Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

Dijitalleşen yeni dünya ile iş yapısı değişiyor”

Dijitalleşen yeni dünya ile iş yapısı değişiyor” Karabük Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesinin ortaklaşa düzenlediği ‘1. Uluslararası İşletme ve Organizasyon Araştırma Konferansı’ (BOR Conference) Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Konferans Salonu’nda başladı. Bu yıl ilki düzenlenen uluslararası konferansa YÖK Üyesi ve Aselsan Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çelik, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim […]

13 Eylül 2018 - 10:16 'de eklendi ve 175 kez görüntülendi. A+A-

Dijitalleşen yeni dünya ile iş yapısı değişiyor”

Dijitalleşen yeni dünya ile iş yapısı değişiyor”

Karabük Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesinin ortaklaşa düzenlediği ‘1. Uluslararası İşletme ve Organizasyon Araştırma Konferansı’ (BOR Conference) Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Konferans Salonu’nda başladı.

Bu yıl ilki düzenlenen uluslararası konferansa YÖK Üyesi ve Aselsan Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çelik, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kürtül, Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş, Genel Sekreter Lütfü Köm, Kardemir Mali İşler Koordinatörü Furkan Ünal ile yerel ve yabancı birçok akademisyen katıldı.

Prof. Dr. Mahmut Tekin: Temamız; global sorunlara yerel çözümler

Konferansın açış konuşmasını yapan Kongre Başkanı Selçuk Üniversitesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahmut Tekin, konferansın temasının yeni sosyal dinamiklerin bir sonucu olarak global sorunlara yerel çözümler olduğunu belirterek konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Konferansımız güncel bilimsel meseleleri ve işletme yönetimi, kamu yönetimi, finans, yönetim ve organizasyon, örgüt sosyolojisi, sosyal hizmet gibi sosyal bilimler alanlarına ilişkin araştırma metodolojilerinin tartışılmasını sağlayacak. Bu metodolojileri bilim insanlarıyla burada üç gün boyunca tartışacağız. Burada 197 bildirimiz ve 218 katılımcı arkadaşımız var. Fikirlerin paylaşıldığı ve bilim insanlarının kişisel ağlarını zenginleştireceği bu konferansta sizleri ağırlamaktan onur duyuyoruz.”

Programda konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kürtül ise Karabük Üniversitesi olarak birçok ulusal ve uluslararası kongreye ev sahipliği yapmaktan ve Türkiye’nin ve dünyanın dört bir tarafından katılan bilim insanlarını ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek kongrenin başarılı geçmesini diledi.

Prof. Dr. Mehmet Çelik: Dijitalleşen yeni dünya ile iş yapısı tamamen değişiyor

Konuşmasında, “Teknolojik Dönüşümün Getirdiği Yönetsel Yöntemler” başlıklı sunum gerçekleştiren YÖK Üyesi ve Aselsan Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çelik, dijitalleşen yeni dünya ile iş yapısının tamamen değiştiğini ifade etti.

Dijital dönüşümün gittikçe yaygınlaşmaya başladığını söyleyen Prof. Dr. Çelik, “Dijital dönüşümün hayatımızın içinde yer aldığı bu dönemde hepimizin gereken hazırlıkları yapması ve uygun şekilde kullanması özellikle gençlerimizin bu teknolojileri öğrenmesi ve projeler yaparak tecrübe kazanması geleceğimiz için oldukça önem teşkil etmekte.” diye konuştu.

Teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlediğini belirten Çelik konuşmasına şöyle devam etti: “Bilgi teknolojilerinin geldiği son noktadaki akıllı robot, simülasyon, entegrasyon, nesnelerin interneti, siber güvenlik, bulut, eklemeli üretim, büyük veri ve analiz teknolojilerinden yararlanarak fiziksel dünya gerçekleriyle siber dünyanın yetenekleri ve gücünü birleştiren Siber-Fiziksel sistemlerin kurulumu şeklinde teknolojik bir geçiş ve endüstrinin tamamıyla sayısallaşması söz konusu olacaktır. Türkiye’nin Endüstri 4.0 ulaşması için dijital dönüşüme ihtiyacı var.”

Yapay zeka teknolojisinin daha da gelişmesi ile karar vericilere daha doğru karar verebilmelerine destek amaçlı uygulamaların artacağını söyleyen Çelik, yapay sinir ağı teknolojilerinin gelişmesiyle, yarı iletken alanında da sinir ağlarına özel çiplerin tasarımı konusunda önemli araştırmaların yapıldığını dile getirdi.

Yapılan konuşmalarının ardından konferans, Safranbolu Bilim ve Sanat Akademisinde ”Kültürel Farklılar” adlı serginin açılışı ve sunumlarla devam etti.

Tüm katılımcılara yeni fikir alışverişinde bulunma fırsatı sağlayan 1. Uluslararası İşletme ve Organizasyon Araştırma Konferansı 14 Eylül Cuma günü sona eriyor.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Hadrianaupolis Antik Kenti çalışmalarında ortaya çıkan yeni bulgular dünya tarihine ışık tutaca Hadrianaupolis Antik Kenti çalışmalarınd...

Dijitalleşen yeni dünya ile iş yapısı değişiyor” Karabük Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesinin ortaklaşa düzenlediği ‘1. Uluslararası ...

KARDEMİR’den Basın ve Kamuoyuna, KARDEMİR’den Basın ve Kamuoyuna,

Dijitalleşen yeni dünya ile iş yapısı değişiyor” Karabük Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesinin ortaklaşa düzenlediği ‘1. Uluslararası ...

Demir yolu tekeri üretimi 2023 yılına kadar 45-50 bin adete çıkacak Demir yolu tekeri üretimi 2023 yılına ka...

Dijitalleşen yeni dünya ile iş yapısı değişiyor” Karabük Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesinin ortaklaşa düzenlediği ‘1. Uluslararası ...

Pelin Çift: Karabük Üniversitesinde program yapabilirim Pelin Çift: Karabük Üniversitesinde prog...

Dijitalleşen yeni dünya ile iş yapısı değişiyor” Karabük Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesinin ortaklaşa düzenlediği ‘1. Uluslararası ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel Karabük Valisi Oldu Etimesgut Kaymakamı Fuat ...

Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel Karabük Valisi Oldu Cumhurbaş...

Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine Devam Ett Başkan Vergili Cumayanı S...

Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine De...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR” UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARA...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Üniversite Mahallesi Park...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Karabük Beledi...

Hadrianaupolis Antik Kenti çalışmalarında ortaya çıkan yeni bulgular dünya tarihine ışık tutaca Hadrianaupolis Antik Kent...

M.Ö. 1’inci yüzyılda kurulduğu ve S. 8’inci yüzy...

İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI ...

5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 24. maddesi gereği, idarede...

Yeni Doğan Bebekler Evlerinde Ziyaret Ediliyor Yeni Doğan Bebekler Evler...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Dr. Fatih Ürkmezer’i...

Genç Müsiad Üyeleri Ürkmezer’i Ziyaret Etti Genç Müsiad Üyeleri Ürkme...

Genç Müsiad Başkanı Bekir Uluçay ve Yönetim Kurulu Üyeleri S...

İlim Yayma Cemiyetinden Ürkmezer’e Ziyaret İlim Yayma Cemiyetinden Ü...

İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Tülün ve be...

Zabıta Müdürlüğü Denetimlere Ara Vermeden Devam Ediyor Zabıta Müdürlüğü Denetiml...

Zabıta Müdürlüğü Denetimlere Ara Vermeden Devam Ediyor Safra...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi