Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

“Evet demezsek ölene kadar başımızda!”

Karabük TSO tarafından referandum öncesi düzenlenen istişare toplantısında konuşan, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Türkiye’nin kaderiyle ilgili bir oylama yapılacağını ifade ederek, “Hayır çıktığı zaman Tayyip Bey ölene kadar bu memlekette cumhurbaşkanı ve başbakandır. 101’inci madde de net olarak söylenmiş. Bir kişi en fazla iki kere başkan seçilir demiş. Kişi olarak söylemiş. Şimdi muhalefet tek […]

13 Nisan 2017 - 0:27 'de eklendi ve 1604 kez görüntülendi. A+A-

“Evet demezsek ölene kadar başımızda!”

Karabük TSO tarafından referandum öncesi düzenlenen istişare toplantısında konuşan, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Türkiye’nin kaderiyle ilgili bir oylama yapılacağını ifade ederek, “Hayır çıktığı zaman Tayyip Bey ölene kadar bu memlekette cumhurbaşkanı ve başbakandır. 101’inci madde de net olarak söylenmiş. Bir kişi en fazla iki kere başkan seçilir demiş. Kişi olarak söylemiş. Şimdi muhalefet tek adam diye iddia ediyor” dedi. 
Karabük TSO tarafından halk oylaması öncesi sanayici ve STK temsilcilerinin katılımıyla istişare toplantısı düzenledi. Toplantının açılışında konuşan Karabük TSO Başkanı Tuncay Özcan, “İş dünyası üzerinde bir kâbus gibi dolaşan koalisyonlara bağlı hükumet krizlerinin ipotek altına aldığı ekonomik istikrarsızlık dönemi 16 Nisan günü aziz Türk Milleti’nin ferasetiyle inşallah sona erecektir. 16 Nisan bu manada Türkiye için hem siyasi hem de iktisadi bir milattır” dedi.
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ise yaptığı konuşmada, önümüzdeki dört gün içinde Türkiye’nin kaderiyle ilgili bir oylama yapılacağını ifade ederek, “Bu oylamada, Türkiye’nin ya önümüzdeki yüzyıla hazırlığıyla ilgili ya ‘evet’ oyu çıkacak veyahut da ben bunu tüm içtenlikle söylüyorum; muhalefet partilerinin yapmış olduğu tek adam iddialarının neticesinde ‘hayır’ çıkmasının sonucunda da Tayyip Beyi ölene kadar bu memlekette cumhurbaşkanı veyahut da başbakan yapacağız. Bakın ‘hayır’ çıktığı zaman Tayyip Bey ölene kadar bu memlekette cumhurbaşkanı veya başbakandır. 101’inci maddede net olarak söylenmiş; ‘Bir kişi en fazla iki kere başkan seçilir denmiş. Kişi olarak söylemiş. Şimdi muhalefet tek adam diye iddia ediyor. Şayet bu anayasa değişikliği çok daha önce yapılabilmiş olsaydı, bugün Tayyip Bey ancak eski bir başkan olarak şu anda Türkiye’de yaşamına devam ediyor olacaktı. Kendisi 14 seneden bu tarafa iktidarda. Ama buna rağmen muhalefet partilerinin ve muhalefet yapan arkadaşlarımızın tek iddiası, bu sistem değiştiği zaman tek adam oluyor iddiası, vesayet iddiası, hâkimiyet iddiası. Siz eğer beş yıl içerisinde bir başkanı beğenmiyorsanız oylarınızla değiştirme imkanınız mevcut. Değiştirmiyorsanız 10 yıl sonra görevi kendisi bırakmak mecburiyetinde. Şimdi böyle bir pozisyonda, muhalefetteki arkadaşlarımız bunu nasıl iddia ediyor? Ben bunu bir türlü bir çerçeveye, bir mantığa oturtamadım. Önümüzdeki asırlara bu ülkeye hazırlamak lazım. Tek adamlık iddiası olan bir kişi kendisinin görev süresini 10 yılla sınırlamaz. ‘Hayır’ çıktığı gün Türkiye’de Tayyip Bey ölene kadar cumhurbaşkanı ve başbakandır. ‘Evet’ çıktığı zaman ise görev süresi en fazla 10 yıldır. Ya Pazar sabahı ‘evet’ deyip bu Türkiye’yi önümüzdeki asıra hazırlayacağız, veyahut da ‘hayır’ deyip ölene kadar Tayyip Beyi bu memlekette cumhurbaşkanı ve başbakan yapacağız. Bu memleketin hayrı için ben şahsım olarak ‘evet’ diyeceğim” dedi.
TBMM eski Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin ise, “Anayasa değişikliği ile Türkiye’nin siyasetinde son 50 yılında önemli sorumluluklar üstlenmiş olan ve tamamı da rahmetli olmuş, eski cumhurbaşkanlarımızın ve başbakanlarımızın bir arzusunu gerçekleştiriyoruz. Bir nevi onların vasiyetini yerine getiriyoruz” dedi.
Şahin, “CHP’nin de bu anaysa değişikliğine destek vermesi beklenirdi diyerek” devam ettiği konuşmasında, “ İddia ile söylüyorum CHP cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacağına inansaydı buna destek verirdi. İnanmadıkları için destek vermiyorlar. İnansaydı, ‘biz kazanırız, 2019’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimini bizim gösterdiğimiz bir aday kazanacak’ diye inansalardı buna destek verirlerdi. Buna inanmadıkları için hayır diyorlar,  bir defa kendilerine güvenmiyorlar. Söylediklerinin hiç bir kıymeti yok” ifadelerinde bulundu.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine Devam Ett Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Es...

Karabük TSO tarafından referandum öncesi düzenlenen istişare toplantısında konuşan, Karabük Belediye Başkanı Rafet ...

KARDEMİR’den Basın ve Kamuoyuna, KARDEMİR’den Basın ve Kamuoyuna,

Karabük TSO tarafından referandum öncesi düzenlenen istişare toplantısında konuşan, Karabük Belediye Başkanı Rafet ...

Eylül Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı Eylül Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı...

Karabük TSO tarafından referandum öncesi düzenlenen istişare toplantısında konuşan, Karabük Belediye Başkanı Rafet ...

Vergili: “Asfalt Çalışmalarımız Tüm Mahallelerde Devam Edecek” Vergili: “Asfalt Çalışmalarımız Tü...

Karabük TSO tarafından referandum öncesi düzenlenen istişare toplantısında konuşan, Karabük Belediye Başkanı Rafet ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel Karabük Valisi Oldu Etimesgut Kaymakamı Fuat ...

Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel Karabük Valisi Oldu Cumhurbaş...

Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine Devam Ett Başkan Vergili Cumayanı S...

Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine De...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR” UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARA...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Üniversite Mahallesi Park...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Karabük Beledi...

Hadrianaupolis Antik Kenti çalışmalarında ortaya çıkan yeni bulgular dünya tarihine ışık tutaca Hadrianaupolis Antik Kent...

M.Ö. 1’inci yüzyılda kurulduğu ve S. 8’inci yüzy...

İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI ...

5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 24. maddesi gereği, idarede...

Yeni Doğan Bebekler Evlerinde Ziyaret Ediliyor Yeni Doğan Bebekler Evler...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Dr. Fatih Ürkmezer’i...

Genç Müsiad Üyeleri Ürkmezer’i Ziyaret Etti Genç Müsiad Üyeleri Ürkme...

Genç Müsiad Başkanı Bekir Uluçay ve Yönetim Kurulu Üyeleri S...

İlim Yayma Cemiyetinden Ürkmezer’e Ziyaret İlim Yayma Cemiyetinden Ü...

İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Tülün ve be...

Zabıta Müdürlüğü Denetimlere Ara Vermeden Devam Ediyor Zabıta Müdürlüğü Denetiml...

Zabıta Müdürlüğü Denetimlere Ara Vermeden Devam Ediyor Safra...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi