Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

Başkanlardan Teröre Ortak Tepki

Karabük'te siyasi partilerin il başkanları basın toplantısı düzenleyerek teröre ortak tepki gösterdi. Karabük Belediyesi Nikâh Salonu'nda düzenlen toplantıya AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, CHP İl Başkanı Erdoğan Dinçel, MHP İl Başkanı Dr. Âdem Kar, Saadet Partisi İl Başkanı Muhsin Çebi, Büyük Birlik Partisi Başkanvekili Dursun Kıraç katıldı. AK Parti İl Başkanı Saylar konuşmasında, dış güçlerin […]

20 Aralık 2016 - 23:22 'de eklendi ve 637 kez görüntülendi. A+A-

Başkanlardan Teröre Ortak Tepki

Karabük'te siyasi partilerin il başkanları basın toplantısı düzenleyerek teröre ortak tepki gösterdi. Karabük Belediyesi Nikâh Salonu'nda düzenlen toplantıya AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, CHP İl Başkanı Erdoğan Dinçel, MHP İl Başkanı Dr. Âdem Kar, Saadet Partisi İl Başkanı Muhsin Çebi, Büyük Birlik Partisi Başkanvekili Dursun Kıraç katıldı.
AK Parti İl Başkanı Saylar konuşmasında, dış güçlerin maşası olan terör örgütlerine hiç bir zaman boyun eğmeyeceklerini ifade ederken, bütün Türkiye'nin terör karşısında bir ve beraber olduğunu söyledi. Saylar; “Milli birlik ve kardeşliğimizin devamı anlamında biz Anadolu topraklarında varız ve hep beraber kardeşçe yaşıyoruz. Amacımız milletimize ülkemize hizmet etmek. Hiç kimse bu ülkenin topraklarına gelip, bize neyi nasıl yapacağımız ve bu ülkeyi nasıl yöneteceğimizi söyleyemez. Ülkeyi vatandaşlarımız yönetir. Hepimiz bu topraklar bir bütünüz. Kardeşlik bilincine halel getirmeyeceğiz. Oyuna gelmeyeceğiz. Kimse Türkiye Cumhuriyeti devletini yıkamayacak ve ayar vermeyecek ve kimse bayrağımızı indirmeyecek. Buna biz müsaade etmeyiz. Fikirlerimizi, her şeyi oturup masada tartışacağız. Kim eline silah alıp polisimize, askerimize, vatandaşımıza karşı geliyorsa hep birlikte onun karşısına da dikileceğiz” dedi.
CHP İl Başkanı Dinçel ise son günlerde yaşanan terör olaylarını gerçekleştirenleri kınayarak, mücadelede ellerinden gelen desteği vereceklerini kaydederek, “ Ülkemiz ne yazı ki her gün bir terör saldırı ile uyanır hale geldi. Terör her kim tarafından, hangi düşünce ve amaçla gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin bir insanlık suçudur. Herkes tarafından lanetlenmeli ve kınanmalıdır. Terörün karşısında insanım diyen herkesin birliktelik ve dayanışma içeresinde olmalı. Terör geçmişte de vardı bugün de var ve bundan sonrada dünyanın her yerinde olmaya devam edecek. Ülkemizde son zamanlarda neden yoğunlaştığını ve artarak devam ettiğini de sorgulamak durumundayız. Bunu da çözmek için çaba içeresinde olmak zorundayız. Bu sorunu oraya buraya havale ederek kurtulamayız. Bunu hep beraber çözeceğiz. Birlik beraberlik terörün en büyük düşmanı. Bunun için her zaman birlik ve beraberlik içinde olmalıyız” diye konuştu.
MHP İl Başkanı Dr. Âdem Kar’da konuşmasında, Türk milletinin tarihte olduğu gibi şimdide karşı karşıya kaldığı oyunlara gelmeyeceğini belirtirken, parti olarak her türlü mücadelenin içinde olacaklarını ifade etti. MHP İl Başkanı Kar; “ Birlik ve beraberlik ortamı sadece zor günlere mahsus bir şey olmamalı. Toplumsal birliğimizi bütünlüğümüzü ve kaynaşmamızı tesis anlamındaki enstrümanlarımız, iktidar partisi tarafından pozitif yönde kullanılırsa görmeyi arzu etmiş olduğumuz sahne ortaya çıkar. O zamanda, Türk Milleti hem içerden, hem de dışarıdan gelebilecek tehditlere karşı tek vücut haline daha kuvvetli olur. 15 Temmuz ve sonraki süreç hepimize, nasıl bir toplum ve devletiz ki, dünyada patlamayan bombalar bizde patlıyor, neden Türkiye diye soruyoruz. 40 -50 yıl geriye gittiğimizde aslında bunun cevabını da görüyoruz. Bu ülkeye hâkim olmak isteyen güç odakları veya devletleri bize sadece 3. Dünya ülkesi olalım, sömürge ülkesi kalalım, onların çıkarlarına hizmet edelim, güçlenmeyelim, el avuç açan onlara dilenen bir ülke kalalım istiyorlar” dedi.
SP İl Başkanı Çebi, Türkiye'nin her zamankinden çok bir olmaya ihtiyacı olduğunu, Türkiye'yi bir bataklığa çekmeye çalışanlara fırsat vermeyeceklerini ifade ederek, “ Türkiye Cumhuriyeti devleti hem coğrafya olarak hem de kendi üzerine kalan mirası bakımından bu bölgede ister istemez sosyal olarak da kendisini ilgilendiren ilişkiler yumağı içeriden hedef tahtasında olan bir ülkedir. Tarih boyunca millet olarak her zaman bedel ödemiş ve bundan sonra da belki de kıyamete kadar bedel ödemeye devam edeceğiz. Bölgede oynanan oyunların sorunların hangi merkezde olduğunu çok iyi irdelemeliyiz. Asıl düşmanı bulmak zorundayız” diye kaydetti.
BBP İl Başkanlığı temsilen konuşan Dursun Kıraç, Türk'ün gücünü bu vatana göz dikenlere kışkırtmalara gelmeden göstereceklerini, terör örgütleri karşısında kenetlendiklerini belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine Devam Ett Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Es...

Karabük'te siyasi partilerin il başkanları basın toplantısı düzenleyerek teröre ortak tepki gösterdi. Kara...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR” UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKL...

Karabük'te siyasi partilerin il başkanları basın toplantısı düzenleyerek teröre ortak tepki gösterdi. Kara...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Ya...

Karabük'te siyasi partilerin il başkanları basın toplantısı düzenleyerek teröre ortak tepki gösterdi. Kara...

Hadrianaupolis Antik Kenti çalışmalarında ortaya çıkan yeni bulgular dünya tarihine ışık tutaca Hadrianaupolis Antik Kenti çalışmalarınd...

Karabük'te siyasi partilerin il başkanları basın toplantısı düzenleyerek teröre ortak tepki gösterdi. Kara...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine Devam Ett Başkan Vergili Cumayanı S...

Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine De...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR” UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARA...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Üniversite Mahallesi Park...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Karabük Beledi...

Hadrianaupolis Antik Kenti çalışmalarında ortaya çıkan yeni bulgular dünya tarihine ışık tutaca Hadrianaupolis Antik Kent...

M.Ö. 1’inci yüzyılda kurulduğu ve S. 8’inci yüzy...

İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI ...

5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 24. maddesi gereği, idarede...

Yeni Doğan Bebekler Evlerinde Ziyaret Ediliyor Yeni Doğan Bebekler Evler...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Dr. Fatih Ürkmezer’i...

Genç Müsiad Üyeleri Ürkmezer’i Ziyaret Etti Genç Müsiad Üyeleri Ürkme...

Genç Müsiad Başkanı Bekir Uluçay ve Yönetim Kurulu Üyeleri S...

İlim Yayma Cemiyetinden Ürkmezer’e Ziyaret İlim Yayma Cemiyetinden Ü...

İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Tülün ve be...

Zabıta Müdürlüğü Denetimlere Ara Vermeden Devam Ediyor Zabıta Müdürlüğü Denetiml...

Zabıta Müdürlüğü Denetimlere Ara Vermeden Devam Ediyor Safra...

Şirinevler SYM Anasınıfı Öğrencilerinden Başkan Vergili’ye Teşekkür Ziyareti Şirinevler SYM Anasınıfı ...

Şirinevler SYM Anasınıfı Öğrencilerinden Başkan Vergili̵...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi