda hiçbir mazeretin geçerli olmadığını buradan beyan ediyoruz. Çünkü İl Genel Meclisimizin üzerinde hassasiyetle çalışarak programa aldığı her projeyi bölge insanımıza verilmiş bir taahhüt olarak görmektedir.

Bir taraftan 2018 yılı Mali Programı ve Köydes Programlarını eksiksiz hayata geçirmek için gayret sarf ediyor, diğer taraftan yaz aylarında köylerimizin nüfusunun 3-4 katı arttığını gözönünde bulundurarak vatandaşlarımızın kırsalda kısa süreli de olsa herhangi bir mağduriyet yaşamaması için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bu itibarla İl Genel Meclisi olarak milletimizin vergilerinden oluşan gelirlerden aktarılan payla oluşturulan bütçemizde titizlik ve hassasiyet göstermek zorunda olduğumuz kadar her bir kuruşun sorumluluğunu omuzlarımızda hissediyoruz.

İdaremiz tarafından bütçemizin uygulanması esnasında İl Genel Meclisimizin belirlediği kıstaslar ve hassasiyetlere titizlikle riayet edilmesi büyük önem arz etmektedir.

Asfalt sezonumuza bu yıl Hamzalar Mevkiindeki plentimizde yapacağımız deneme üretimiyle Pazartesi günü başlamış olacağız. İlçelerimizde belirlenen programlar dahilinde 80 km. sıcak (BSK), 25 km. soğuk satıh kaplama ve 35 km. 2.kat olmak üzere toplamda 140 km. asfalt yapımının yanında ayrıca, 8.000 ton sıcak karışım rotmix malzeme üretimini gerçekleştirip mevcut asfaltlarımızın tamir ve bakımını da tamamlamış olacağız. Asfalt anlamında bu yıl soğuk satıh kaplama asfalttan sıcak asfalta geçiş süresini birlikte yaşayacağız.

Ancak, asfalt yapımında petrol ürünlerindeki bağımlılıktan kurtulma adına yerli ve milli kaynaklarla üretilen hammaddesi çimento, kum ve çakıl olan maliyeti daha düşük ömrü daha uzun olan beton asfalt yapımına geçme zarureti ortaya çıkmıştır.

Bu minvalde, idaremiz tarafından Ar-Ge çalışmaları ivedilikle başlatılmalıdır.

Şunu memnuniyetle ifade etmeliyim ki Karabük İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi sürekli hedef büyüten yeni hedefler koyabilen ve programına almış olduğu tüm projeleri eksiksiz hayata geçirme kabiliyetine sahip bir kurumdur.

Değerli arkadaşlar, kıymetli basın mensupları 24 Haziran Pazar günü halkın iradesi sandıkta bir kez daha tecelli edecek, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişin ilk adımının atılacağı, yerel yönetimlerin daha fonksiyonel hale geleceği ve güçleneceği bir süreci beraber yaşayacağız. Milletimizin iradesiyle;

Ülke olarak elde ettiğimiz atılımların, ekonomik büyümenin ve sosyal gelişmenin devam edeceğine olan inancımız tamdır.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Karabük’te oy verme işlemi sona erdi Karabük’te oy verme işlemi sona erdi

Haziran ayı İl Genel Meclisi toplantılarımızın ve alacağımız kararların ilimize, ilçelerimize ve köylerimize hayırlar getirmesini temen...

Dünyanın en uzun genç kızı oyunu kullandı Dünyanın en uzun genç kızı oyunu kulland...

Haziran ayı İl Genel Meclisi toplantılarımızın ve alacağımız kararların ilimize, ilçelerimize ve köylerimize hayırlar getirmesini temen...

Başkan Vergili Oyunu Kullandı Başkan Vergili Oyunu Kullandı

Haziran ayı İl Genel Meclisi toplantılarımızın ve alacağımız kararların ilimize, ilçelerimize ve köylerimize hayırlar getirmesini temen...

Belediyeden Kıranköy Meydana Kuş Evi Belediyeden Kıranköy Meydana Kuş Evi

Haziran ayı İl Genel Meclisi toplantılarımızın ve alacağımız kararların ilimize, ilçelerimize ve köylerimize hayırlar getirmesini temen...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Karabük’te oy verme işlemi sona erdi Karabük’te oy verme işlem...

Karabük’te sabah saatlerinde başlayan oy verme işlemi 17.00 ...

Dünyanın en uzun genç kızı oyunu kullandı Dünyanın en uzun genç kız...

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde 2014 yılında 2 metre 13 sant...

Başkan Vergili Oyunu Kullandı Başkan Vergili Oyunu Kull...

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Cumhurbaşkanlığı ve ...

Belediyeden Kıranköy Meydana Kuş Evi Belediyeden Kıranköy Meyd...

Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı marangozh...

Karabük’te Coşkun Sabah’tan Muhteşem Konser Karabük’te Coşkun Sabah&#...

Coşkun Sabah konserine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 5000...

Başkan Vergili KBÜ Mezuniyet Törenine Katıldı Başkan Vergili KBÜ Mezuni...

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Üniversitesi...

Şehit Annesinden Ürkmezer’e Teşekkür Ziyareti Şehit Annesinden Ürkmezer...

  Her fırsatta eşi Miray Ürkmezer ile beraber şehit ail...

Ürkmezer’den Perşembe Pazarına Ziyaret Ürkmezer’den Perşembe Paz...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer,...

Milliyetçi Hareket Partisi, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Milliyetçi Hareket Partis...

Milletvekili adaylarını ilk açıklayan parti olan Milliyetçi ...

KARDEMİR YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖZ’DEN İŞ BAŞVURUSU KARDEMİR YÖNETİM KURULU B...

Şirketimize, yeni yatırımlarımız ile birlikte ihtiyaç duyduğ...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi