Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

Başkanlardan Teröre Ortak Tepki

Karabük'te siyasi partilerin il başkanları basın toplantısı düzenleyerek teröre ortak tepki gösterdi. Karabük Belediyesi Nikâh Salonu'nda düzenlen toplantıya AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, CHP İl Başkanı Erdoğan Dinçel, MHP İl Başkanı Dr. Âdem Kar, Saadet Partisi İl Başkanı Muhsin Çebi, Büyük Birlik Partisi Başkanvekili Dursun Kıraç katıldı. AK Parti İl Başkanı Saylar konuşmasında, dış güçlerin […]

20 Aralık 2016 - 23:22 'de eklendi ve 549 kez görüntülendi. A+A-

Başkanlardan Teröre Ortak Tepki

Karabük'te siyasi partilerin il başkanları basın toplantısı düzenleyerek teröre ortak tepki gösterdi. Karabük Belediyesi Nikâh Salonu'nda düzenlen toplantıya AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, CHP İl Başkanı Erdoğan Dinçel, MHP İl Başkanı Dr. Âdem Kar, Saadet Partisi İl Başkanı Muhsin Çebi, Büyük Birlik Partisi Başkanvekili Dursun Kıraç katıldı.
AK Parti İl Başkanı Saylar konuşmasında, dış güçlerin maşası olan terör örgütlerine hiç bir zaman boyun eğmeyeceklerini ifade ederken, bütün Türkiye'nin terör karşısında bir ve beraber olduğunu söyledi. Saylar; “Milli birlik ve kardeşliğimizin devamı anlamında biz Anadolu topraklarında varız ve hep beraber kardeşçe yaşıyoruz. Amacımız milletimize ülkemize hizmet etmek. Hiç kimse bu ülkenin topraklarına gelip, bize neyi nasıl yapacağımız ve bu ülkeyi nasıl yöneteceğimizi söyleyemez. Ülkeyi vatandaşlarımız yönetir. Hepimiz bu topraklar bir bütünüz. Kardeşlik bilincine halel getirmeyeceğiz. Oyuna gelmeyeceğiz. Kimse Türkiye Cumhuriyeti devletini yıkamayacak ve ayar vermeyecek ve kimse bayrağımızı indirmeyecek. Buna biz müsaade etmeyiz. Fikirlerimizi, her şeyi oturup masada tartışacağız. Kim eline silah alıp polisimize, askerimize, vatandaşımıza karşı geliyorsa hep birlikte onun karşısına da dikileceğiz” dedi.
CHP İl Başkanı Dinçel ise son günlerde yaşanan terör olaylarını gerçekleştirenleri kınayarak, mücadelede ellerinden gelen desteği vereceklerini kaydederek, “ Ülkemiz ne yazı ki her gün bir terör saldırı ile uyanır hale geldi. Terör her kim tarafından, hangi düşünce ve amaçla gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin bir insanlık suçudur. Herkes tarafından lanetlenmeli ve kınanmalıdır. Terörün karşısında insanım diyen herkesin birliktelik ve dayanışma içeresinde olmalı. Terör geçmişte de vardı bugün de var ve bundan sonrada dünyanın her yerinde olmaya devam edecek. Ülkemizde son zamanlarda neden yoğunlaştığını ve artarak devam ettiğini de sorgulamak durumundayız. Bunu da çözmek için çaba içeresinde olmak zorundayız. Bu sorunu oraya buraya havale ederek kurtulamayız. Bunu hep beraber çözeceğiz. Birlik beraberlik terörün en büyük düşmanı. Bunun için her zaman birlik ve beraberlik içinde olmalıyız” diye konuştu.
MHP İl Başkanı Dr. Âdem Kar’da konuşmasında, Türk milletinin tarihte olduğu gibi şimdide karşı karşıya kaldığı oyunlara gelmeyeceğini belirtirken, parti olarak her türlü mücadelenin içinde olacaklarını ifade etti. MHP İl Başkanı Kar; “ Birlik ve beraberlik ortamı sadece zor günlere mahsus bir şey olmamalı. Toplumsal birliğimizi bütünlüğümüzü ve kaynaşmamızı tesis anlamındaki enstrümanlarımız, iktidar partisi tarafından pozitif yönde kullanılırsa görmeyi arzu etmiş olduğumuz sahne ortaya çıkar. O zamanda, Türk Milleti hem içerden, hem de dışarıdan gelebilecek tehditlere karşı tek vücut haline daha kuvvetli olur. 15 Temmuz ve sonraki süreç hepimize, nasıl bir toplum ve devletiz ki, dünyada patlamayan bombalar bizde patlıyor, neden Türkiye diye soruyoruz. 40 -50 yıl geriye gittiğimizde aslında bunun cevabını da görüyoruz. Bu ülkeye hâkim olmak isteyen güç odakları veya devletleri bize sadece 3. Dünya ülkesi olalım, sömürge ülkesi kalalım, onların çıkarlarına hizmet edelim, güçlenmeyelim, el avuç açan onlara dilenen bir ülke kalalım istiyorlar” dedi.
SP İl Başkanı Çebi, Türkiye'nin her zamankinden çok bir olmaya ihtiyacı olduğunu, Türkiye'yi bir bataklığa çekmeye çalışanlara fırsat vermeyeceklerini ifade ederek, “ Türkiye Cumhuriyeti devleti hem coğrafya olarak hem de kendi üzerine kalan mirası bakımından bu bölgede ister istemez sosyal olarak da kendisini ilgilendiren ilişkiler yumağı içeriden hedef tahtasında olan bir ülkedir. Tarih boyunca millet olarak her zaman bedel ödemiş ve bundan sonra da belki de kıyamete kadar bedel ödemeye devam edeceğiz. Bölgede oynanan oyunların sorunların hangi merkezde olduğunu çok iyi irdelemeliyiz. Asıl düşmanı bulmak zorundayız” diye kaydetti.
BBP İl Başkanlığı temsilen konuşan Dursun Kıraç, Türk'ün gücünü bu vatana göz dikenlere kışkırtmalara gelmeden göstereceklerini, terör örgütleri karşısında kenetlendiklerini belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Karabük Belediyesinin Ramazan Etkinlikleri Devam Ediyor Karabük Belediyesinin Ramazan Etkinlikle...

Karabük'te siyasi partilerin il başkanları basın toplantısı düzenleyerek teröre ortak tepki gösterdi. Kara...

Ramazan Akşamları Devam Ediyor Ramazan Akşamları Devam Ediyor

Karabük'te siyasi partilerin il başkanları basın toplantısı düzenleyerek teröre ortak tepki gösterdi. Kara...

Osmanlı’nın Parmak İzi Safranbolu’da 19 Mayıs Coşkusu Osmanlı’nın Parmak İzi Safranbolu’da 19 ...

Karabük'te siyasi partilerin il başkanları basın toplantısı düzenleyerek teröre ortak tepki gösterdi. Kara...

Gönlümüz ve Sevgimiz Mehmetçikle Gönlümüz ve Sevgimiz Mehmetçikle

Karabük'te siyasi partilerin il başkanları basın toplantısı düzenleyerek teröre ortak tepki gösterdi. Kara...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Karabük Belediyesinin Ramazan Etkinlikleri Devam Ediyor Karabük Belediyesinin Ram...

Ramazan Etkinlikleri Devam Ediyor Karabük Belediyesi tarafın...

Ramazan Akşamları Devam Ediyor Ramazan Akşamları Devam E...

Safranbolu Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Ramaz...

Osmanlı’nın Parmak İzi Safranbolu’da 19 Mayıs Coşkusu Osmanlı’nın Parmak İzi Sa...

UNESCO Mirası Safranbolu’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ...

Gönlümüz ve Sevgimiz Mehmetçikle Gönlümüz ve Sevgimiz Mehm...

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ‘ Gönlümüz ve Sevgimi...

Ramazan Akşamları Devam Ediyor Ramazan Akşamları Devam E...

Çanakkale Savaşları ve Gezi Rehberi, Dünyaya Hükmeden Sultan...

Başkan Vergili’den 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı Başkan Vergili’den 19 May...

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 19 Mayıs Atatürk’ü A...

Vali Kemal Çeber’in 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı mesajı Vali Kemal Çeber’in 19 Ma...

Türk Milletinin bağımsızlık umutlarının inanca dönüştüğü, ku...

Ramazan Etkinliği Fatih Mahallesi ile Devam Etti Ramazan Etkinliği Fatih M...

Karabük Belediyesi tarafından 28 ayrı mahallede çocuklara yö...

MHP’nin Listesi Belli Oldu… MHP’nin Listesi Belli Old...

MHP’nin Listesi Belli Oldu… 24 Haziranda yapılacak olan Gene...

Mahalle İftarları Başladı. Mahalle İftarları Başladı...

Safranbolu Geleneksel Mahalle İftarları Aşağı Tokatlı Bağlar...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi