Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

Bu Kızlar Herkese Örnek Olsun!

Araç İğdir’de ikamet eden kız çocuklarının oluşturduğu ve birçok Türkiye ve Balkan Şampiyonu çıkartan İğdir Çeliker Spor Kulübü, 2016 Rio Olimpiyatları’na katılmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.  Kastamonu’nun Araç ilçesine bağlı İğdir Köyünde beden eğitimi öğretmenleri tarafından 2009 yılında kurulan İğdir Çeliker Spor Kulübü, 2016 Rio Olimpiyatları’na katılmak için gece, gündüz demeden antrenmanlarını sürdürüyor. İğdir Köyü’nde […]

05 Temmuz 2016 - 11:04 'de eklendi ve 855 kez görüntülendi. A+A-

Bu Kızlar Herkese Örnek Olsun!

Araç İğdir’de ikamet eden kız çocuklarının oluşturduğu ve birçok Türkiye ve Balkan Şampiyonu çıkartan İğdir Çeliker Spor Kulübü, 2016 Rio Olimpiyatları’na katılmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 

(ÖZEL HABER) İĞDİR KÖYÜNÜN KIZLARI, TAEKWONDO DA GÖZÜNÜ OLİMPİYATLARA DİKTİKastamonu’nun Araç ilçesine bağlı İğdir Köyünde beden eğitimi öğretmenleri tarafından 2009 yılında kurulan İğdir Çeliker Spor Kulübü, 2016 Rio Olimpiyatları’na katılmak için gece, gündüz demeden antrenmanlarını sürdürüyor. İğdir Köyü’nde ikamet eden özellikle kız çocuklarının ağırlıkta olduğu kulüp, kurulduğu günden itibaren bünyesinden Türkiye Şampiyonu, Balkan şampiyonu, Okullar Arası Türkiye Şampiyonu çıkartırken, milli takıma da çok sayıda sporcu kazandırmayı başardı.

Köyde ikamet eden ve boş vakitlerini spor kulübünde değerlendiren genç kızlar, spora duydukları ilgiyle de kötü alışkanlıklardan uzaklaştılar. Olimpiyatlara hazırlanan köylü genç kızlar, antrenörleri Beden Eğitimi Öğretmeni Ercan Çelik’in Kocaeli’ye ve Abdullah Çapulcuoğlu’nun da Balıkesir’e atanması sonrası yetkililerin ilgisizliği sonucu kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kaldılar. Genç kızların imdadına ise kendileri gibi sporcu olan bir ablaları yetişti. Karabük Üniversitesi Beden Eğitimi öğretmenliğinden mezun olan Dilek Deveci, kulübe sahip çıkarak köyünde antrenörlüğe devam etti. Bu sayede genç kızlar, boş vakitlerini spor yaparak değerlendirirken, aynı zamanda büyük başarılara da imza attılar. Genç kızlar, İğdir Köyü’nde bir taraftan kahvehanede, tarlada veya çobanlıkta ailelerine yardım ederken, geriye kalan boş zamanlarında da antrenmanlarını sürdürüyor.
Köylerinde hem okuduklarını, hem ailelerine yardım ettiklerini ve arda kalan zamanda da salona gelerek antrenman yaptıklarını belirten genç kızlar, kısıtlı ve yetersiz imkanlarla büyük başarılara imza attıklarını ifade ettiler.Çalışmalarını aralıksız sürdüren genç kızlar, şimdi de hedeflerini Olimpiyat olarak belirlediler.

Deveci: “Sporcularımız inşallah olimpiyatlarda ülkemizin bayrağını göndere çektirecekler” 
(ÖZEL HABER) İĞDİR KÖYÜNÜN KIZLARI, TAEKWONDO DA GÖZÜNÜ OLİMPİYATLARA DİKTİ
Karabük Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra memleketi İğdir’deki spor kulübündeki sporcuları çalıştırmaya başlayan Antrenör Dilek Deveci, “Kulübümüzde birçok Türkiye 1’inciliği, 2’inciliği kazanmış, Balkan Şampiyonu olmuş sporcumuz bulunmakta. Tekvando da kırılamayacak olan poomse rekorunu kırdık. Poomsede kulüp olarak 12 madalya elde ettik. Kulübümüz 2009 yılında açıldı. Açıldığı zaman Türkiye’de 860. sırada yer alıyorduk. Şu anda kulübümüz, başarı sırası olarak 16. saraya kadar yükseldi. Bunu inşallah birinci sıraya kadar çekmeyi hedefliyoruz. Biz, 2009 yılında buraya İğdir Çeliker Tekvando Spor Kulübü’nü açtığımız zaman yerde sadece bir halıfleks vardı. Bu antrenmanları ayaklarımız yana yana yaptık. O günlerden bu günlere geldik. Şu anda en güzel çağımızı yaşıyoruz. Allah’a şükür malzeme olarak çok fazla bir eksiğimiz kalmadı. Bizde canla başla çalışıyoruz. İnşallah salonumuzu daha da güzelleştireceğiz. Yeni malzemeler almayı planlıyoruz. Burada çok yetenekli öğrencilerimiz var. Bu öğrencilerin bir kenara atılmaması gerekiyor. Desteklenerek daha da azimleri arttırılması gerekiyor. Yoksa heyecanları ve şevkleri kırılıyor. Kulübümüze yardım edilmesini ve desteklenmesini yetkililerimizden bekliyoruz” dedi.

“Çocuklarımız, kötü alışkanlıklardan uzak kaldılar”

(ÖZEL HABER) İĞDİR KÖYÜNÜN KIZLARI, TAEKWONDO DA GÖZÜNÜ OLİMPİYATLARA DİKTİİğdir Köyünde sporla ilgilenen çok fazla insan olmadığını söyleyen Deveci, “Dışarıda ailemize yardım ediyorduk, bağ, bahçe yapıyorduk veya dükkanda babalarımıza yardımcı oluyorduk. Herhangi bir şekilde aklımızda spor ile ilgili bir şey yoktu. Daha sonra buraya bu kulüp açıldıktan sonra çok güzel yerlere geldik. Özellikle çocuklarımız, kötü alışkanlıklardan uzak kaldılar. Sağlıklarını korumaları için spora yönlenmeleri sağlandı.  Avrupa şampiyonlarımız, Balkan şampiyonlarımız, Türkiye şampiyonlarımız oldu. Şimdi olimpiyatlar için hazırlanıyor ve  çalışmalarımız sürekli devam ediyor. İnşallah Türkiye Mili Takımı’na katılarak olimpiyatlarda da ülkemizin bayrağını göndere çektireceğiz. İstiklal Marşımızı okutturacağız. Buna umutla bakıyoruz, bizim için çokta uzak bir şey değil” diye konuştu.
Boş vakitlerinde tekvando yaptıklarını ifade eden İğdir Çeliker Spor Kulübü sporcusu Büşra Denli ise, “Hocamız gittikten sonra tekvandoya devam edemedim. Boş zamanlarımda babama pastahane de yardım ediyorum ve aynı zamanda okula da gidiyorum. Müsabakalarda Türkiye 2’inciliğim bulunuyor, bunun dışında bir de Türkiye 3’üncülüğüm var” şeklinde konuştu.

Sevilay Kabataş: “Taekwondo bizlere çok şeyler kattı”
(ÖZEL HABER) İĞDİR KÖYÜNÜN KIZLARI, TAEKWONDO DA GÖZÜNÜ OLİMPİYATLARA DİKTİ
Okuldan çıktıktan sonra taekwondoya gittiklerini belirten İğdir Çeliker Spor Kulübü öğrencisi Sevilay Kabataş ise, “Bir süre önce kulübümüz kapandı. Bende boş vakitlerimi değerlendirmek için babamın yanında ayakkabı dükkanına bakıyorum. Bu köyde tekvando bizlere çok şeyler katıyor. Bizleri kötü alışkanlıklardan uzak tutuyor. Bizlerin daha çok sosyalleşmesini sağlıyor. Tekvandonun bizlere çok büyük katkıları oluyor. Lisede okuyorum ve bir meslek sahibi olmaya çalışıyorum. Sonuçta tekvandonun da bizlere kattığı çok şeyler oluyor. 22 yaşını tamamladıktan sonra antrenörde olabiliyorsun. Belgenizi aldıktan sonra kendi dükkanınızı da açabiliyorsunuz. Şimdiye kadar Türkiye genelinde bir derecem olmadı, ama olması için çok çalışıyorum. İnanıyorum, ilerleyen zamanda inşallah derecem de olacak” ifadelerini kullandı.

(ÖZEL HABER) İĞDİR KÖYÜNÜN KIZLARI, TAEKWONDO DA GÖZÜNÜ OLİMPİYATLARA DİKTİBoş vakitlerini tekvando yaparak geçirdiğini anlatan Ümmühan Kocaoğlu ise, “Okuldan çıkınca tekvandoya geliyorum. Antrenmanın ardından eve gidip ders çalışıyorum. Bunların dışında evde anneme yardım ediyorum. Boş vakitlerimi en işi şekilde değerlendirmek için tekvando yapıyorum. Bu sayede Türkiye Okullar Arası Turnuvasında ikincilik derecem oldu” dedi.

Sema Kabataş: “En büyük hedefim olimpiyatlara katılmak”
Okuldan çıktıktan sonra direk antrenmanlara geldiğini ifade eden Sema Kabataş’da şöyle konuştu:
“Boş vakitlerimde genelde antrenman yapıyorum. Antrenmandan çıktıktan sonra eve gidip ödevlerimi yapıyorum. Geçtiğimiz yıl ağustos ayında yapılan Türkiye Şampiyonası’nda iki tane Türkiye 3’üncülüğü elde ettim. Ondan önceki yılda Türkiye 1’inciliğini elde etmiştim. Şu anda 4 tane Türkiye derecem bulunuyor. Batı Karadeniz Bölgesi’nde de düzenlenen turnuvalarda birincilik ve ikinciliklerim bulunuyor. Tabii ki hayalim, Türkiye Şampiyonası’nda milli olmak ve ondan sonra Avrupa ve dünya derecesi elde etmek. En büyük hedefim ise olimpiyatlara da katılarak istiklal Marşımızı okutmak”

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel Karabük Valisi Oldu Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel Karabük V...

Araç İğdir’de ikamet eden kız çocuklarının oluşturduğu ve birçok Türkiye ve Balkan Şampiyonu çıkartan İğdir Çeliker Spor Kulübü, 2016 R...

Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine Devam Ett Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Es...

Araç İğdir’de ikamet eden kız çocuklarının oluşturduğu ve birçok Türkiye ve Balkan Şampiyonu çıkartan İğdir Çeliker Spor Kulübü, 2016 R...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR” UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKL...

Araç İğdir’de ikamet eden kız çocuklarının oluşturduğu ve birçok Türkiye ve Balkan Şampiyonu çıkartan İğdir Çeliker Spor Kulübü, 2016 R...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Ya...

Araç İğdir’de ikamet eden kız çocuklarının oluşturduğu ve birçok Türkiye ve Balkan Şampiyonu çıkartan İğdir Çeliker Spor Kulübü, 2016 R...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel Karabük Valisi Oldu Etimesgut Kaymakamı Fuat ...

Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel Karabük Valisi Oldu Cumhurbaş...

Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine Devam Ett Başkan Vergili Cumayanı S...

Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine De...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR” UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARA...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Üniversite Mahallesi Park...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Karabük Beledi...

Hadrianaupolis Antik Kenti çalışmalarında ortaya çıkan yeni bulgular dünya tarihine ışık tutaca Hadrianaupolis Antik Kent...

M.Ö. 1’inci yüzyılda kurulduğu ve S. 8’inci yüzy...

İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI ...

5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 24. maddesi gereği, idarede...

Yeni Doğan Bebekler Evlerinde Ziyaret Ediliyor Yeni Doğan Bebekler Evler...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Dr. Fatih Ürkmezer’i...

Genç Müsiad Üyeleri Ürkmezer’i Ziyaret Etti Genç Müsiad Üyeleri Ürkme...

Genç Müsiad Başkanı Bekir Uluçay ve Yönetim Kurulu Üyeleri S...

İlim Yayma Cemiyetinden Ürkmezer’e Ziyaret İlim Yayma Cemiyetinden Ü...

İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Tülün ve be...

Zabıta Müdürlüğü Denetimlere Ara Vermeden Devam Ediyor Zabıta Müdürlüğü Denetiml...

Zabıta Müdürlüğü Denetimlere Ara Vermeden Devam Ediyor Safra...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi