Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu
Kanal 78 – Karabük'ün Televizyonu

Ramazan Etkinlikleri Tüm Hızıyla Mahallelerde Devam Ediyor Karabük Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayı dolayısı ile bir ay boyunca düzenlenen programlar, her akşam farklı bir mahallede vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. 5000 Evler 75. Yıl Mahallesindeki programa çocuklar başta olmak üzere mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili 5000 Evler 75. Yıl Mahallesinde […]

08 Haziran 2018 - 10:46 'de eklendi ve 121 kez görüntülendi. A+A-

Ramazan Etkinlikleri Tüm Hızıyla Mahallelerde Devam Ediyor

Karabük Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayı dolayısı ile bir ay boyunca düzenlenen programlar, her akşam farklı bir mahallede vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. 5000 Evler 75. Yıl Mahallesindeki programa çocuklar başta olmak üzere mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili 5000 Evler 75. Yıl Mahallesinde yaptığı konuşmada; “Görevimin 9’uncu yılındayım. 9 yıldan bu tarafa elimizden geldiğince Karabük’e hizmet etmek için çalışıyoruz. Yaptığımız hizmetlere baktığımız zaman 1 milyon nüfuslu bir şehirden daha fazla hizmet ettiğimiz ortadadır. Kent meydanı, kütüphane, alt geçitler, üst geçitler, istinat duvarları, köprüler, 103 tane park yaptık. 5000 Evler Mahallesinde de çok güzel bir yeşil kuşak ortaya çıkarttık. Mümkün olduğu kadar yollarımızı asfaltsız bırakmayıp, kaldırımlarımızı yapmaya çalışıyoruz. 1 milyon tondan fazla asfalt kullandık. 350 Km’den fazla kaldırım yaptık. 650 Km su tesisatını değiştirdik. Hiçbir zaman hafta sonu ve bayram tatillerinde de Karabük’te su kesintisi olmadı. Spor Vadisi projesi, bu bölgenin en büyük eğlence merkezi olacaktır. Yılbaşında da inşallah Spor Vadisinin hep birlikte açılışını yapacağız.

Göreve geldiğim gün Belediyenin elektrikleri kesildi. İşçisinin maaşını ödeyemeyecek durumdaydı. Biz göreve geldikten sonra ise işçimiz maaşını 1 gün dahi geç almadı. Maaş tarihleri hafta sonuna denk geliyorsa bile maaşlar cuma günü verildi. Bayram tatiline denk geliyorsa, maaşlar yine bayramdan önce verildi. Şu anda Türkiye’nin en zengin Belediyesi Karabük Belediyesi’dir. Para için hiç kimseye el açmayıp, hiç kimsenin de kapısına gitmedik. Şu anda yapacağımız her işin parası kasamızda mevcuttur. Göreve geldikten sonra da 1 gün dahi para sıkıntısı çekmedim. Biz Allah yolunda hizmet ederken, bunu gören Karabüklülerin duası ile de kasamız para ile doldu. Biz de Karabük Belediyesi’nin kasasına kimsenin elini sokturtmadık. 400’e yakın vatandaşımıza kumanya yardımı yapılır. Hiçbirine de siyasi maksatla bu yardımlar yapılmaz. Bu kişiler ihtiyaç sahibi onlar oyunu istediği yere vermekte serbesttirler.

Karabük’te düşünceleri büyütemiyoruz. 9 yıldan Bu tarafa Karabük’te işsizlik problemi var diyorum. Bu problemi çözmek için de Eskipazar’a büyük bir Organize Sanayi yapalım dedim. En sonunda müracaatına yaptılar. Fakat 30.000 dönüm üzerine düşünülen Organize Sanayiyi 3.000 dönüm üzerine müracaat ettiler. 30.000 dönümlük bir Organize Sanayi yapıldığı zaman 5 – 10 yıl sonra Karabük göç almaya başlayacaktır.

Karabük’e bir havaalanı lazım. Bununda Eflani’ye yapılması gerekli diyoruz. Şu anda ise üniversitenin üzerinde 900 metrelik bir alana havaalanı yapmayı düşünüyorlar. Bununla ilgili de çok sevinçlilermiş. Ufak uçakların inebileceği, hiçbir zaman büyük uçakların inip kalkamayacağım bir havaalanı. İleride havaalanı istediğinizde Karabük’ün havaalanı var denilecek.

Yenice’ye de bir Organize Sanayi yapalım diyoruz. Biz diyoruz 1.500 – 2.000 dönüm onlar ise 40 dönüme müracaat etmişler.

Bizim için öncelikli olan Karabük. Ankara’da Karabük’ün konularını takip edecek milletvekillerine ihtiyacımız var. Bu seçimde bizi destekleyin, biz de bu düşüncelerimizi Ankara’ya taşıyabilelim. Karabük’ü elbirliğiyle büyütüp geliştirelim. Bizim meselemiz Karabük meselesidir. Ülke meselelerini Ankara’daki genel siyaset zaten çözer.

Diğer yandan Ramazan Ayının vazgeçilmezi de Ramazan eğlenceleridir. Ramazan Ayı boyunca her mahallede yapacağımız etkinliklerle, hemşerilerimiz hem geçmiş Ramazanları yâd edecek hem de eğlenecek” dedi.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Belediyeden Kıranköy Meydana Kuş Evi Belediyeden Kıranköy Meydana Kuş Evi

Ramazan Etkinlikleri Tüm Hızıyla Mahallelerde Devam Ediyor Karabük Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayı dolayısı ile bir ay boyunc...

Karabük’te Coşkun Sabah’tan Muhteşem Konser Karabük’te Coşkun Sabah’tan Muhteş...

Ramazan Etkinlikleri Tüm Hızıyla Mahallelerde Devam Ediyor Karabük Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayı dolayısı ile bir ay boyunc...

Başkan Vergili KBÜ Mezuniyet Törenine Katıldı Başkan Vergili KBÜ Mezuniyet Törenine Ka...

Ramazan Etkinlikleri Tüm Hızıyla Mahallelerde Devam Ediyor Karabük Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayı dolayısı ile bir ay boyunc...

Şehit Annesinden Ürkmezer’e Teşekkür Ziyareti Şehit Annesinden Ürkmezer’e Teşekkür Ziy...

Ramazan Etkinlikleri Tüm Hızıyla Mahallelerde Devam Ediyor Karabük Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayı dolayısı ile bir ay boyunc...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

KANAL 78 CANLI YAYIN
SON EKLENEN HABERLER
Belediyeden Kıranköy Meydana Kuş Evi Belediyeden Kıranköy Meyd...

Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı marangozh...

Karabük’te Coşkun Sabah’tan Muhteşem Konser Karabük’te Coşkun Sabah&#...

Coşkun Sabah konserine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 5000...

Başkan Vergili KBÜ Mezuniyet Törenine Katıldı Başkan Vergili KBÜ Mezuni...

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Üniversitesi...

Şehit Annesinden Ürkmezer’e Teşekkür Ziyareti Şehit Annesinden Ürkmezer...

  Her fırsatta eşi Miray Ürkmezer ile beraber şehit ail...

Ürkmezer’den Perşembe Pazarına Ziyaret Ürkmezer’den Perşembe Paz...

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer,...

Milliyetçi Hareket Partisi, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Milliyetçi Hareket Partis...

Milletvekili adaylarını ilk açıklayan parti olan Milliyetçi ...

KARDEMİR YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖZ’DEN İŞ BAŞVURUSU KARDEMİR YÖNETİM KURULU B...

Şirketimize, yeni yatırımlarımız ile birlikte ihtiyaç duyduğ...

Belgesel ve Fotoğraf Yarışmasında Son Başvuru Tarihi 8 Ağustos 2018 Belgesel ve Fotoğraf Yarı...

Safranbolu Belediyesi tarafından ‘Kültürel Miras ve Korumacı...

SEÇİM YASAKLARINA DİKKAT SEÇİM YASAKLARINA DİKKAT...

24 Haziran 2018 yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 27. Dön...

Kanyon Park (Spor Vadisi) Projesinin Temeli Atılıyor Kanyon Park (Spor Vadisi)...

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili´nin 2014 seçim projel...

Gündem HABERLERİ
Video Galerisi