Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

Ramazan Etkinlikleri Tüm Hızıyla Mahallelerde Devam Ediyor Karabük Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayı dolayısı ile bir ay boyunca düzenlenen programlar, her akşam farklı bir mahallede vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. 5000 Evler 75. Yıl Mahallesindeki programa çocuklar başta olmak üzere mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili 5000 Evler 75. Yıl Mahallesinde […]

08 Haziran 2018 - 10:46 'de eklendi ve 229 kez görüntülendi. A+A-

Ramazan Etkinlikleri Tüm Hızıyla Mahallelerde Devam Ediyor

Karabük Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayı dolayısı ile bir ay boyunca düzenlenen programlar, her akşam farklı bir mahallede vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. 5000 Evler 75. Yıl Mahallesindeki programa çocuklar başta olmak üzere mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili 5000 Evler 75. Yıl Mahallesinde yaptığı konuşmada; “Görevimin 9’uncu yılındayım. 9 yıldan bu tarafa elimizden geldiğince Karabük’e hizmet etmek için çalışıyoruz. Yaptığımız hizmetlere baktığımız zaman 1 milyon nüfuslu bir şehirden daha fazla hizmet ettiğimiz ortadadır. Kent meydanı, kütüphane, alt geçitler, üst geçitler, istinat duvarları, köprüler, 103 tane park yaptık. 5000 Evler Mahallesinde de çok güzel bir yeşil kuşak ortaya çıkarttık. Mümkün olduğu kadar yollarımızı asfaltsız bırakmayıp, kaldırımlarımızı yapmaya çalışıyoruz. 1 milyon tondan fazla asfalt kullandık. 350 Km’den fazla kaldırım yaptık. 650 Km su tesisatını değiştirdik. Hiçbir zaman hafta sonu ve bayram tatillerinde de Karabük’te su kesintisi olmadı. Spor Vadisi projesi, bu bölgenin en büyük eğlence merkezi olacaktır. Yılbaşında da inşallah Spor Vadisinin hep birlikte açılışını yapacağız.

Göreve geldiğim gün Belediyenin elektrikleri kesildi. İşçisinin maaşını ödeyemeyecek durumdaydı. Biz göreve geldikten sonra ise işçimiz maaşını 1 gün dahi geç almadı. Maaş tarihleri hafta sonuna denk geliyorsa bile maaşlar cuma günü verildi. Bayram tatiline denk geliyorsa, maaşlar yine bayramdan önce verildi. Şu anda Türkiye’nin en zengin Belediyesi Karabük Belediyesi’dir. Para için hiç kimseye el açmayıp, hiç kimsenin de kapısına gitmedik. Şu anda yapacağımız her işin parası kasamızda mevcuttur. Göreve geldikten sonra da 1 gün dahi para sıkıntısı çekmedim. Biz Allah yolunda hizmet ederken, bunu gören Karabüklülerin duası ile de kasamız para ile doldu. Biz de Karabük Belediyesi’nin kasasına kimsenin elini sokturtmadık. 400’e yakın vatandaşımıza kumanya yardımı yapılır. Hiçbirine de siyasi maksatla bu yardımlar yapılmaz. Bu kişiler ihtiyaç sahibi onlar oyunu istediği yere vermekte serbesttirler.

Karabük’te düşünceleri büyütemiyoruz. 9 yıldan Bu tarafa Karabük’te işsizlik problemi var diyorum. Bu problemi çözmek için de Eskipazar’a büyük bir Organize Sanayi yapalım dedim. En sonunda müracaatına yaptılar. Fakat 30.000 dönüm üzerine düşünülen Organize Sanayiyi 3.000 dönüm üzerine müracaat ettiler. 30.000 dönümlük bir Organize Sanayi yapıldığı zaman 5 – 10 yıl sonra Karabük göç almaya başlayacaktır.

Karabük’e bir havaalanı lazım. Bununda Eflani’ye yapılması gerekli diyoruz. Şu anda ise üniversitenin üzerinde 900 metrelik bir alana havaalanı yapmayı düşünüyorlar. Bununla ilgili de çok sevinçlilermiş. Ufak uçakların inebileceği, hiçbir zaman büyük uçakların inip kalkamayacağım bir havaalanı. İleride havaalanı istediğinizde Karabük’ün havaalanı var denilecek.

Yenice’ye de bir Organize Sanayi yapalım diyoruz. Biz diyoruz 1.500 – 2.000 dönüm onlar ise 40 dönüme müracaat etmişler.

Bizim için öncelikli olan Karabük. Ankara’da Karabük’ün konularını takip edecek milletvekillerine ihtiyacımız var. Bu seçimde bizi destekleyin, biz de bu düşüncelerimizi Ankara’ya taşıyabilelim. Karabük’ü elbirliğiyle büyütüp geliştirelim. Bizim meselemiz Karabük meselesidir. Ülke meselelerini Ankara’daki genel siyaset zaten çözer.

Diğer yandan Ramazan Ayının vazgeçilmezi de Ramazan eğlenceleridir. Ramazan Ayı boyunca her mahallede yapacağımız etkinliklerle, hemşerilerimiz hem geçmiş Ramazanları yâd edecek hem de eğlenecek” dedi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Hoş Geldin Bebek Hoş Geldin Bebek

Ramazan Etkinlikleri Tüm Hızıyla Mahallelerde Devam Ediyor Karabük Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayı dolayısı ile bir ay boyunc...

Ekipler Durmuyor Ekipler Durmuyor

Ramazan Etkinlikleri Tüm Hızıyla Mahallelerde Devam Ediyor Karabük Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayı dolayısı ile bir ay boyunc...

Uluslararası Altın Safran Fotoğraf Yarışması ( Dereceye Giren Eserler ) Uluslararası Altın Safran Fotoğraf Yarış...

Ramazan Etkinlikleri Tüm Hızıyla Mahallelerde Devam Ediyor Karabük Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayı dolayısı ile bir ay boyunc...

Bayram Hazırlıkları ve Denetimler Devam Ediyor Bayram Hazırlıkları ve Denetimler Devam ...

Ramazan Etkinlikleri Tüm Hızıyla Mahallelerde Devam Ediyor Karabük Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayı dolayısı ile bir ay boyunc...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Hoş Geldin Bebek Hoş Geldin Bebek

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Dr. Fatih Ürkmezer’i...

Ekipler Durmuyor Ekipler Durmuyor

Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ç...

Uluslararası Altın Safran Fotoğraf Yarışması ( Dereceye Giren Eserler ) Uluslararası Altın Safran...

Kültürel Miras ve Korumacılık temasıyla alanında tek olan, 6...

Bayram Hazırlıkları ve Denetimler Devam Ediyor Bayram Hazırlıkları ve De...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer,...

Belgesel Film Yarışmasında Ödüle Layık Görülenler Belli Oldu Belgesel Film Yarışmasınd...

Bu yıl 19. su düzenlenecek olan Uluslararası Altın Safran Be...

SADEP Çalınmadık Kapı Bırakmayacak SADEP Çalınmadık Kapı Bır...

Safranbolu Acil Destek Programı (SADEP) haftalık toplantısı ...

Karabük Belediyesi Taş Duvar Örme Çalışmasına Devam Ediyor Karabük Belediyesi Taş Du...

Karabük Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ...

Tercihleri Karabük Üniversitesi oldu Tercihleri Karabük Üniver...

Tercihleri Karabük Üniversitesi oldu Konya Uluslararası Mevl...

Ürkmezer’den İl Müftüsü Yılmaztürk’e Hayırlı Olsun Ziyareti Ürkmezer’den İl Müftüsü Y...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer,...

KBÜ’de BESYO Özel Yetenek Sınavı başladı KBÜ’de BESYO Özel Yetenek...

KBÜ’de BESYO Özel Yetenek Sınavı başladı Karabük Üniversites...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi