Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

Hastanemiz İlkleri Başarmaya Devam Ediyor

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk kez yapılan ameliyatlarla iki ayrı hasta sağlığına kavuştu. Son aylarda yaptığı başarılı ameliyatlarla göz dolduran KBÜ Eğitim ve Araştırma hastanesinde, geçirdiği trafik kazasında sağ dirseği parçalanan Mustafa Bozkurt, 7 saat süren ameliyat sonrası uyluk bölgesinden alınan dokunun dirseğine nakil yapılmasıyla, 2,5 yıldır beyin zarına yapışık, kafatasında kemik […]

03 Kasım 2016 - 13:44 'de eklendi ve 213 kez görüntülendi. A+A-

Hastanemiz İlkleri Başarmaya Devam Ediyor

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk kez yapılan ameliyatlarla iki ayrı hasta sağlığına kavuştu.
KBÜ EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ GÖZ DOLDURUYOR KARABÜK’Son aylarda yaptığı başarılı ameliyatlarla göz dolduran KBÜ Eğitim ve Araştırma hastanesinde, geçirdiği trafik kazasında sağ dirseği parçalanan Mustafa Bozkurt, 7 saat süren ameliyat sonrası uyluk bölgesinden alınan dokunun dirseğine nakil yapılmasıyla, 2,5 yıldır beyin zarına yapışık, kafatasında kemik tümörü bulunan 30 yaşındaki Harun Ulusoy, burnundan endoskopik kamera ile girilerek kemik tümörünün alınmasıyla sağlığına kavuştu.
Hastane Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Erkan Doğan, hastanede yapılan başarılı ameliyatlarla ilgili basın toplantısı düzenledi. Ameliyatı gerçekleştiren doktor ve hastaların katıldığı toplantıda konuşan Doğan, Karabük’te sağlık hizmetinin çıtasını yükseltmek için her geçen gün büyük bir özveriyle çalıştıklarını, ilklere imza atmak için gerekli tüm eksiklikleri bir bir giderdiklerini söyledi.
“İlk kez doku nakli yapıldı”
Trafik kazasında sağ dirseği parçalanan Mustafa Bozkurt, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Ortopedi servisinde kırılan dirsek kemiğinin tedavisi yapıldıktan sonra hasarlı bölgeye yara bakımı ve doku beslemesi uygulandı. Ameliyata alınan hastanın uyluk bölgesinden 10*20 santimetre civarında uygun doku hazırlandıktan sonra dirsek bölgesine nakil yapıldı. Mikroskop altında mikro cerrahi yöntemiyle doku dirseğe adapte edildi.
Mustafa Bozkurt, 7 saat süren ameliyat sonrası herhangi bir his kaybı yaşamadığını, kolunu ve parmaklarını rahatça kullanabildiğini söyledi.
Ameliyatı yapan hastanenin Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Malik Abacı ise, Karabük’te ilk kez bir hastaya doku nakli ameliyatı yapıldığını, bu ameliyatın gayet başarılı geçtiğini ve hastanın taburcu edildiğini kaydetti.
“2,5 yıldır kemik tümörü hastası sağlığına kavuştu”
KBÜ EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ GÖZ DOLDURUYOR KARABÜK’2,5 yıldır beyin zarına yapışık, kafa tasında kemik tümörü bulunan 30 yaşındaki Harun Ulusoy, burnundan endoskopik kamera ile girilerek kemik tümörü çıkarıldı. Başarılı bir ameliyatla sağlığına kavuşan Harun Ulusoy, birçok hastaneye gittiğini ancak ameliyatının riskli olduğu gerekçesiyle yapılmadığını söyledi. Ulusoy, “Kör olma, felç olma riskin var dediler. Bende bu nedenle 2.5 yıldır korktuğum için ameliyat olamadım. Şikayetlerim giderek artınca Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine geldim. Sevgili hocam bana güven verdi. Ameliyatımı yaptı. Hiçbir şikayetim kalmadı. Hatta ameliyattan çıktığımda herkes beni yüzü gözü sargılar içinde bekliyordu, girdiğim gibi çıktım. Şükürler olsun, hocama teşekkür ediyorum’’ dedi.
Ameliyatı gerçekleştiren Kulak Burun Boğaz Doktoru Süha Eroğlu ise, “Hastamızın beyin zarına yapışmış beyin tümörü vardı. Bu tümör kişide şiddetli baş ağrısı, zamanla görme kaybına neden olur. Hastamızda aynı şikayetlerle başka hastanelere gidiyor. Ama ameliyat riskli olduğu gerekçesiyle yapılmıyor. Kendisi bize geldi. Yapılan tetkikler sonrası burun deliklerinden girerek bu tümörü almayı başardık. Hastamıza tampon bile koymadık, bir gün hastanede kaldıktan sonra ertesi gün taburcu oldu. Sağlık durumu gayet iyi” diye konuştu.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Karabük Belediyesinin Ramazan Etkinlikleri Devam Ediyor Karabük Belediyesinin Ramazan Etkinlikle...

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk kez yapılan ameliyatlarla iki ayrı hasta sağlığına kavuştu. Son aylarda...

Ramazan Akşamları Devam Ediyor Ramazan Akşamları Devam Ediyor

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk kez yapılan ameliyatlarla iki ayrı hasta sağlığına kavuştu. Son aylarda...

Osmanlı’nın Parmak İzi Safranbolu’da 19 Mayıs Coşkusu Osmanlı’nın Parmak İzi Safranbolu’da 19 ...

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk kez yapılan ameliyatlarla iki ayrı hasta sağlığına kavuştu. Son aylarda...

Gönlümüz ve Sevgimiz Mehmetçikle Gönlümüz ve Sevgimiz Mehmetçikle

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk kez yapılan ameliyatlarla iki ayrı hasta sağlığına kavuştu. Son aylarda...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Karabük Belediyesinin Ramazan Etkinlikleri Devam Ediyor Karabük Belediyesinin Ram...

Ramazan Etkinlikleri Devam Ediyor Karabük Belediyesi tarafın...

Ramazan Akşamları Devam Ediyor Ramazan Akşamları Devam E...

Safranbolu Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Ramaz...

Osmanlı’nın Parmak İzi Safranbolu’da 19 Mayıs Coşkusu Osmanlı’nın Parmak İzi Sa...

UNESCO Mirası Safranbolu’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ...

Gönlümüz ve Sevgimiz Mehmetçikle Gönlümüz ve Sevgimiz Mehm...

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ‘ Gönlümüz ve Sevgimi...

Ramazan Akşamları Devam Ediyor Ramazan Akşamları Devam E...

Çanakkale Savaşları ve Gezi Rehberi, Dünyaya Hükmeden Sultan...

Başkan Vergili’den 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı Başkan Vergili’den 19 May...

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 19 Mayıs Atatürk’ü A...

Vali Kemal Çeber’in 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı mesajı Vali Kemal Çeber’in 19 Ma...

Türk Milletinin bağımsızlık umutlarının inanca dönüştüğü, ku...

Ramazan Etkinliği Fatih Mahallesi ile Devam Etti Ramazan Etkinliği Fatih M...

Karabük Belediyesi tarafından 28 ayrı mahallede çocuklara yö...

MHP’nin Listesi Belli Oldu… MHP’nin Listesi Belli Old...

MHP’nin Listesi Belli Oldu… 24 Haziranda yapılacak olan Gene...

Mahalle İftarları Başladı. Mahalle İftarları Başladı...

Safranbolu Geleneksel Mahalle İftarları Aşağı Tokatlı Bağlar...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi