Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

BÜ’de 55 farklı ülkeden öğrenci kültürlerini tanıttı

Uluslararası öğrenci sayısı 4 bine ulaşan Karabük Üniversitesinde 53 farklı ülkeden öğrenci, Teknoloji Fakültesi önüne kurulan çadırlarda kültürlerini ve yemeklerini tanıttı. Etkinlikte uluslararası öğrenciler yöresel dans gösterileri de yaparak katılımcılara eğlenceli anlar yaşattı. Karabük Üniversitesi KÜLBİSS (Kültür, Bilim, Sanat, İnovasyon, Spor, Sanat) etkinlikleri bugün yapılan uluslararası etkinlikle başladı. Karabük Üniversitesi Demir Çelik Kampüsünde düzenlenen etkinliğin […]

07 Mayıs 2018 - 17:04 'de eklendi ve 39 kez görüntülendi. A+A-

BÜ’de 55 farklı ülkeden öğrenci kültürlerini tanıttı

Uluslararası öğrenci sayısı 4 bine ulaşan Karabük Üniversitesinde 53 farklı ülkeden öğrenci, Teknoloji Fakültesi önüne kurulan çadırlarda kültürlerini ve yemeklerini tanıttı. Etkinlikte uluslararası öğrenciler yöresel dans gösterileri de yaparak katılımcılara eğlenceli anlar yaşattı.

Karabük Üniversitesi KÜLBİSS (Kültür, Bilim, Sanat, İnovasyon, Spor, Sanat) etkinlikleri bugün yapılan uluslararası etkinlikle başladı. Karabük Üniversitesi Demir Çelik Kampüsünde düzenlenen etkinliğin açılış törenine Karabük Valisi Kemal Çeber, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Rektör Yardımcıları, kurum il müdürleri, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

Vali Çeber: Karabük Üniversitesi, uluslararası öğrencilerin en yoğun olduğu üniversitelerden biri

Etkinliğin açılışında konuşan Karabük Valisi Kemal Çeber, “Karabük Valisi olarak her programda gelen misafirlerimize bahsettiğimiz birkaç çok önemli potansiyelimiz var. Bunlardan birisi Karabük Üniversitesi. Üniversitemiz şehir nüfusuna oranla öğrenci yoğunluğunun en fazla olduğu üniversite.” dedi.

Özellikle kendisinin çok fazla önem verdiği konulardan birinin de Karabük Üniversitesinin uluslararası öğrencilerin en yoğun olduğu üniversitelerden birisinin olması diyen Vali Çeber, “Bu anlamda yapılan bu faaliyetin de çok güzel, çok başarılı, çok iyi düşünülmüş bir faaliyet olduğunu değerlendiriyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bütün dünya ulusları ile ve bütün devletlerle dost olmaya sürdüren politika benimsediğini hatırlatan Vali Çeber şöyle konuştu:

“Ama algı ne şekilde yansıtılırsa yansıtılsın, özellikle yabancı basında konu ne şekilde yansıtılırsa yansıtılsın, bizim temel felsefemiz ülkemizin kurucusu olan Atatürk’ün dediği gibi ‘yurtta barış dünyada barıştır’. Ama bizim bir de binlerce yıllık ulus tarihimizin bize verdiğini düşündüğümüz ve üzerimize aldığımız bir sorumluluğumuz vardır. O da her zaman hem ülke içinde hem de ülke dışında mazlum olanın, dezavantajlı olanın ve sıkıntı çekenin yanında olma politikamızdır. Bu bizim uluslararası politikalarımızı da şekillendirir.”

Rektör Polat: Uluslararası öğrencilerimizin hem yemeklerini hem de kültürlerini tanımış oluyoruz

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat da yaptığı konuşmada haftanın ilk gününde ikinci öğrenci odaklı faaliyeti gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Geçen hafta Artı Kariyer Kulübü’müzün düzenlediği Uluslararası Öğrenci Kongresi vardı. Bu sabah da Çocuk Gelişimi Bölümü’müzün yaptığı kongre vardı. Şu anki faaliyette ise uluslararası öğrencilerimiz var. Burada uluslararası öğrencilerimizin hem yemeklerini hem de kültürlerini tanımış oluyoruz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Çeber ve Rektör Polat, il protokolü ile uluslararası öğrencilerin stantlarını ziyaret etti. Burada öğrenciler tarafından ikram edilen yemekleri yiyen protokol üyeleri, öğrencilerle bol bol fotoğraf çekildi.

KÜLBİSS etkinliğinin ilk gününde ayrıca Turuncu Kantin’de ve Kapalı Spor Salonu’nda öğrenciler arasında futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, bilek güreşi, langırt satranç ve okçuluk müsabakaları yapıldı.

Hafta boyunca panel, konferans, söyleşi ve çalıştay gibi aktivitelerle devam edecek KÜLBİSS etkinliğinde 9 – 11 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’nin önde gelen firmalarının yöneticileri öğrencilerle bilim, inovasyon ve kariyer günlerinde bir araya gelecek.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İzmaritini Yere, Sağlığını Tehlikeye Atma İzmaritini Yere, Sağlığını Tehlikeye Atm...

Uluslararası öğrenci sayısı 4 bine ulaşan Karabük Üniversitesinde 53 farklı ülkeden öğrenci, Teknoloji Fakültesi önüne kurulan çadırlar...

Osmanlı’nın Parmak İzi Safranbolu’da 19 Mayıs Coşkusu Osmanlı’nın Parmak İzi Safranbolu’da 19 ...

Uluslararası öğrenci sayısı 4 bine ulaşan Karabük Üniversitesinde 53 farklı ülkeden öğrenci, Teknoloji Fakültesi önüne kurulan çadırlar...

Vali Kemal Çeber’in 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı mesajı Vali Kemal Çeber’in 19 Mayıs Gençlik ve ...

Uluslararası öğrenci sayısı 4 bine ulaşan Karabük Üniversitesinde 53 farklı ülkeden öğrenci, Teknoloji Fakültesi önüne kurulan çadırlar...

Safranbolu’da Çocuklar Sinemayla Buluştu Safranbolu’da Çocuklar Sinemayla Buluştu...

Uluslararası öğrenci sayısı 4 bine ulaşan Karabük Üniversitesinde 53 farklı ülkeden öğrenci, Teknoloji Fakültesi önüne kurulan çadırlar...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Ramazan Etkinlikleri Tüm Hızıyla Mahallelerde Devam Ediyor Ramazan Etkinlikleri Tüm ...

Karabük Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayı dolayısı i...

Türk Bayrağı Çiçek Açtı Türk Bayrağı Çiçek Açtı...

Karabük Belediyesi’nin Kent Meydanına yaptığı Türk Bay...

Ramazan Akşamları Devam Ediyor Ramazan Akşamları Devam E...

Safranbolu Geleneksel Ramazan Akşamları etkinlikleri aralıks...

Halk Eğitim Müdürlüğü Yılsonu Sergisi Yapıldı Halk Eğitim Müdürlüğü Yıl...

Safranbolu Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından çeşitli alanlard...

İftar Programları Emek Mahallesi ve Hasan Doğan Sevgi Evleri İle Devam Etti İftar Programları Emek Ma...

Safranbolu Belediyesi Mahalle İftarları Emek Mahallesi, Yunu...

Ramazan Öğlebeli Mahallesinde Tüm Coşkusu İle Devam Ediyor Ramazan Öğlebeli Mahalles...

Ramazan Tüm Coşkusu İle Devam Ediyor Öğlebeli Mahallesi Sosy...

“Sağlıklı Tayfa Rafadan Tayfa” Karabük’e Geliyor “Sağlıklı Tayfa Raf...

T.C. Sağlık Bakanlığı’nın bir sosyal sorumluluk projes...

Karabük Belediyesinden Dilenci Operasyonu Karabük Belediyesinden Di...

Karabük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayının...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün 24 Mayıs 2018 gün ve 314 sayılı Meteorolojik Uyarısında Meteoroloji Genel Müdürlü...

Bölgemizin yarından itibaren yeni bir yağışlı sistemin etkis...

Misak-ı Millide Mürşit Kavurmacı İle İlahi Rüzgârı Misak-ı Millide Mürşit Ka...

Geleneksel Ramazan Akşamları Programı İlahi Konseri ile deva...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi