Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

Ahmet Nur ve ekibi güven tazeledi

 Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karabük Şubesinin 2. Olağan Genel Kurulunda mevcut Başkan Ahmet Nur güven tazeledi. MÜSİAD Karabük Şubesinde 2. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel Kurula, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Karabük Vali Yardımcısı ve Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Safranbolu Kaymakamı Dr. Necdet Aksoy, AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, TSO […]

15 Ocak 2017 - 15:17 'de eklendi ve 336 kez görüntülendi. A+A-

Ahmet Nur ve ekibi güven tazeledi

 Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karabük Şubesinin 2. Olağan Genel Kurulunda mevcut Başkan Ahmet Nur güven tazeledi.
MÜSİAD Karabük Şubesinde 2. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel Kurula, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Karabük Vali Yardımcısı ve Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Safranbolu Kaymakamı Dr. Necdet Aksoy, AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, TSO Başkanı Tuncay Özcan, KARDEMİR A.Ş Yönetim Kurulu Başkanvekili Kamil Güleç, KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, STK temsilcileri ve işadamları katıldı.

 Büyük Kulüpte düzenlenen genel kurulun açılışında konuşan MÜSİAD Karabük Şube Başkanı Ahmet Nur, MÜSİAD’ın ülkenin her karış toprağında ve dünyanın 169 noktasında çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ettirdiğini söyledi.
Kendi alanında küresel bir güç olmayı hedeflemiş bir MÜSİAD’ın üyesi olmanın kendilerine gurur ve onur verdiğini belirten Nur, “Ülkemiz, 15 Temmuz Cuma gecesi önce karanlığı, sonra sabah namazıyla beraber ortaya konulan inançla aydınlığı yaşadı. Gücünü milletten almayan hain bir grubun kalkışması meşru hükümeti alaşağı ederek ülkemizi bir kaosa ve iç savaşa, sonrasında da işgale hazırlama çabalarını bu kahraman ve aziz millet bütün fertleriyle göstermiş olduğu direniş sayesinde güneş ile beraber ülkemizin üzerinden de kara bulutları kaldırmıştır. Bizde MÜSİAD Genel Merkezi ve bütün şubeleriyle beraber milli iradeye sahip çıkarak bu hainlere karşı şiddetle karşı çıktık. MÜSİAD olarak 15 Temmuz’a cevabımız, aziz milletimizle beraber vatanımıza sahip çıkmak için canımızı seve seve feda edeceğimizi belirtirken, bunun yanında 12 bin üyemiz 60 bini aşkın işyerimizle beraber, daha çok üretim, daha çok ihracat yaparak milli ekonomimizin daha da çok büyümesi için çalışmaktır. MÜSİAD Karabük olarak şehrimizin de sorunlarının çözülmesinde ortak aklı ön plana çıkararak, siyaset kurumuyla birlikte şehrimizin sorunlarıyla ilgilenen tüm STK’larla beraber çalışmalar yapılmasının Karabük’ümüz için faydalı olacağı düşüncesindeyiz. Özellikle Karabük’ümüzün yetiştirdiği büyük siyaset ve devlet adamı Karabük Milletvekilimiz Mehmet Ali Şahin, Karabük Üniversitemize rektörlüğü döneminde büyük emekleri olan Karabük Milletvekilimiz Burhanettin Uysal ve iki dönem Karabük milletvekilliği yapan şu anda da Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcımız Mehmet Ceylan’ın müşterek çalışmalarıyla Karabük’ümüzün hem ekonomik olarak hem de yaşanabilir bir şehir olarak çok güzel yerlere geleceğinden eminiz. MÜSİAD Karabük olarak şehrimiz için yapılacak olan bütün hayırlı çalışmaların yanında ve destekçisi olacağımızın bilinmesini isteriz” dedi.
"2017 yılında inşaat sektöründe büyüme devam edecek"
MÜSİAD Karabük Şubesinin 2. Olağan Genel Kurulunda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, ülke olarak zor günlerden geçildiğini, 2016'nın Türkiye açısından zor bir yıl olduğunu söyledi.
Ceylan, inşaat sektörünün ülkede ve ekonomide çok önemli yeri olduğunu, sektörün ekonominin lokomotifi ve sürükleyicisi konumunda olduğunu belirterek, “Şu anda Gayrisafi Yurtiçi Milli Hasılanın (GYMH) yüzde 8-9'unu tek başına inşaat sektörü oluşturuyor. İstihdam açısından iki milyon civarında direkt istihdamıyla da çok önemli bir yer işgal ediyor. 200'e yakın diğer sektörlerden, mal guruplarından talep oluşturma özelliği olan bir sektör konumunda olup, demir çelik sektörünü de çok yakından ilgilendiriyor. İnşaat sektörü son 15 yılda AK Parti iktidarları döneminde genel ekonomi içindeki payı ikiye katlandı. Bundan 15 yıl önce Gayrisafi Yurtiçi Milli Hasılanın içindeki inşaat sektörünün payı yüzde 4-5'lerdeyken, hükümetimizin bu sektöre vermiş olduğu destekle kentsel dönüşüm projeleriyle, toplu konut projeleriyle bugün Türkiye ekonomisi içindeki yeri yüzde 8-9'lara ulaşmıştır. İnşaat sektöründe yüzde 1'lik büyüme artışı, tüm istihdam alanında 250 bin kişilik ilave istihdam sağlıyor. Türkiye ekonomisi her şeye rağmen 2016 yılının ilk 9 ayında yüzde 2.2'lik büyümeyi başardı. Bir darbe girişimi olmuş ülkede, terör saldırılarının art arda yaşandığı, yurt dışında bir savaşın verildiği bir ortamda çok şükür belimizi bükemediler, bizi dize getiremediler, ülke ekonomisi bütün bunlara rağmen dimdik ayakta. Almanya'nın 2016'da 9 aylık büyümesi yüzde 1.6, Amerika'nın ise yüzde 1.5 olurken, Türkiye ekonomisi ise yüzde 2.2 büyüme gösterdi. İnşallah 4'üncü çeyrekte de yine pozitif olacağı inancındayız. İnşallah kamu sabit sermaye yatırımları hükümetimizin 2017 bütçesinde yüzde 20-21 oranında büyümesi öngörülmektedir. Dünyanın da gıpta ettiği alt yapı, üst yapı projeleri, köprüler, barajlar, havaalanları ve benzeri gibi projelerle 2017 yılında inşaat alanında büyüme devam edecektir” dedi.
"Büyük deprem ve depremlere hazırlıklı olmamız gerekiyor"
“Türkiye'nin bir kentsel dönüşüm gerçeği bulunmaktadır” diyen Ceylan, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Türkiye geçmiş yıllarda 1999 ve 2001 depremlerini yaşadı. Çok acılar yaşadık, çok kayıplarımız oldu. Türkiye bir deprem bölgesinde bulunuyor, fay hattı üzerinde bulunuyor. Bilim adamları, akademisyenler, özellikle Marmara bölgesinde 2030 yıllarına kadar yine büyük bir depremle karşı karşıya kalma ihtimalimizin yüksek olduğunu ifade ediyorlar. O zaman yapmamız gereken nedir? Bu büyük deprem ve depremlere hazırlıklı olmamız gerekiyor. Hazırlıklı mıyız? Evet, bazı çalışmalarımız var, yeterli mi? Yeterli değil. Türkiye'nin konut stokunun önemli bir bölümünün yenilenmeye ihtiyacı var, güçlendirilmeye ihtiyacı var. Bakanlık olarak bizim tahminlerimize göre Türkiye çapında 7.5 milyon adet bağımsız bölümün yenilenmesi gerekiyor, depreme dayanıklı hale getirilmesi gerekiyor. 2-3 gün önce İstanbul'da boşaltılmış bir apartman aniden çöktü ve maalesef iki vatandaşımızı kaybettik. Buna benzer Türkiye'de deprem riski altına olan, özellikle 2000 yılı öncesinde yapılmış konut stoklarından 7.5 milyonun yenilenmesi gerekiyor. Bu hedefler doğrultusunda hükümetimiz gerekli gayreti gösteriyor. Türkiye'de bir milyon civarında bağımsız bölüm, konut kentsel dönüşüm tarzında dönüştürülmüş bulunmakta. Yeterli mi? Kesinlikle değil. 7.5 milyona ulaşmamız lazım en azından. Bu bir milyon adet konutun dönüştürülmesi ne kadar insanı ilgilendiriyor, üç milyon kişiyi ilgilendiriyor. O açıdan bakanlık olarak kentsel dönüşüm mevzuatını yeniden ele alıyoruz, almak durumundayız, Türkiye'nin alması gerekiyor. Burada sıkıntı nedir? Özellikle kentsel dönüşümü teşvik edecek finansman sıkıntısında dar boğazlar yaşanıyor. Tabi ki bakanlık olarak devletimizin imkanlarıyla riskli yapıların dönüştürülmesi ve kentsel dönüşüm projelerine çeşitli finansman destekleri sağlamaya çalışıyoruz, kira yardımları, vatandaşın yapmış olduğu dönüşüm projelerine faiz desteği, vergi, harç istisnaları gibi konularda destek olmaya çalışıyoruz. Ama özellikle bu alandaki ilk sermaye son derece önem arz etmektedir. Türkiye'nin de bu büyük dönüşüm projelerine ihtiyacı var. Bu maksatla Türkiye'deki bu kentsel dönüşüm gerçeğini göz önünde bulundurarak, inşaat sektörünün ekonomi içindeki payının önemini dikkate alarak lokomotif sektör, sürükleyici sektör, istihdam sağlayan sektör olması sebebiyle inşaat sektörünün canlandırılmasına yönelik çabalarımız, gayretlerimiz, bakanlığımız ve hükümetimiz tarafından da ele alınmış bulunmaktadır.” Dedi

Divan Başkanlığını Suat Aksu'nun yaptığı genel kurulda konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Tek liste ile gidilen seçimlerinde yapılan açık oylama sonucu mevcut Başkan Ahmet Nur başkanlığındaki MÜSİAD yönetimi şu isimlerden oluştu: “Remzi Özçelik, Cengiz Ünal, Suat Aksu, Ahmet Şahin, Sebati Keskin, Hasan Erdemoğlu, Okan Arslan, Ayhan Duru ve İsa Akgün.”
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Şefik Dizdar ile ‘Safranbolu MYO Binası Yapım Protokolü’ imzalandı Şefik Dizdar ile ‘Safranbolu MYO Binası ...

 Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karabük Şubesinin 2. Olağan Genel Kurulunda mevcut Başkan Ahmet N...

Başkan Vergili’den Esnaf Günleri Alışveriş Çadırındaki Esnaflara Ziyaret Başkan Vergili’den Esnaf Günleri A...

 Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karabük Şubesinin 2. Olağan Genel Kurulunda mevcut Başkan Ahmet N...

Şehit Ömer Bilal Akpınar’ın Şehadet Belgesi Ailesine Teslim Edildi Şehit Ömer Bilal Akpınar’ın Şehadet Belg...

 Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karabük Şubesinin 2. Olağan Genel Kurulunda mevcut Başkan Ahmet N...

KBÜ’den çıkacak, TOFAŞ’ta üretilecek KBÜ’den çıkacak, TOFAŞ’ta üretilecek...

 Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karabük Şubesinin 2. Olağan Genel Kurulunda mevcut Başkan Ahmet N...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Safranbolu’da Vatandaşlara Aşure İkram Edildi Safranbolu’da Vatandaşlar...

Safranbolu’da Vatandaşlara Aşure İkram Edildi Hicri senenin ...

Ürkmezer Hastalıkta Sağlıkta Vatandaşın Yanındayız Ürkmezer Hastalıkta Sağlı...

Safranbolu Belediyesinin sosyal sorumluluk projeleri arasınd...

Korumanın Başkenti Safranbolu’da Ahilik Kültürü Yaşatılıyor Korumanın Başkenti Safran...

Korumanın Başkenti Safranbolu’da Ahilik Kültürü Yaşatılıyor ...

Eskipazar Belediye Başkanı Yarkan’dan Başkan Vergili’ye Ziyaret Eskipazar Belediye Başkan...

Eskipazar Belediye Başkanı Mustafa Yarkan, Karabük Belediye ...

Safranbolu’da Gaziler Günü Törenlerle Kutlandı Safranbolu’da Gaziler Gün...

Her yıl 19 Eylül’de kutlanan Gaziler Günü tüm yurtta olduğu ...

Eylül Ayı Muhtarlar Toplantısı Gerçekleştirildi Eylül Ayı Muhtarlar Topla...

Mahalle muhtarlarının her ay düzenli olarak gerçekleştirdikl...

El Bab şehidinin ismi okulda yaşatılıyor El Bab şehidinin ismi oku...

El Bab şehidinin ismi okulda yaşatılıyor Karabük Mahallesi’n...

Ürkmezer’in Gaziler Günü mesajı Ürkmezer’in Gaziler Günü ...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer ...

Dünya Miras Kenti’nin Kırmızı Altını Safran Projesi Hayata Geçti Dünya Miras Kenti’nin Kır...

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı ( BAKKA ) tarafından ilana çı...

Başkan Vergili’den 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı Başkan Vergili’den ...

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 19 Eylül Gaziler Gün...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi