Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

Aksoy’un Kalfalık Eserleri Bitmiyor…

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy kurmaylarıyla birlikte düzenlediği basın toplantısında, 2016 yılında yapılan çalışmaları değerlendirip 2017 hedeflerini açıkladı. Başkan Aksoy’un Karabük Basını ile buluşmasında, başkan yardımcıları ve daire müdürleri kendisine eşlik etti. Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ve kurmaylarının basın toplantısı, Başkan Aksoy’un açılış konuşması ile başlarken, birim müdürlerinin 2016 yılı içerisinde yaptıkları […]

17 Ocak 2017 - 2:17 'de eklendi ve 476 kez görüntülendi. A+A-

Aksoy’un Kalfalık Eserleri Bitmiyor…

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy kurmaylarıyla birlikte düzenlediği basın toplantısında, 2016 yılında yapılan çalışmaları değerlendirip 2017 hedeflerini açıkladı. Başkan Aksoy’un Karabük Basını ile buluşmasında, başkan yardımcıları ve daire müdürleri kendisine eşlik etti.

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ve kurmaylarının basın toplantısı, Başkan Aksoy’un açılış konuşması ile başlarken, birim müdürlerinin 2016 yılı içerisinde yaptıkları çalışmaları anlatan sunum ile devam etti. Safranbolu Belediyesi, birim müdürleri ayrı ayrı söz alarak geride kalan yıl içerisinde gerçekleştirdikleri çalışmaları rakamlar ve görseller eşliğinde anlattı.

Basın toplantısının finalinde söz alan Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy ise kalfalık döneminin 2017 hedeflerini anlattı.

Geride kalan yıl içerisinde 17 tescilli tarihi eserin restorasyon projesinin hazırlatılıp, ilk etapta sekiz binanın cephe restorasyonunun yapıldığını belirten Başkan Necdet Aksoy, 2017 yılı içerisinde geride kalan binaların restorasyon çalışmalarını hedeflediklerini ifade etti.

Tabakhane bölgesinde restorasyon ve rehabilitasyon çalışmalarının başladığını da ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy; “Fizibilite çalışmalarına başlanmış olan proje bölgesel olarak Dünya Miras Kentine yakışır duyarlılıkla sonuçlanacaktır” dedi

Görev sürelerinin ilk döneminde Bağlar mevkiindeki tarihi hamamın restorasyonunun tamamlandığını da hatırlatan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, bu yıl ki hedeflerinden birinin de Tabakhane mevkiindeki tarihi hamamı restore ederek tarihe kazandırmak olduğunu açıkladı.

51 Tarihi Çeşme Restore Edilecek

Şimdiye kadar 49 adet tarihi çeşmenin restore edilerek tarihe ve turizme kazandırıldığını anımsatan Başkan Necdet Aksoy, 2017 yılı içerisinde de, Özel İdare ve belediye imkânlarıyla 51 çeşmenin daha restore edileceğini müjdeledi. Başkan Aksoy bu önemli projeye katkılarından dolayı Karabük Valisi Mehmet Aktaş’a da teşekkür etti.

Hasandede Türbesinin bulunduğu bölgede bir seyir terası projelerinin olduğunu da belirten Başkan Aksoy, “Projemizin onaylanması akabinde yerli ve yabancı turist sirkülasyonunu artırmayı ve kentimize yeni bir bakı noktası kazandırmayı amaçlıyoruz, projenin maliyeti ise yaklaşık 1,2 milyon olacak” dedi

Akçasu Kanyonunun sağlıklaştırılması ve turizme kazandırılması için Lütfiye Camii ile Celal Bayat Caddesi arasında kalan kesimde yapılacak uygulama ile ilgili projenin hazırlatıldığını ifade eden Başkan Aksoy; “Projedeki taşkın riskini azaltmak maksadıyla alternatif çözümler üzerinde çalışılmaktadır” dedi

Barış Mahallesindeki Orman İşletme Binası yerine bir SAKEM binası inşa edeceklerini belirten Safranbolu Belediye Başkanı Aksoy, Musalla Mahallesindeki Japon Bahçesi alanına bir çay bahçesi düzenlemesi yaparak hizmete açacaklarını da sözlerine ekledi.

Safranbolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün çağın koşullarına uygun, modern bir hizmet binasına yıl içerisinde kavuşacağını da açıklayan Dr. Necdet Aksoy, toplam 1400 metrekare alan üzerine kurulacak kompleksin yaklaşık 2.2500.000 TL’ye mal olacağını açıkladı.

Başkan Aksoy ayrıca, mevcut Karayolları şefliğinin bulunduğu bölgede kaymakamlık ve belediye binası yapım çalışmalarının startının verildiğini de sözlerine ekledi.

Hedef Daha Yeşil Bir Safranbolu

Daha yeşil bir Safranbolu için çalışmalarının aralıksız devam ettiğini de sözlerine ekleyen Başkan Aksoy, 2017 yılı içerisinde yaklaşık 30 bin ağaç ve çalı grubu ile 25 bin bitkinin, 60 bin de mevsimlik çiçeğin ilçenin değişik noktalarına dikileceğini belirtti.

İlçe genelindeki mevcut park sayısını yıl içerisinde 68’ten 76’ya çıkartacaklarını da ifade eden Başkan Aksoy, mevcut parklarda da onarım işlerinin devam edeceğini belirtti.

Avrupa Birliğinden Safranbolu’ya 15 Milyon Avro

İçme Suyu Arıtma Tesisi ve İsale Hatlarının Yenilenmesi projesinin 2016 yılı içerisinde Kalkınma Bakanlığı tarafından yatırım programına alındığını da ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, ihalenin yaklaşık 36 milyon tutarında olduğunu ve proje kapsamında; arıtma tesisi, kaptaj yenilenmesi, ana şebeke borularının yenilenmesi, iki adet içme suyu deposu inşaatının yapılacağını belirtti. Başkan Aksoy ayrıca içme suyu ile ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı aracılığıyla Avrupa Birliği fonlarından yararlanmak için başvuruda bulunduklarını ve sıraya alındıklarını ifade ederken, projenin kabulünün ardından Avrupa Birliğinin 10-15 milyon avro arasında bir yatırımı ilçeye yapacağını da sözlerine ekledi.

Başkan Aksoy, Tarihi Eski Çarşı bölgesindeki trafiği rahatlatmak amacıyla Göztepe Köprüsü çalışmalarına başladıklarını ve ilgili projenin startını verdiklerini de ilçe halkına müjdeledi.

Artık Dayanacak Gücümüz Kalmadı!

Karabük genelindeki belediyeler ve Özel İdare ortaklığında, Katı Atık ve Bertaraf Tesisi kurmak üzere KARÇEV’in kurulduğunu hatırlatan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy; “Bildiğiniz gibi Aşağı Kızılcaören Köyü sınırları içerisinde bir tesisin yapımına başlanmış ancak, yüklenici firma ile yatırımcı mahkemelik olmuştu, bize ulaşan bilgilere göre mahkeme yükleniciyi haksız bulmuş, tabi bu arada hepinizin de malumu olduğu üzere Yenice Yolu üzerinde tesis için yeni bir yer tespit edilmişti, kısacası belirsizlik devam ediyor, ama artık bizim dayanacak gücümüz kalmadı, çünkü bizim çöplerimizi topladığımız bölge tarihi Eski Çarşının hemen üzerinde olan bir bölge, durum böyle olunca da hem şehrimizi hem de turizmi yakından etkiliyor, biz bundan sonra çöplerimizi burada stoklamayacak, kuracağımız çöp transfer merkezi aracılığıyla silobaslarla vakit kaybetmeden çöplerimizi Zonguldak’a göndereceğiz” dedi

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ayrıca,  Meşeli Boğaz Mezarlığına bir hizmet binası yapacaklarını, Safranbolu Mezarlığında engelli ve yaşlılar için mezarlık ziyaretlerinde kullanılmak üzere elektrikli ulaşım araçlarını hizmete alacaklarını, tarihi bölgelerdeki görüntü kirliliğini engellemek üzere konteynırları saklama cepleri yapacaklarını, Akçasu Deresine üç adet bent yapılacağını, Kent Orman içerisine bir Kır lokantası inşa edileceğini, yine Kent Orman içerisine bir kafeterya kurulacağını, ayrıca bir düğün salonu yapılarak ilçe halkının hizmetine sunulacağını sözlerine ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
El Bab şehidinin ismi okulda yaşatılıyor El Bab şehidinin ismi okulda yaşatılıyor...

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy kurmaylarıyla birlikte düzenlediği basın toplantısında, 2016 yılında yapılan ç...

Ürkmezer’in Gaziler Günü mesajı Ürkmezer’in Gaziler Günü mesajı

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy kurmaylarıyla birlikte düzenlediği basın toplantısında, 2016 yılında yapılan ç...

Dünya Miras Kenti’nin Kırmızı Altını Safran Projesi Hayata Geçti Dünya Miras Kenti’nin Kırmızı Altını Saf...

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy kurmaylarıyla birlikte düzenlediği basın toplantısında, 2016 yılında yapılan ç...

Başkan Vergili’den 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı Başkan Vergili’den 19 Eylül Gazile...

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy kurmaylarıyla birlikte düzenlediği basın toplantısında, 2016 yılında yapılan ç...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
El Bab şehidinin ismi okulda yaşatılıyor El Bab şehidinin ismi oku...

El Bab şehidinin ismi okulda yaşatılıyor Karabük Mahallesi’n...

Ürkmezer’in Gaziler Günü mesajı Ürkmezer’in Gaziler Günü ...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer ...

Dünya Miras Kenti’nin Kırmızı Altını Safran Projesi Hayata Geçti Dünya Miras Kenti’nin Kır...

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı ( BAKKA ) tarafından ilana çı...

Başkan Vergili’den 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı Başkan Vergili’den ...

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 19 Eylül Gaziler Gün...

Öğrencilerden Başkan Vergili’ye İlköğretim Haftası Ziyareti Öğrencilerden Başkan Verg...

İlköğretim Haftası nedeni ile TOKİ Cevizkent Bahaddin Gazi O...

AK PARTİLİ VEKİLLER EMEKLİLER DERNEĞİNE ÜYE OLDU. AK PARTİLİ VEKİLLER EMEKL...

AK Parti Milletvekillerimiz Sn. Cumhur Ünal Sn. Niyazi Güneş...

Ürkmezer Vatandaşları Dinlemeye Devam Ediyor Ürkmezer Vatandaşları Din...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer ...

Geleneksel Bisiklette Farkındalık Turu Gerçekleştirildi Geleneksel Bisiklette Far...

Karabük’te bu yıl üçüncüsü düzenlenen geleneksel bisiklette ...

Safranbolu’da 2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders Zili Çaldı Safranbolu’da 2018 – 2019...

Safranbolu’da 2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders Zili ...

SAKEM Kış Hazırlıklarına Başladı SAKEM Kış Hazırlıklarına ...

Safranbolu Belediyesine bağlı Safranbolu Kültür Eğitim Merke...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi