Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

Akçasu Kanyonu Safranbolu Turizminin Hizmetinde

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Safranbolu Akçasu Kanyonu turizme kazandırıldı. Safranbolu Belediyesi tarafından hazırlanan ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından 2016 Yılı Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı kapsamında desteklenen “Akçasu Kanyonu Turizme Kazandırılıyor” projesi çerçevesinde yenilenen kanyon görkemli bir törenle açıldı. Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in ev sahipliğini […]

16 Nisan 2018 - 7:14 'de eklendi ve 159 kez görüntülendi. A+A-

Akçasu Kanyonu Safranbolu Turizminin Hizmetinde

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Safranbolu Akçasu Kanyonu turizme kazandırıldı.

Safranbolu Belediyesi tarafından hazırlanan ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından 2016 Yılı Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı kapsamında desteklenen “Akçasu Kanyonu Turizme Kazandırılıyor” projesi çerçevesinde yenilenen kanyon görkemli bir törenle açıldı.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in ev sahipliğini yaptığı açılışa Karabük Vali Yardımcısı Numan Tahir Şimşek, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Kaya, BAKKA Genel Sekreter Vekili Elif Acar, İş Adamı Şefik Dizdar, İlçe Müftüsü Hasan Güneş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri ile çok sayıda vatandaş ile basın mensupları katıldı.

Safranbolu Erkek Halk Oyunları Ekibinin Safranbolu yöresine ait oyunları sergilemesinin ardından tören alanına geçildi.

 

Turizm Haftası ve Akçasu Kanyonun açılışı için düzenlenen törende konuşan Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, Safranbolu’nun Türkiye turizmi için önemli bir yer olduğunu söyledi.

Karabük’te turizm denince en önde gelen yerlerden birinin Safranbolu olduğunu kaydeden Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer, “ Ne mutlu ki, sadece Karabük’te değil, bölgede değil, Türkiye’de turizm deyince ilk akla gelen 3 veya 5 ilçeden biri Safranbolu.

Burada görev yapmak ben ve benim bütün mesai arkadaşlarım için hem gurur, hem de büyük bir sorumluluk. Bizler bir ekip olarak sürekli Safranbolu’yu nasıl daha iyi hale getiririz onu düşünerek bu sorumluluğun farkında olarak çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Tek başımıza hiçbir işi yapmamız mümkün değil bir ekip olarak çalışmamız gerekiyor. Sadece Safranbolu için değil, Karabük ve Türkiye için de buranın öneminin farkındayız. Biz artık içinde bulunduğumuz Akçasu kanyonunu bitirmenin huzuru ve mutluluğu içindeyiz. Bu iş burayla bitmiyor. Safranbolu gerçekten çok önemli. Sizler Safranbolu’da yaşadığınız için çok şanslısınız. Lütfen içinde bulduğumuz alana sahip çıkalım. Burayı iyi hale getirdik. Buradan çıkan otları, yılanları ve böcekleri söylemedi arkadaşlarımız. Ama lütfen bu alanları koruyalım ve çöp atmayalım. Belediye olarak çöp taksi uygulamasını başlattık. Arayın ekiplerimiz gelsin evlerinizden alsın. Ama yeter ki dışarıya atmayalım ve bu alanları koruyarak sahip çıkalım” dedi.

Ekip olarak Safranbolu’yu daha ileriye taşımak için çalıştıklarını ifade eden Ürkmezer konuşmasını şöyle tamamladı; “ Bu iş daha bitmedi. Az ileride çamaşırhane var, onun sözünü de verdik. Onu da yapacağız, hayata kazandıracağız. Ben yeniden teşriflerinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, içerisinde bulunduğumuz Turizm Haftasını kutluyor, Projemizin Safranbolu’muza hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin de turizm sezonunu güzel bir projenin açılışıyla yaptıklarını belirtti.

Projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Şahin, “Safranbolu turizmini çeşitlendirmek ve katkıda bulunmak için Karabük genelinde birtakım projeleri hayata geçirmek zorunda olduğumuzu düşünüyoruz. Eskipazar ilçemizde bulunan Hadrianapolis antik kentinde bu seneden itibaren projelerimizin hayata geçirilmesiyle birlikte orayı da turizmin hizmetine sunacağız.” ifadelerini kullandı.

BAKKA Genel Sekreter Vekili Elif Acar ise projenin 15 ay sürdüğünü, projeye 800 bin lira destek verdiklerini kaydetti.

Projenin toplam tutarının 1 milyon 900 bin lira olduğunu aktaran Acar, turistlerin daha güzel vakit geçirecekleri alanlar oluşturulduğunu, üç tescilli köprü, iki tescilli çeşmenin de gün yüzüne çıkarıldığını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Karabük Vali Yardımcısı Numan Tahir Şimşek’in Turizm Haftası nedeni ile düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini vermesinin ardından Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin, BAKKA Genel Sekreter Vekili Elif Acar, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Ali Kaya ve Siyasi Parti İlçe Başkanları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri ile birlikte Akçasu Kanyonu’nun açılışı yapıldı.

Açılışın ardından protokol üyeleri vatandaşlarla birlikte kanyonu gezdi. Açılışta vatandaşlara çeşitli ikramalar yapıldı.

Turizm Haftası kutlamaları ve Akçasu Kanyonu Açılış töreni öncesinde Araştırmacı Yazar Aytekin Kuş’un Müze Kent Safranbolu Gazetesi Sergisinin açılışı yapıldı. Sergi katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel Karabük Valisi Oldu Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel Karabük V...

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Safranbolu Akçasu Kanyonu turizme kazandırıldı. Safranbolu Belediyesi tarafından hazırlan...

Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine Devam Ett Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Es...

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Safranbolu Akçasu Kanyonu turizme kazandırıldı. Safranbolu Belediyesi tarafından hazırlan...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR” UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKL...

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Safranbolu Akçasu Kanyonu turizme kazandırıldı. Safranbolu Belediyesi tarafından hazırlan...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Ya...

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Safranbolu Akçasu Kanyonu turizme kazandırıldı. Safranbolu Belediyesi tarafından hazırlan...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel Karabük Valisi Oldu Etimesgut Kaymakamı Fuat ...

Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel Karabük Valisi Oldu Cumhurbaş...

Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine Devam Ett Başkan Vergili Cumayanı S...

Başkan Vergili Cumayanı Sanayi Sitesi Esnaf Ziyaretlerine De...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR” UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARA...

UZUN, “TÜRK KIZILAYI KARABÜK ŞUBESİ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Üniversite Mahallesi Park...

Üniversite Mahallesi Parkının Açılışı Yapıldı Karabük Beledi...

Hadrianaupolis Antik Kenti çalışmalarında ortaya çıkan yeni bulgular dünya tarihine ışık tutaca Hadrianaupolis Antik Kent...

M.Ö. 1’inci yüzyılda kurulduğu ve S. 8’inci yüzy...

İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI ...

5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 24. maddesi gereği, idarede...

Yeni Doğan Bebekler Evlerinde Ziyaret Ediliyor Yeni Doğan Bebekler Evler...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Dr. Fatih Ürkmezer’i...

Genç Müsiad Üyeleri Ürkmezer’i Ziyaret Etti Genç Müsiad Üyeleri Ürkme...

Genç Müsiad Başkanı Bekir Uluçay ve Yönetim Kurulu Üyeleri S...

İlim Yayma Cemiyetinden Ürkmezer’e Ziyaret İlim Yayma Cemiyetinden Ü...

İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Tülün ve be...

Zabıta Müdürlüğü Denetimlere Ara Vermeden Devam Ediyor Zabıta Müdürlüğü Denetiml...

Zabıta Müdürlüğü Denetimlere Ara Vermeden Devam Ediyor Safra...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi